امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:51:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

انجمن حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند حمایت های مردمی

انجمن حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند حمایت های مردمی

یکشنبه, 14 مهر 1392 ساعت 11:20 کدخبر :6070
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
انجمن حمایت از خانواده های زندانیان با حدود 25 سال سابقه خدمت به نیازمندان امروز به شدت نیازمند یاری مردم و خیّران است.

 به گفته یکی از مسوولان این انجمن، خانواده های زندانی های تحت پوشش که سخت محتاج حمایت هایی از این دست هستند از تیرماه تاکنون حقوقی از این انجمن دریافت نکرده اند.
خانم برخورداری تعداد خانواده های تحت پوشش انجمن را 120 خانوار اعلام می کند و می افزاید: ماهانه نفری 20 هزار تومان به هر فرد تعلق می گیرد که مجموعا هر ماه 6 میلیون و 200 هزار تومان می شود اما انجمن از تیرماه تا کنون موفق به پرداخت این مبلغ به خانواده ها نشده است. وی علت به وجود آمدن این مشکل را تعطیلی کشتارگاه وابسته به انجمن عنوان کرد و افزود: سال 86 کشتارگاهی که منبع درآمد ما بود به دلیل سنتی بودن تعطیل شد و از همان زمان انجمن در تنگنای مالی قرار گرفت.
برخورداری با اشاره به اینکه 127 نفر از افراد تحت پوشش دانش آموز و دانشجو هستند، ادامه داد: ما امسال حتی نتوانستیم مبلغی را که سال های گذشته به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان می دادیم، تامین کنیم. کمک های ویژه ماه رمضان و همچنین عیدی در اسفند ماه از دیگر کمک های مالی است که انجمن به این خانواده ها ارائه می دهد.
وی افزود: انجمن، خانواده های زندانیانی را تحت پوشش می گیرد که یا اعدامی هستند و یا به حبس های طویل المدت محکوم شده اند. همچنین زندانیانی که همسران جوان دارند یا فرزندانشان معلول یا بیمار خاص هستند نیز از حمایت های این انجمن برخوردار می شوند. به گفته این مسوول، تا پیش از اینکه انجمن در تنگنای مالی قرار بگیرد حمایت هایش را از خانواده های زندانیان تا  3 ماه پس از آزادی هم ادامه می داد اما در حال حاضر این حمایت ها بلافاصله پس از آزادی قطع می شود.
برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی، معرفی مددجویان به مرکز مشاوره آموزش و پرورش، معرفی به خیّران، معرفی به بهزیستی و هلال احمر از دیگر خدماتی است که این انجمن به مددجویان ارائه می دهد.
گفتنی است با توجه به اینکه این انجمن پناهگاه خانواده هایی است که نان آورانشان به هر دلیل گرفتار حبس شده اند، از خیّران و کلیه اقشار مردم انتظار می رود که حمایت های خود را از این انجمن دریغ ندارند. در شهری که خیّران دلسوز و سخاوتمندش به عرصه های فرهنگی و ورزشی هم ورود پیدا کرده اند و انجمن هایی را تحت عنوان انجمن خیرین کتابخانه ساز و خیرین  ورزش یار تاسیس نموده اند شایسته نیست خانواده هایی در تامین مایحتاج اولیه خود بمانند و فرزندانشان به دلیل فقر و نداری از ادامه تحصیل باز بمانند.
انجمن حمایت از زندانیان واقع در بلوار توحید، کوچه جنب اتوبوسرانی، کوچه شماره 23 به شماره تماس 3517400 و  شماره حساب بانک ملی0104927998005 نیازمند و چشم انتظار حمایت های خمینی شهری های دلسوز و نوعدوست است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید