امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 02:10:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پیدا و پنهان شهر از نگاه اصلاح نیوز

سه شنبه, 10 مرداد 1391 ساعت 13:25 کدخبر :4359
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : اصلاحگر
اصل مطلب را در www.eslahgar.blogfa.com بخوانید

اصل خبر: با گذشت بیش از دو سال از صدور حکم کمیسیون مربوطه مبنی بر بدهکاری 52 میلیارد تومانی دانشگاه صنعتی به خمینی شهر، هنوز ریالی هم از طرف دانشگاه پرداخت نشده است.

صلاح نیوز: اگه همون دو سال پیش مسؤولان شهرستان می رفتند و کلیک می کردند رو دانشگاه و 52 میلیارد تومن حق مردم را می گرفتند، اون زمون می شد با این پول هفت تا خیابون درست درمون بکشی، اما امروزه با این نرخ تورم و گرونی به زور می شه چهار تا خیابون کشید و اینجور که مسؤولان ما خوابند احتمالاً روزی این پول وصول بشه که نمی توان باهاش یه کوچه بن بست هم درست کرد! مسؤولان شهرستان بالاخص نماینده! بهتر نیست شما هر چه زودتر این پول را که حق مردمه بگیرید؟

***

 اصل خبر: وزیر راه و مسکن از بیمارستان منظریه بازدید کرد.

اصلاح نیوز: تو این چند ساله که از عمر بیمارستان منظریه می گذره، چه چیزایی که بیمارستان ندیده، شونصد تا وزیر و وکیل و معاون و استاندار و هزار جور آدم بازدید کرده اند ولی هیچ کدومشون نتونستند کاری بکنند کارستون و قفل زنگ زده و پوسیده این وامونده را باز کنند. واقعاً این بازدیدها دردی از این مردم دوا می کنه؟!

***

 اصل خبر: طی 9 روز 5 تصادف در بلوار آزادگان اتفاق افتاد.

اصلاح نیوز: 9 روز 5 تصادف! آمار تصادفات جاده مرگ داره مثل قیمت مرغ همین جور می ره بالا و وزیر راه هم نتونست تو سفر اخیر جلوش را بگیره. آدم دیگه جرأت نمی کنه تو این جاده پا(!) بگذاره.

***

 اصل خبر: با تصویب شورای فرهنگ عمومی کاشان "همایش آخوند کاشی" با همکاری اداره کل ارشاد استان برگزار خواهد شد.

اصلاح نیوز: شورای فرهنگ عمومی که ما هم داریم، مفاخری در حد آخوند کاشی هم که داریم، پولش را هم که قراره اداره کل ارشاد زحمت بکشه، حالا به نظر شما این وسط مسؤولان کاشانی چی دارند که مسؤولان زحمتکش و وظیفه شناس(!) شهرستان ما ندارند؟

***

 اصل خبر: برخی از مردم از "فرصت" می خواهند که بیشتر به مشکلات شهرداری بپردازد.

اصلاح نیوز: تا حالا دیدید چاقو دسته خودش را ببره؟ نه دیگه! ما نمی تونیم به شهرداری خمینی شهر بگیم بالای چشمت ابروست. اگه این کار را بکنیم که نونمون آجر می شه. پس مهندس جووووون! یه توک پا بیا دفتر و مشکلات شهرداری را بگو ما بچاپونیم!

***

 اصل خبر: مدارس شهرک منظریه پاسخگوی جمعیت این منطقه نیست.

اصلاح نیوز: آموزش و پرورش که توی منظریه زمین وِل زیاد داره اگه مسوولان تو این ده بیست سال تکونی به خودشون داده بودند (البته از نوع شرعی)، امروز این همه مشکل روی هم تلنبار نمی شد. فقط یه اداره آموزش و پرورش ساخته اند که اون هم معلقه و صاحابش سند بدست از اون ور آب سر و کله اش پیدا شده!

***

 اصل خبر: در ارزیابی عملکرد فرمانداری های استان، وزارت کشور به فرمانداری خمینی شهر رتبه اول را اعطا کرد.

اصلاح نیوز: این کار وزارت کشور چند تا حالت داره؛ یا عملکرد فرمانداریهای دیگه اینقدر ضعیفه که خمینی شهر اول شده، یا گزارش نویسی اینجا اینقدر خوب بوده، یا خلاصه یه طوری شده دیگه. آقای وزارت کشور! البته کارای مثبت کم نداشته اما آخه نمونه شدن مگه حساب کتاب ندارد؟!!

***

 اصل خبر: اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان از بی خاصیتی این جلسه انتقاد کردند.

اصلاح نیوز: گزارش این جلسه تو شماره قبلی نشریه چاپ شده بود. خب خدا را شکر! اعضای جلسه هم اذعان کردن که این جلسات دردی دوا نمی کنه. خب عزیزان! فرصت هم که تو این یکی دو سال همینا می گفت.

***

 اصل خبر: عوارض آلاینده ها به شهرداری بصورت شفاف پرداخت نمی شود.

اصلاح نیوز: معنی این کار می دونید چیه؟ یعنی هر چه پول بهت دادند بذار تو جیبت و بگو خدا برکت! فکر کردید اسب پیش کشیه که یه پولی بدهند و برند به اَمون خدا. آخه این چه وضع عوارض دادنه؟ عوارض حساب و کتاب داره. ما نمی دونیم چقدر عوارض باید بگیریم.

***

 اصل خبر: برنامه جزءخوانی ويژه ماه مبارک رمضان امامزاده هلال بن علی(ع) شهرستان آران و بيدگل به صورت زنده از شبکه سه پخش می شود.

اصلاح نیوز: این همه برنامه های جالب و مهم در حد تیم ملی تو امامزاده سید محمد(ع) برگزار می شه، نمی دونم ماجرا چیه که یه برنامه درست حسابی از امامزاده حتی از شبکه شونصدم هم پخش نمی شه، به قول امام جمعه فقید خمینی شهر؛ از بیابانک تا خیابانک! بماند که پارسال چند تا از برنامه های امامزاده سید محمد(ع) از شبکه پنج نصف شب که مردم خوابند، پخش شد!

***

 اصل خبر: معاون اداره کل ورزش و جوانان استان گفته خمینی شهر در ورزش استان یک گنج است.

اصلاح نیوز: یکی می گه خمینی شهر در ورزش پایتخته، یکی می گه گنجه، یکی می گه سلطان و ژنرال و...! پس فردا هم یکی پیدا می شه می گه "اصلاً خود خودشه اونی که خودم می خواستم" با این حرفها ورزش شهرستان به جایی نمی رسه. ما خودمون این حرفها را فوت آبیم. باید کیسه را شل کنید. بدید بیاد بودجه را!

***

 اصل خبر: با مخالفت مسؤولان استانی هنوز بحث شبانه روزی شدن کتابخانه الغدیر در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اصلاح نیوز: کلاغه خبر داده که علت مخالفت مسؤولان اینه که می ترسند با این کار شبی نصف شبی یه اتفاقی تو کتابخانه بیفته، همین! مهدی جون! این همه در و دکّون شبانه روزی مثل بیمارستان و آژانس و... دارند شبها هم کار می کنند و آب هم از آب تکون نمی خوره. حالا شما گیر دادی به کتابخانه؟!

***

 اصل خبر: برخی ارگانهای فرهنگی فقط به دنبال جمع آوری گزارش کار حتی با روشهای ناصحیح هستند.

اصلاح نیوز: دوستی تعریف می کرد که واسه گرفتن کمک برای برگزاری دوره مهدویت به اداره [...] رفتند. سرپرست اون اداره گفته که از 5 میلیون تومن هزینه این برنامه فقط 300 هزار تومنش را بهتون می دیم تازه به شرطی که اسم اداره مون را هم زیر اطلاعیه تون بنویسید. آقای سرپرست! فقط 6 درصد هزینه را می دی تا کل کار به اسم اداره تون تموم بشه و یه گزارش توپ واسه بالادستیها رد کنی!

***

 اصل خبر: در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان، خمینی شهر و نجف آباد بر سر فرمانداری ویژه رقابت خواهند کرد.

اصلاح نیوز: فعلاً که سفر هیأت دولت تو هواست. می مونه پنج تا شرط واسه فرمانداری ویژه که نه خمینی شهر، نه نجف آباد و نه شهرهایی که تابحال ویژه شده اند، این شرطها را کامل ندارند. اما... اما یه شرط نانوشته هم هست که تکلیف را معلوم می کنه و اون شرط "پیگیری مسؤولان" شهره! حالا این شرط را خمینی شهر داره یا نجف آباد؟ تجربه نشون داده مسؤولان خمینی شهر... [آخ نوک مدادم شکست!]

***

 اصل خبر: فرماندار در میزگرد تلویزیونی اعلام کرد: روند فعالیت مسکن مهر بسیار خوب بوده است.

اصلاح نیوز: البته نظرات مردمی که به "فرصت" می رسه درست برعکس این نظر فرمانداره. حالا یا تعریف "بسیارخوب" از نظر مردم یه چیز دیگه س یا با توجه به نمونه شدن فرمانداری خمینی شهر در کشور، تعریف "نمونه" و "بسیار خوب" و ... در ادبیات مدیران با مردم کمی تفاوت داره!

***

 اصل خبر: در سوگواره ملی ادبی "در فراق یار" اثر مطهره عباسیان از خمینی شهر برگزیده اعلام شد.

اصلاح نیوز: این همه جوون نوجوونامون دارند رتبه های کشوری را درو می کنند. اون وقت اداره ارشاد یه تبریک گفتن ساده را هم انجام نمی ده چه برسه به برنامه های دیگه! خب زبون که دارید، یه تبریک خشک و خالی بگید اقلاً!

***

نظرات  

 
#2 0 سید حسین حسینی 16 مرداد 1391 ساعت 14:15
تهيه‌كننده برنامه ضيافت نور شبكه قرآن و معارف سيما گفت: آيين جزء‌خوانی قرآن كريم در حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) همزمان از 10 شبكه استانی و بين‌المللی پخش می‌شود.
نقل قول
 
 
#1 +1 سده ای 12 مرداد 1391 ساعت 14:24
برنامه هایی که سال قبل از سید محمد در شبکه 5 پخش فکر می کنم چیزی در حدود سیز ده ملیون تومان خرج رو دست اوقاف خمینی شهرگداشت
به نقل از رییس اداره ی اوقاف "این سخنان را در حالی با چنان اب و تابی می گفتند که گویا فکر می کردند کار شاقی انجام دادند یا یککار فرهنگی موثر در وضعیت داخلی شهرستان صورت گرفته "
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید