امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:22:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

مدير عامل شركت مخابرات استان اصفهان در گفتگو با فرصت مدعی شد:

آنتن هاي مخابراتي در مدارس هيچ ضرري ندارد!

یکشنبه, 14 آبان 1391 ساعت 09:28 کدخبر :4698
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مضرات گوشی های تلفن همراه بیشتر از آنتن هاست وجود اين آنتن ها در مدارس منافع مالي خوبي براي آموزش و پرورش دارد

با تعامل خوبي كه بين آموزش و پرورش و شركت مخابرات وجود دارد اين مشكل حل خواهد شد و نتايج خوبي به همراه خواهد داشت

هيچ مرجعي تاكنون مضر بودن آنتن هاي مخابراتي را اعلام نكرده است. شركت مخابرات در سراسر كشور از اين آنتن ها استفاده مي كند و اين آنتن ها بر روي تمام ساختمان هاي مخابراتي از ابتدا نصب شده است.

مدير عامل شركت مخابرات استان اصفهان که در حاشيه جلسه تجليل از ايثارگران شركت مخابرات شهرستان با خبرنگار فرصت گفتگو می کرد، با بیان این مطلب افزود: عملكرد شركت مخابرات طبق دو استاندارد جهاني اندازه گيري مي شود. استاندارد كشور ما مطابق با استاندارد كشورهاي اروپايي و پيشرفته و بالغ بر 80 درصد از كشورهاي جهان مي باشد.

لازم به ذکر است مدیرعامل مخابرات استان اگر چه برای تبرئه شرکت مخابرات به تطابق این سیستم با سیستم های اروپایی استناد می کند اما بد نیست بدانیم که دانشمندان آلمانی در سال 2004 طی نامه ای به صدر اعظم آلمان از وجود این آنتن ها در نزدیکی منازل مسکونی شان به دلیل مضراتش شکایت کردند و همین نامه پایه تحقیقات بعدی مسوولان این کشور و اثبات مضرات فراوان این آنتن ها بر بدن انسان شد.

حسين كشایي در بخش دیگری از این گفتگو افزود: قطعا اگر اين آنتن ها مضر و زيان آور بود در مرحله اول به مسوولين و كارمندان مخابرات آسيب وارد مي شد(!) و اکنون با وجود اطمينان خاطر از جانب ما، شركت مخابرات در حال رايزني براي بخشنامه صادر شده از جانب اداره کل آموزش و پرورش براي جمع آوري آنتن هاي مخابراتي مي باشد.

وی با اشاره به تایید صریح عدم مضر بودن این آنتن ها از جانب وزیر بهداشت و درمان گفت: قطعا اين پيام و سخن وزارت بهداشت و درمان به وزارت آموزش و پرورش خواهد رسيد.

همچنین با توجه به تاکید مدیرعامل شرکت مخابرات استان بر تاییدیه وزیر بهداشت حالا سوال این است که آیا این دستور وزیر اگرچه بالاترین مقام مسوول در این زمینه است، تشخیص دقیق متخصصان مغز و اعصاب و کارشناسان محیط زیست را هم که بارها موکدا بر مضر بودن آنتن ها تاکید کرده اند و نشریه فرصت آن ها را به تفصیل در گزارش "اثرات آنتن های مخابراتی نصب شده در مدارس بر دانش آموزان" درج کرده است را هم رد خواهد کرد؟

مدير عامل مخابرات استان همچنین با اشاره به ضرورت تعامل بين شركت مخابرات و وزارت آموزش و پروش افزود: شركت مخابرات در نقاط نصب آنتن ها به عنوان مستاجر محسوب مي شود و اختيار تمديد قرارداد و توافق با مالكين براي ادامه فعاليت هاي اين آنتن ها يك مساله كاملا اختياري است و در حال حاضر متقاضيان زيادي براي عقد قرارداد با ما متقاضی هستند. وی ادامه داد: با خروج ما از مدارس قطعا خدمات ما در اين مناطق ادامه پيدا خواهد كرد. کشایی خاطرنشان کرد: من مطمئن هستم با تعامل خوبي كه بين آموزش و پرورش و شركت مخابرات وجود دارد اين مشكل حل خواهد شد و نتايج خوبي به همراه خواهد داشت.

وي با اشاره به اینکه وجود اين آنتن ها در مدارس منافع مالي خوبي براي آموزش و پرورش دارد، گفت: بدون استثنا اجاره بهای اين دكل ها در مدارس به آموزش و پرورش پرداخت مي شود ولي قيمت عقد قرارداد با توجه به قیمتی که کارشناس دادگستری ارائه می دهد، متفاوت مي باشد.

البته این مقام مسوول به این نکته مهم اشاره نکرد که این آنتن ها در مدارس هر کدام از شهرستان های استان که باشد و دانش آموزان هر مدرسه ای که در معرض مضرات آن قرار بگیرند، عواید آن در نهایت فقط به حساب اداره کل آموزش و پرورش استان واریز خواهد شد!

کشایی در میان صحبت هایش در حالی بر مضرات گوشی های تلفن همراه بر روی بدن انسان تاکید داشت که حتی گفته های قبلی خود را هم که به طور کلی مضر بودن آنتن ها را رد کرده بود، نقض کرد و گفت: عجیب است که هیچ کس به وجود اين وسيله در كنار جسم خود که مضراتی بیش از آنتن ها دارد اعتراضي نمی کند و همه مردم آن را به اختيار قبول كرده اند!

وی درخصوص توسعه خدمات مخابراتي شهرستان خميني شهرگفت: توسعه شبكه فيبرنوري در خميني شهر و مخصوصا امام زاده سيد محمد که به عنوان يكي از مراكز مهم مذهبي و فرهنگي استان محسوب مي شود جزو اهداف و برنامه هاي ما مي باشد.

كشایي در ادامه گفت: هم اكنون 11 طرح توسعه در شهرستان خميني شهر در حال اجراست و اين در حالي است كه خميني شهر جزو اولين شهرهاي استان است كه اين حجم از اقدامات و فعاليت هاي توسعه شبكه مخابرات در آن انجام مي شود.

وي با اشاره به اینکه مناطق مختلفي از شهرستان نياز به توسعه و ايجاد تقويت شبكه دارد، گفت: تلاش مي كنيم در آينده نزديك كليه مشكلات مخابراتي شهرستان حل شود.

مدیرعامل مخابرات استان ادامه داد: عمده فعاليت ما در شهرستان توسعه شبكه فيبر نوري و كابل و در بخش سيستم مخابراتي بعد از احداث شبكه، توسعه سوييچ و سيستم راه دور خواهد بود كه با انجام اين توسعه، نيازهاي مردم در بخش هاي تلفن ثابت و اينترنت پرسرعت ای دی اس ال حل خواهد شد.

مدير عامل شركت مخابرات استان اصفهان افزود: ضريب تلفن شهرستان 35 درصد مي باشد كه این ضریب از ميانگين متوسط استان پايين تر است اما با توسعه شبكه قطعا افزايش پيدا خواهد كرد.

وي افزود: ازجمله مهمترين برنامه هاي ما در سطح استان ايجاد سرويس جديد استفاده نامحدود از اينترنت با روش شماره گيري براي اولين بار در كشور می باشد و متقاضياني كه مشكل تلفن ثابت دارند با شارژ ماهيانه 2 هزار تومان مي توانند به صورت نا محدود هر زمان و به میزان دلخواه از اينترنت استفاده كنند.

به گفته رییس اداره مخابرات، در حال حاضر 11 طرح توسعه مخابراتي در خميني شهر با هزينه ای بالغ 5/1 ميليارد در حال انجام است و شهرستان خميني شهر از این لحاظ با کاشان هم تراز مي باشد.

نظرات  

 
#2 0 عجب! 16 آبان 1391 ساعت 14:54
عجب!!! آقا يا خانم تشكر از كجا فهميديد كه اين دو مورد امسال در مدارس زياد به چشم ميخورد!!!؟ مگر از چند مدرسه خبر داريد كه اينطور صحبت كرديد و عموميت داديد؟؟؟
نقل قول
 
 
#1 0 تشکر 16 آبان 1391 ساعت 00:47
از فرصت به خاطر پیگیری این موضوع تشکر می کنم .لطفا به بحث تخریب شخصیت دانش آموزان و تنبیه بدنی که امسال در مدارس شهرستان زیاد به چشم میخورد هم بپردارید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید