امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 23:08:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

چهارراه بی بدیل

چهارراه بی بدیل

یکشنبه, 07 اسفند 1390 ساعت 13:26 کدخبر :3760
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رامین شاهین
پرسه

 یکی از اقدامات عمرانی سال جاری شهرداری خمینی شهر که برجسته تر به نظر می رسد طرح خیابان شریعتی شمالی است که شامل پیاده رو سازی، جدول گذاری، روتوشو، روشنایی و محل ایستگاه های اتوبوس می باشد که البته پایان نیافته است که لازم و ضروری بوده و جای تشکر هم دارد.

اما در عالم پرسه آدم به مواردی بر می خورد که لازم است طرح شود که شاید در جهت بهبود شرایط و بهینه سازی امور به درد بخورد و یا حداقل با توضیحات مسؤولین مربوطه ابهامات بر طرف شود و اطلاع رسانی صورت گیرد، از جمله اینکه با تغییرات بر شمرده شده در خیابان شریعتی شمالی چهارراه جدیدی با چراغ راهنما به چهارراه شهر اضافه گردید که حال نام خاصی ندارد ولی منظور تقاطع نهر گاردر با شریعتی شمالی است که در عمل به چهارراه تبدیل گردید، این چهارراه دارای اشکالاتی است که در زندگی روزمره مردم حداقل برای لحظاتی دردسر ساز است و همان ابتدا قبل از اینکه چراغ راهنما و چند تابلو نصب شود تصادفاتی به وجود آمده و عده ای را دچار مشکل و ضرر کرد که قاعدتاً اگر برنامه و سرعت عمل در کار بود نمی بایستی چنین می شد به هر حال در حال حاضر هم با وجود نصب چراغ راهنما و تابلوها مشکلات همچنان باقی است که اگر برطرف نشوند حداقل ضرر آن غر و لند شهروندان و گاهی درگیریهای بین مردم و گاه برخورد ماشین ها می باشد که به چند مورد آن اشاره می شود ولی به نظر می رسد با نظر افراد کارشناس باید چهارراه اصلاح شود.

 

1- از دید معماری و منظره ای و زیباشناسی این چهارراه حس و حال خوبی به مردم منتقل نمی کند و انگار در فضای یک شهر قرار ندارد.

2- ماشین هایی که به سمت جنوب غربی می پیچند (روبروی قصابی) به جدول کنار خیابان برخورد می کنند و مجبورند دنده عقب بگیرند که سبب برخورد ماشین ها و مردم  با همدیگر و بوق زبانی و آلودگی صوتی می شود.

3- اگر راننده ای قصد داشت از یک طرف نهر به طرف دیگر آن برگردد حتماً باید وارد خیابان شود و لازم است در هر دو طرف شرقی و غربی نهر گاردر قبل از چهارراه با زدن پل تقاطع برای رفتن به طرفین ایجاد شود.

4- درست پشت چهارراه از سمت امام شمالی به شریعتی مقابل آرایشگاه موجود در محل پارک می کنند که با توجه به کم عرض بودن محل در این منطقه مشکلاتی به وجود می آید و عملاً افراد نمی توانند به دست راست بپیچند

5- فکری به حال عابرین پیاده نشده است.

6- به نظر می رسد برخی زاویه های چهارراه به ویژه در سمت روبرو آرایشگاه و قصابی بایستی آزاد سازی شود و اصلاح هندسی صورت گیرد.

7- در تقاطع خیابان شریعتی و شهید رجایی کار در سطح بالاتر انجام می گیرد ولی در این چهارراه وضع به شکلی است که هیچ تناسبی با کل طرح ندارد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید