امروزجمعه, 28 شهريور 1399-- Friday Sep 18 2020

ساعت 15:35:56

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

پیامدهای پیشنهاد امام جماعت مسجد ملاحیدرعلی
نذوراتمان را فرهنگی کنیم

پیامدهای پیشنهاد امام جماعت مسجد ملاحیدرعلی

شنبه, 20 دی 1393 ساعت 09:04 کدخبر :8260
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
همزمان با شب میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) 14 موردجهیزیه که هر موردشامل 10 قلم جنس اساسی چون یخچال، فرش، لباسشویی، چرخ گوشت و... در صحن مسجد ملاحیدرعلی در معرض دید عموم قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شب اول محرم، حجت الاسلام فیاض امام جماعت این مسجد از نمازگزاران خواست که بخشی از نذورات خود را صرف تهیه جهیزیه برای نوعروسان بی بضاعت نمایند. به دنبال این پیشنهاد در همان دهه اول محرم یک خیّر، 14 دستگاه یخچال به این کار اختصاص داد و در روزهای بعد افراد خیّر دیگری در حد بضاعت خود به این نذر بزرگ فرهنگی کمک کردند. دهه آخر ماه صفر هیات امنای مسجد از متقاضیان خواست تا با ارائه سند ازدواج خود برای برخورداری از این امکان، ثبت نام نمایند. به گزارش یکی از اعضای هیات امنای مسجد تا کنون 70 نفر ثبت نام نموده اند که حتی تعدادی از خارج استان می باشند و اولویت با کسانی است که در درجه اول از اهالی محل و در درجه دوم خمینی شهری باشند. محمدی افزود: از آنجا که خیّران همچنان دارند اقلام مورد نیاز جهیزیه را به مسجد می آورند، این طرح ادامه خواهد داشت.

گفتنی است این اقدام با همکاری هیات امنای مسجد، انجمن خیریه امام حسین (ع) و هیات جانثاران امام حسین (ع) انجام می شود. 

نظرات  

 
#1 +1 نجفعلي حاجي حيدري 24 دی 1393 ساعت 09:00
خدا وي را حفظ كند واقعا تهيه جهزيه براي مردم مشكل است جا دارد اين سنت حسنه در همه محلات وفارغ از اينكه مال كدام محله هستي ،به همه نيازمندان داده شود
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید