امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:08:37

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

واعظ شهیرمنتشر شد
ویژه نامه ای درباره ی آیت اله سید جمال الدین صهری؛

واعظ شهیرمنتشر شد

سه شنبه, 17 تیر 1393 ساعت 10:36 کدخبر :7486
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
چهاردهم تیر ماه مصادف است با سالروز به خاک سپاری پیکر یکی از مشاهیر برجسته شهر که در سال 1347 وفات یافته است ولی ابعاد زندگی و شخصیت وی تدوین نشده گر چه بر سر زبان ها حکایت های زیادی از او وجود دارد.

فرصت در راستای وظایف خود که یکی از آن ها شناسایی مشاهیر و خادمین شهر و نگارش زندگی آن هاست ویژه نامه ای تحت عنوان واعظ شهیر ضمیمه شماره 122 در هفته نامه انتشار داده که در آن بطور مختصر مطالبی از ابعاد زندگی پرتلاش و ثمر و سازنده آیت اله سید جمال الدین صهری از کودکی تا غروب آورده شده است.
تحقیق درباره ی زندگی آیت اله از یک سال قبل شروع و با نوادگان وی و افراد مطلع  گفت و گوهای صورت گرفته که بخشی از آن ها در این ویژه نامه آورده شده است ، به علاوه برخی از محققین تاریخ شهرمان مانند اکبر آذربایجانی معتقدند که بزرگترین حرکت اجتماعی مستقل طول تاریخ این دیار توسط صهری صورت گرفته که باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
این ویژه نامه توسط محمد علی شاهین، روح اله حاج حیدری و سیمین سعیدی از اعضای هیئت تحریریه فرصت نگارش و طراحی و تدوین شده است و دبیری آن را محمد علی شاهین به عهده داشته است گفتنی است تا کنون ویژه نامه های متعددی در مورد مشاهیر توسط فرصت از جمله در مورد آیات، جبل عاملی، املایی، مشکات، فیاض و... انتشار یافته است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید