امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 06:52:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بازنشر؛

آیا شاخص های خدماتی خمینی شهر از 16 سال پیش تا کنون تغییری کرده است؟

چهارشنبه, 14 فروردین 1392 ساعت 09:31 کدخبر :5389
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
بخشی از سخنرانی سید محمود ابطحی در مجلس

اشاره: ستون بازنشر به انتشار اخبار ، اظهار نظرها و وقایع سال های گذشته خمینی شهر می پردازد. در این نوبت به انتشار شاخص هایی که سید محمود ابطحی نماینده وقت خمینی شهر در نطقی در جلسه 172 مجلس در تاریخ 26 بهمن 1376بیان کرده، می پردازیم.باید گفت مطمئن ترین راه ارزیابی عملکرد هر نهاد و اداره و به طور کلی جامعه، محاسبه شاخص ها در پایان هر سال و مقایسه آن با اول سال و یا سال های قبل و البته استانداردها در هر زمینه از جمله مسکن، بهداشت، فرهنگ، حمل و نقل، فضای سبز و کلا خدمات است. به جاست که در ابتدای سال 1392 ادارات شهرستان وضعیت خود را مشخص کرده و اعلام نمایند تا در اول سال آتی با تکرار آن پیشرفت های احتمالی معلوم گردد.


نطق سید محمود ابطحی در پایان سال 1376 با موضوع شاخص های شهرستان
"اما در مورد مسائل‌ حوزه‌ انتخابیه‌ام:
در هنگام‌ طرح‌ لایحه‌ بودجه‌ و قبل‌ از آن‌ بعضی‌ از همکاران‌ معزز با طرح‌ اصفهان‌ برخوردار، هجوم‌ وسیعی‌ را به‌ استان‌ اصفهان‌ معطوف‌ داشتند.
این‌ هجوم‌ به‌ همان‌ استانی‌ است‌ که‌ حضرت‌ امام‌ جملات‌ دررباری‌ را در مورد آن‌ فرموده‌اند و همان‌ استانی‌ است‌ که‌ نقش‌ آن‌ در انقلاب‌ و جنگ‌ و فراز و نشیبهای‌ انقلاب‌ برکسی‌ پوشیده‌ نیست‌ و اگر منظور عزیزان‌ از برخورداری‌ اصفهان‌، زیبایی‌های‌ سواحل‌ کناره‌های‌ زاینده‌رود در مرکز سپاهان‌ تاریخی‌ است‌، حرفی‌ به‌ گزاف‌ گفته‌ نشده‌ که‌ افتخار فرهنگی‌، ملی‌ و اسلامی‌ کشور است‌. اگر طرح‌ برخورداری‌ اصفهان‌ از نظر استقرار صنایع‌ بزرگی‌ همچون‌ ذوب‌آهن‌ و فولاد مبارکه‌ و پلی‌اکریل‌ ( D.M.T ) و ( L.A.B ) و صنایع‌ دفاعی‌ است‌ حرفی‌ حق‌ است‌. ولی‌ اگر عزیزان‌ زحمت‌ می‌کشیدند و چند قدم‌ از مرکز شهر اصفهان‌ فراتر می‌رفتند (آن‌ هم‌ فقط‌ چند قدم‌) و وضعیت‌ اسفبار کوهپایه‌، جرقویه‌، زینبیه‌، جوی‌آباد، یزدانشهر را مشاهده‌ می‌کردند که‌ نه‌تنها اصفهان‌ در بسیاری‌ از نقاط‌ برخوردار نیست‌، بلکه‌ محرومیت‌ مشهود و ملموس‌ را می‌توان‌ در آن‌ نقاط‌ به‌ عینه‌ مشاهده‌ کرد. اگر آلودگی‌ شدید و وحشتناک‌ ناشی‌ از صنایع‌ مستقر در قسمتهای‌ مرکزی‌ استان‌ را مدنظر قرار می‌دادند و بار عظیم‌ ترافیک‌ حمل‌ و نقل‌ مواد و کالاهای‌ ساخته‌ شده‌ در پیکر اصفهان‌ و شهرستانهای‌ مجاور آن‌ را مشاهده‌ می‌کردند و مصرف‌ شدید آب‌ زاینده‌رود در صنایع‌ و محروم‌ ماندن‌ کشاورزان‌ استان‌ را از این‌ نعمت‌ مشاهده‌ می‌کردند حرف‌ خود را در مورد برخورداری‌ اصفهان‌ پس‌ می‌گرفتند. اگر مشاهده‌ می‌کردند که‌ در نقاط‌ محرومی‌ مثل‌ فریدن‌ و فریدون‌شهر و سمیرم‌ مردم‌ از حداقل‌ امکانات‌ بی‌بهره‌اند و همین‌ استضعاف‌ امکانات‌ و بیکاری‌ و بی‌رونقی‌ کشاورزی‌ سبب‌ می‌شود بطور مرتب‌ امکانات‌ قلیل‌ ایجاد شده‌ در این‌ مناطق‌ را ترک‌ نمایند و کوچ‌ کوری‌ را به‌ مرکز استان‌ انجام‌ دهند و با حاشیه‌نشینی‌ در مناطق‌ محروم‌ اصفهان‌ مثل‌ زینبیه‌ یا جوی‌آباد و خمینی‌شهر فاجعه‌ عظیمی‌ را در این‌ مناطق‌ بوجود آورند و موقعیت‌ مطلوب‌ را در نقاط‌ نامطلوب‌ فوق‌ جستجو کنند، حرف‌ خود را پس‌ می‌گرفتند. بطور مثال‌ منطقه‌ جوی‌آباد بختیاری‌ با (۳۳) هزار نفر جمعیت‌ مهاجر بدلیل‌ قلت‌ امکانات‌ با کوچکترین‌ بارندگی‌ در دریایی‌ از آب‌ و فاضلاب‌ شهری‌ غوطه‌ور می‌شود. در این‌ منطقه‌ در خانه‌های‌ (۵۰) متری‌ حداقل‌ (۱۴) نفر سکونت‌ دارند. جوی‌ آبادی‌ که‌ بدلیل‌ عدم‌ وجود شرایط‌ بهداشتی‌ و فرهنگی‌ مطلوب‌ مرکز شیوع‌ بیماریهای‌ خطرناکی‌ مثل‌ شپش‌، سل‌، سوزاک‌ و غیره‌ می‌باشد و بدلیل‌ نداشتن‌ کوچکترین‌ امکانات‌ تفریحی‌ و ورزشی‌ و اشتغال‌ به‌ مجموعه‌ای‌ برای‌ نابودی‌ انسانها تبدیل‌ گردیده‌ است.
آری‌ عزیزان‌ نماینده‌! این‌ مطلب‌ مربوط‌ به‌ نواحی‌ با فاصله‌ (۷) کیلومتری‌ از مرکز اصفهان‌ است‌. شهر زیبایی‌ها، شهر هنر و فرهنگ‌ مترقی‌ اسلامی‌ که‌ هر ساله‌ با حذف‌ و کم‌ کردن‌ بودجه‌های‌ ملی‌ و عدم‌ تأمین‌ منابع‌ مالی‌ لازم‌، بالاجبار می‌بایستی‌ در این‌ مناطق‌، چهره‌ نابسامان‌ شرح‌ داده‌ شده‌ را بپذیرد. لذا بنده‌ از حضور دولت‌ برادر خاتمی‌، دولت‌ پاسخگو تقاضا دارم‌ گروهی‌ را تعیین‌ نمایند تا به‌ اتفاق‌ بعضی‌ از نمایندگان‌ عزیز به‌ منطقه‌ اعزام‌ تا شاهد باشند که‌ فقر و فلاکت‌ در مناطقی‌ مانند فریدن‌ و فریدون‌شهر و سمیرم‌ و کوهپایه‌ و جرقویه‌، سبب‌ چه‌ داستان‌ فاجعه‌آمیزی‌ در مناطق‌ جوی‌آباد و خمینی‌شهر و زینبیه‌ و یزدانشهر و سایر نقاط‌ شده‌ است‌ و اصفهان‌ برخوردار در چه‌ وضعیتی‌ دست‌ و پا می‌زند و در آینده‌ چه‌ خطراتی‌ این‌ استان‌ سلحشور را از نظر آب‌ و هوا، جاده‌های‌ ارتباطی‌، مسائل‌ کشاورزی‌، پروژه‌های‌ نیمه‌تمام‌ عمرانی‌ و غیره‌ تهدید می‌کند.
شهرستان‌ خمینی‌شهر با (۱۷۵/۷۵) کیلومتر مربع‌ وسعت‌ و حدود (۲۷۰) هزار نفر جمعیت‌ با تراکمی‌ حدود (۲۱۴۵) نفر در هر کیلومتر در مقابل‌ متوسط‌ تراکم‌ جمعیت‌ کشور یعنی‌ (۴۶) نفر و تراکم‌ (۴/۴۶) نفر، استان‌ اصفهان‌ بزرگترین‌ تراکم‌ جمعیت‌ را در استان‌ داشته‌ و هجوم‌ مهاجرین‌ در سالهای‌ بعد از پیروزی‌ انقلاب‌ سبب‌ شده‌ که‌ فشار بالایی‌ بر امکانات‌ ناچیز این‌ شهرستان‌ وارد شود. بطوری‌ که‌ در حال‌ حاضر به‌ ازای‌ هر (۱۰۰) دانش‌آموز (۲) سانتی‌متر زمین‌ ورزشی‌، به‌ ازای‌ هر (۱۰۰۰) نفر جمعیت‌ (۲۰۰) کتاب‌ و به‌ ازای‌ جمعیت‌ شهرستان‌ (۱۴۴) تخت‌ بیمارستانی‌ و به‌ ازای‌ هر (۷۵۰۰) نفر جمعیت‌ یک‌ اتوبوس‌ و به‌ ازای‌ هر نفر در حد صفر فضای‌ سبز دارد. (رئیس‌ ـ وقت‌ حضرت‌عالی‌ تمام‌ شد) و شهرستان‌ از نظر فضاهای‌ ورزشی‌، تفریحی‌، فرهنگی‌، آب‌، برق‌، تلفن‌، آسفالت‌ و جاده‌ مناسب‌، فضای‌ آموزشی‌ و غیره‌ شدیداً در مضیقه‌ است. به هرحال‌ تذکری‌ چند به‌ مسؤولین‌ اجرایی‌:
وزارت‌ محترم‌ نیرو جهت‌ دستور به‌ سازمان‌ آب‌ و فاضلاب‌ استان‌ اصفهان‌ جهت‌ اجرای‌ سریعتر پروژه‌ منابع‌ آب‌ مورد نیاز مناطق‌ شمالی‌ شهرستان.
از مدیریت‌ مقتدر و متعهد آب‌ و فاضلاب‌ شهرستان‌ که‌ با بجاگذاردن‌ رکورد تازه‌ای‌ در اجرای‌ پروژه‌های‌ آب‌ و فاضلاب‌ سبب‌ آبرو برای‌ مسؤولین‌ اجرایی‌ شده‌ تشکر می‌نمایم‌ و امیدوارم‌ حمایت‌ مسؤولین‌ وزارت‌ نیرو چه‌ از نظر تدارکاتی‌ و چه‌ از نظر مالی‌ سبب‌ آبرو برای‌ مسؤولین‌ اجرایی‌ شده‌ تشکر می‌نمایم‌ و امیدوارم‌ حمایت‌ مسؤولین‌ وزارت‌ نیرو چه‌ از نظر تدارکاتی‌ و چه‌ از نظر مالی‌ سبب‌ تقویت‌ مدیریت‌ لایق‌ این‌ مجموعه‌ گردد.
از مدیریت‌ اداره‌ مخابرات‌ شهرستان‌ که‌ با تلاش‌ بی‌وقفه‌ خود دنبال‌ رفع‌ تنگناهای‌ عدم‌ توجه‌ سالهای‌ متوالی‌ به‌ این‌ شهرستان‌ هستند، تشکر و قدردانی‌ نموده‌ و از وزیر محترم‌ مخابرات‌ انتظار دارم‌ پیرو قولهای‌ مساعد قبلی‌، شهرستان‌ خمینی‌شهر را از نظر تدارکاتی‌ یاری‌ نمایند.
شهر (۱۸۰) هزار نفری‌ خمینی‌شهر فاقد کتابخانه‌ عمومی‌ و مرکز فرهنگی‌ است‌. از وزیر ارشاد انتظار دارم‌ که‌ دستور دهند و به‌ انتظار یازده‌ ساله‌ مردم‌ خاتمه‌ داده‌ بشود و بجای‌ مکاتبات‌ وقت‌گیر و بی‌فایده‌ دستور دهند نسبت‌ به‌ اتمام‌ پروژه‌های‌ باستانی‌ و تاریخی‌ این‌ شهرستان‌ خاتمه‌ داده‌ شود.
کمبود فضا جهت‌ توسعه‌های‌ بعدی‌ و سرریز جمعیت‌ و مشکل‌ مسکن‌ که‌ سبب‌ نابودی‌ سریع‌ باغات‌ مصفای‌ این‌ شهرستان‌ شده‌ می‌طلبد که‌ پیرو مکاتبات‌ متعدد بعدی‌ وزارت‌ محترم‌ کشور و وزارت‌ مسکن‌ و شهرسازی‌ جهت‌ تأمین‌ نیازهای‌ متعدد این‌ شهرستان‌ فکری‌ عاجل‌ کنند. در مورد تسریع‌ در اتمام‌ پروژه‌های‌ ورزشی‌ و سایر طرحهای‌ نیمه‌تمام‌ اقدام‌ گردد.
در پایان‌ از مسؤولین‌ شهرداری‌ خمینی‌شهر، بویژه‌ مسؤولین‌ اداره‌ برق‌، بهزیستی‌ و فرمانداری‌ تشکر می‌کنم‌. والسلام‌ علیکم‌ و رحمة‌الله و برکاته‌". ‌

 

نظرات  

 
#5 0 محسنی 23 اردیبهشت 1392 ساعت 09:36
ایکاش مقامات استان گوش شنوایی داشتند و وقتی اقای مهندس ابطحی درسال76راجع به مسءله کمبوداب.مغضلات ترافیک.الودگی هوا.بیکاری........وغیره تنگناهاومشکلات رابیان می کردند به حرفهای این نماینده توجه وبوضع اسفبار خمینی شهر می رسیدند.
نقل قول
 
 
#4 +1 کرامت 20 فروردین 1392 ساعت 15:45
واقعا این یکسال بر ما معلوم شد که کار و عمل مهم است نه شعار .نماینده فعلی با اینکه پرانرژی هستند و شعارهای قشنگی دادند اما در عمل چندان موفق نبودند .فقط کلام آتشین دارند و رییس ادارات را تغییر دادند و افرادی که در ستاد انتخاباتی شان بودند را به جای رییس ها و معاونان قبل ادارات گماردند . من که از این یکسال راضی نبودم به زودی تا چند ماه دیگر دوره یکساله ریاست ایشان بر مجمع نمایندگان استان اصفهان هم به پایان میرسد و طبیعی است نفوذ آقای صرامی کمتر میشود . ای کاش مسوولین به جای شعار و جنجال کار میکردند
نقل قول
 
 
#3 +2 تقی . 16 فروردین 1392 ساعت 22:03
سلام/
کاشکی یه کم مسئولای فعلی می تونستند چنین نطق هایی بکنن.
کاشکی
نقل قول
 
 
#2 +1 شمس 15 فروردین 1392 ساعت 17:24
جناب صرامی نماینده فعال شهر از اینکه مشکل تنها سینمای شهر (که قبل از حل مشکل فیلمهای روز کشور را به نمایش می گذاشت) و مشکل جاده کمربندی و سر در دانشگاه صنعتی و...را پیگیری و با قدرت لابی خود حل نمودید سپاسگزاریم در صورت امکان از خیر حل کردن مشکل مسکن مهر بگذرید(چون با پیگیریهای شما تاخیر آن بیشتر شده و پول بیشتری طلب کرده اند)به قول معروف از طلا گشتن پشیمان گشته ایم حل مشکلات مسکن مهر را به عهده ی خود ما بگذارید؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#1 +2 محمد رضا 15 فروردین 1392 ساعت 15:22
دم سید محمود گرم
واقعا تحلیل می کنه در حد تیم ملی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید