امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 02:45:56

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح نیوز 11

دوشنبه, 27 آذر 1391 ساعت 09:03 کدخبر :4798
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصل خبر: نماینده شهرستان اعلام کرد موتور محرکه شهر خاموش است. اصلاح نیوز: موتور که خاموشه هیچی! تازه باک هم بنزین نداره، سوییچش هم انگار گم شده، باطریش هم می گن ضعیفه، مثل اینکه چرخاش هم بالانس می خواد و 8-7 تا عیب کوچولوی دیگه!

 اصل خبر: مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی استانداری اصفهان اعلام کرد: الحاق خمینیشهر به اصفهان نیاز به کار کارشناسی دارد.

اصلاح نیوز: از کرامات شیخ ما اینست، شیره را خورد و گفت شیرین است! مهدی جون گلی به جمالت! همه می دونند کار باید کارشناسی شده باشه اما کی باید کار کارشناسی کنه؟! اداره برق؟! اکبر آقا بقال سر کوچه؟! ننه جون من؟! خودت می گی مسئولان خمینی شهر و اصفهان هیچ کدوم کار کارشناسی درست و حسابی ای انجام ندادهاند، استانداری هم سه چهار سالیه می خواد کار کارشناسی بکنه ولی انگار رفته کارشناس بسازه!

***

 اصل خبر: علیرغم وعده وزیر راه مبنی بر پرداخت 7/4 میلیارد تومان از بدهی های خمینی شهر، مدیر کل استان سنگ اندازی می کند.

اصلاح نیوز: مگه مهرماه نبود که حضرات رفتند پیش وزیر "راه"، اون هم اونا را "راه" داد و دلشون را خوش کرد به چهار میلیارد و 700 میلیون تومان و قرار شد این طلب تا دو ماه دیگه "راه" بیفته بیاد تو شهرک منظریه؟ پس کو؟ انگاری وزیر می بخشه مدیر نمی بخشه! وزارت "راه" گفته اند نه وزارت "آسفالت" که دهن منظریه را "آسفالت" کرده! آقایون مسؤول شهر! اگه نتونید امسال این طلب را بگیرید، می افته اون ور سال و انتخابات و دولت بعدی و دیگه خواب دیدی خِیر باشه! تازه معلوم هم نیست وزیر جدید باهاتون "راه" بیاد یا نه!

***

 اصل خبر: مسئولان دانشگاه صنعتی تصمیم دارند سر در دانشگاه را از خمینی شهر خارج کنند.

 اصلاح نیوز: یه پیشنهاد به نماینده واسه زهر چشم گرفتن از آقایون دانشگاه صنعتی: شما پیش وزیر برو و توجیهش کن خمینی شهر دومین شهر پرتراکم کشوره و از شهرهای همسایه از چهار طرف اون را محاصره کرده و دارن نفسش را می برند و... خلاصه بی زمینه. از طرفی جریب جریب زمین دانشگاه صنعتیه که داره هوا می خوره و تا 100 سال دیگه هم به دردش نمی خوره. محسن جون! برو یقه وزیر را محکم بچسب و ندای "واوزیرا! وازمینا!"

***

 اصل خبر: حتی در روز فرهنگ عمومی هم جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار نشد.

اصلاح نیوز: مگه مهندسی فرهنگی شهرستان به عهده شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیست؟ مگه چهاردهم آبان روز فرهنگ عمومی نبود؟ مگه این همه مشکلات فرهنگی نداریم؟ مگه... پس چرا حدود نه ماه از سال می گذره و فقط دو جلسه از این شوراها تشکیل شده؟ درسته که یه جورایی این جلسات فرمالیتس و نتیجه درست و حسابی ای نداره، اما کاچی بهتر از هیچی! می شد قبل از ماه محرم یه جلسه دیگه برگزار کرد تا مسؤولان مثلاً فرهنگی هم صله رحمی کرده باشند و هم دور همی یه چایی ای بخورند و هم اینقدر "فرصت" بهشون گیر نده! بهتر نبود؟!

***

 اصل خبر: آرامگاه تاریخی ابن مردویه کماکان مخروبه است.

اصلاح نیوز: داره یه سالی از برگزاری کنگره ابن مردویه می گذره. بزرگداشت شخصیتها خوبه، دست گُلتون هم درد نکنه اما اگه یادتون باشه بعد از کنگره قرار شد آرامگاه ابن مردویه بازسازی بشه. پس کو؟! مثل اینکه بازسازی اثر تاریخی آرامگاه ابن "مردویه" یه "مرد"و"یه" پول قلمبه می خواد. تو شهر ما هم که نه مرد این کار پیدا میشه و نه پولی واسه این کار خرج میشه!

***

 اصل خبر: امسال شهید شاخص سازمان بسیج ورزشکاران کشور یک خمینی شهری به نام "شهید محمد قورچانی" اعلام شد.

اصلاح نیوز: این خمینی شهریها هستند که فِرت فِرت افتخار پارو می کنند. همین شهید قورچانی که به قوچانی معروفه امسال شده شهید قهرمان ملی ورزش. یکی از شاگردانش ابوالقاسم طالبی یکی از کارگردانان معروف سینماست که اردات خاصی به استادش داره. خب حضرات فرهنگی! بیایید و از این کارگردان دعوت کنید و ازش بخواهید یه فیلمی واسه این شهید بزرگوار بسازه. راستی ما چقدر پیشنهاد می دیم و گوش کسی هم بدهکار نیست!

***

 اصل خبر: در اقدامی قابل تقدیر بخشداری خمینی شهر هزینه بازدید پلاکهای روستایی را از 50 هزار تومان به 10 هزار تومان تقلیل داد.

اصلاح نیوز: ای ول! قبلاً هر روستایی واسه بازدید پلاک زمینش 50 هزار تومان می سلفید. به تازگی بخشدار اومده و این مبلغ را واسه روستاییها کم کرده.

***

 اصل خبر: فرمانداری ویژه خمینی شهر کم کم به فراموشی سپرده می شود.

اصلاح نیوز: مسؤولان گُل و بلبل این همه جلسه گذاشتند که خمینی شهر باید اِله بشه و بِله بشه و نهایتاً فرمانداری ویژه داشته باشه. این قصه را هم گذاشتند واسه سفر ریاست جمهوری. رئیس جمهور هم می خواست تابستون بیاد که نیومد. کِی بیاد هم خدا می دونه. تازه از کجا معلوم وقتی اومد این قصه را درست کنه؟ دولت هم که داره تموم میشه. حالا که معلوم نیست آفتاب از کدوم طرف دراومده و حضرات همتی کرده اند قیف هست، قیر نیست!

***

 اصل خبر: جشنواره انار در شهر تاریخی بادرود برگزار شد.

اصلاح نیوز: سیبری، گلابی، سیب، گل شب بو، توتون، سنگ، حوله و خیلی چیزای دیگه تو شهرستان داریم که میشه درمورد هر کدومشون کلّی برنامه فرهنگی برگزار کرد ولی مثل اینکه مسؤولان شهرستان با فرهنگ و این چیزا میونه خوبی ندارند. تو شهر ما هم که فرهنگ مسؤول نداره. دیگه بَسکی نوشتیم که یه جشنواره ای چیزی تو این شهرستان بگیرید، خسته شدیم. شایدم بخاطر محرومیت از نعمت "عُرضه" این برنامه ها تو لیست محالات رفته و این برنامه ها اگه برگزار بشه، جزو همون تعجباته که مسؤولان دارند یکی یکی بهش می رسند!

***

 اصل خبر: هنوز شهرستان خمینی شهر از داشتن پایگاه ثابت اهدای خون محروم است.

اصلاح نیوز: این هم از همون چیزاست که مسؤولان با شنیدنش "باید" تعجب کنند. آخه این همه اعلام می کنند اهدای خون تو خمینی شهر بی نظیره، اما مثل اینکه سازمان انتقال خون اخبار گوش نمی ده یا اینکه کسانی هستند که نمی خواهند خمینی شهر رو دست بقیه را بیاره!

***

 اصل خبر: در سکوت خبری کرایه اتوبوسهای واحد 25 درصد افزایش یافت.

اصلاح نیوز: صبح که رفتم سر کار، سوار اتوبوس شدم و کارت زدم دقت که کردم دیدم بجای 100 تومان، 125 تومان از موجودی کم شد. بله! از امروز کرایه ها گرون شده. فقط من مونده بودم چرا هیچ اطلاعیه ای، خبری هیچی نگفتند و یه هویی 25 درصد رو کرایه ها اضافه کردند. البته با این توّرمی که تو این مملکت داره زیاد میشه، این افزایشها چیزی نیست. اما چرا بی خبر و به قول خبرنگارا تو سکوت خبری؟

***

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید