امروزپنجشنبه, 03 مهر 1399-- Thursday Sep 24 2020

ساعت 18:14:05

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

کارگاه شناخت وهابیت
اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهربرگزار کرد:

کارگاه شناخت وهابیت

شنبه, 25 مرداد 1393 ساعت 09:50 کدخبر :7614
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سمیه قاسمی
به گزارش خبرنگار فرصتاز طرف اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینیشهر با هدف تبیین موقعیت فرقه ضالّه وهابیت در جهان اسلام و تحولات اخیر جهانی و پاسخگویی به شبهات، کارگاه شناخت وهابیتدر سه بخش تاریخی، اعتقادی و شبهاتتوسط اساتید حوزه و دانشگاه در روز جمعه 24/5/1393در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور حدود 100 نفربرگزار شد.

این کارگاه در قالب سه جلسه 75 دقیقه ای ارائه گردید. جلسه اول که تاریخی بود، توسط استاد نظارتی زاده کارشناس ارشد تاریخ اسلام بحث تمدن اسلامی و تاریخچه تشکیل گروههای تکفیری و سلفی گری مطرح گردید.

جلسه دوم با موضوع اعتقادی، شبهات و نقد آثار ابن تیمیه توسط دکتر سید محمد مهدی ابطحی کارشناسی ارشد علوم قرآن اداره شد. در جلسه سوم نیز استاد مسعودی کارشناس ارشد علوم سیاسی به بررسی جایگاه سیاسی فرقه وهابیت در جهان امروز و ارتباط آن با صهیونیسم و استکبار جهانی پرداخت.

در پایان کارگاه بین حضار جلسه پرسش و پاسخبرگزار شد. همچنین در حاشیه کارگاه نیز سی دی ها و نرم افزارهای مربوط به وهابیت به فروش می رسید.

طبق گفته مسؤول آموزش اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینیشهر روز جمعه چهارم مهر برابر با سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) و روز ازدواج، اولین کارگاه از سلسله کارگاه های خانواده با عنوان مهارتهای همسرداری برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید