امروزشنبه, 05 مهر 1399-- Saturday Sep 26 2020

ساعت 03:15:35

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 پرداخت صدقه در سال 93 رشد 75 درصدی داشته است
کمیته امداد شهرستان اعلام کرد:

پرداخت صدقه در سال 93 رشد 75 درصدی داشته است

سه شنبه, 25 فروردین 1394 ساعت 17:16 کدخبر :8677
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

میزان پرداخت صدقه مردم شهرستان 75 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. کارشناس روابط عمومی کمیته امداد امام با بیان این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین افزود: این رقم با احتساب سرانه صندوق های صدقه موجود در شهرستان، سرانه خیریه ها و جمعیت شهرستان به دست آمده و ما از این نظر جایگاه مناسبی در استان داریم. این در حالی است که خبرگزاری مهر در خبری از قول رییس کمیته امداد استان میزان پرداخت صدقه را در خمینی شهر نسبت به دیگر شهرها در پایین ترین رتبه قرار داد و نوشت: هر شهروند خمینی شهری در سال گذشته (93) ۳ هزار و ۷۳۴ تومان صدقه پرداخت کرده است و شهروندان نطنزی با پرداخت ۸ هزار و ۲۲۶ تومان بیشترین صدقه را پرداخت کرده اند. آنچه مسلم است این آمار تنها با تقسیم میزان صدقات بر جمعیت شهرستان ها به دست آمده و مقایسه ای نابرابر صورت گرفته چراکه اگر تنها قریب به 60 خیریه موجود در خمینی شهر و میزان کمک های بی دریغ شهروندان خمینی شهر را به حساب بیاوریم بی شک خمینی شهر در این زمینه گوی سبقت را از همگان خواهد ربود.


فاضل در بخش دیگری از این خبر علت افزایش پرداخت صدقات را افزایش تورم، افزایش مشترکین، افزایش صندوق های صدقات در سطح شهر و رشد تبلیغات برشمرد. مسوول روابط عمومی کمیته امداد در خصوص طرح اکرام ایتام نیز گفت: هر یتیم خمینی شهری در حدود 6 حامی دارد. فاضل هم چنین رشد حمایت از ایتام را 5 /12 (دوازده و پنج دهم) درصد ذکر کرد و گفت: خمینی شهر در خصوص جذب کمک به ایتام رتبه پنجم را در استان دارا می باشد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +4 دکتر موسوی 26 فروردین 1394 ساعت 10:33
اگر مردم خیراندیش مهربین هزینه ای را هم به عنوان کالاهای فرهنگی کتاب، مجله و روزنامه در سبد هزینه هایشان در نظر بگیرند، کار شایسته ای است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید