امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 06:35:12

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح نیوز (6)

دوشنبه, 27 شهریور 1391 ساعت 09:32 کدخبر :4517
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصل خبر: رئیس کل دادگستری استان اصفهان زمان برگزاری دادگاه پرونده سایر متهمان باغ خمینی شهر را شهریور ماه امسال اعلام کرد.

اصلاح نیوز: بعد از اعدامهای مهرماه پارسال، قضیه جنایت باغی داشت فراموش می شد. ولی مثل اینکه این ماجرا دست از سر ما بر نمی داره. مقام عزیز قضایی استان، نمی شه این چند نفر را بی سر و صدا و اعلام رسانه ای محاکمه کنید و داغ خمینی شهریا را تازه نکنید؟

***

 اصل خبر: فرمانداری لنجان به همراه فرمانداری های اصفهان و شهرضا به عنوان فرمانداری برتر در بین فرمانداری های استان معرفی شدند.

اصلاح نیوز: هنوز چند روز نگذشته از نمونه شدن فرمانداری خمینی شهر که فرمانداری شهرستانهای دیگه هم به مقام نمونگی(!) نائل شدند. اصلاً معلوم نیست ملاک و معیارشون چیه؟ یکی از رفقا می گفت فرمانداری اصفهان را احتمالاً به خاطر فعالیتهای زیاد معرفی کرده اند، فرمانداری خمینی شهر را به خاطر ... نمی دونم، فرمانداری لنجان را به خاطر خوش آب و هوا بودن و...!

***

 اصل خبر: نمونه دو بیمارستان موجود شهر در عقب افتاده ترین کشورها هم وجود ندارد.

اصلاح نیوز: این حرف کمی نیست. تازه از زبون پروفسور میردامادی. کسی که خودش را وقف همشهریانش کرده و با اینکه یه پاش اینجاست یه پاش خارج ولی تا می تونه به خمینی شهر سر می زنه. قابل توجه برخی مسؤولان! خب راستم می گه. آدم تصادف می کنه می برندش یکی از این بیمارستانها. اصلاً پشیمون می شه از اینکه چرا زنده مونده! مصیبت تصادف یه طرف، مصیبت بودن تو این بیمارستانها هم یه طرف دیگه!

***

 اصل خبر: حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه به مشکلات مسکن مهر اشاره کرد.

اصلاح نیوز: از اینکه امام جمعه نسبت به مشکلات شهر واکنش نشون داد و مشکلاتش را مطرح کرد، مراتب خوشحالی خود را اعلام می داریم و امیدواریم همیشه تو خطبه ها مسائل و مشکلات شهر مطرح بشه. اثر تذکر امام جمعه کم نیست. مسائل و مشکلاتی مثل جاده کمربندی، مسکن مهر، شهرکهای صنعتی نیمه تموم و هزاران درد بی درمون!

***

 اصل خبر: سرپرست اداره ارشاد معتقد است که 52 کانون فرهنگی هنری مساجد زیر نظر این اداره کارهای بسیار بزرگی انجام می دهند.

اصلاح نیوز: 52 تا کانون را به اداره ارشاد سَنَنه؟! یه مجوزی اومدند از اداره گرفتند اون هم به خیال اینکه شاید از این نمد یه کلاهی هم واسه کانونشون دوخته بشه! اما زهی خیال باطل! مگه از این دیگ آبی گرم می شه! هر سال کلی گزارش عملکرد و اینا از هر کانونی می گیرند و چهار ریال می ذارند کف دستشون. اون وقت پُز می دن که آره 52 تا کانون فرهنگی هنری مساجد زیر نظر اداره ارشاده!

***

 اصل خبر: صدا و سیمای استان اصفهان مربی درچه ای تیم ملی کشتی فرنگی را یکی از اهالی اصفهان معرفی کرد!

اصلاح نیوز: بوق...............................!

***

 اصل خبر: مهندس همدانیان معاون برنامه ريزي استانداري اصفهان اعلام کرد در خصوص بودجه تملک دارایی به خمینی شهر جفا شده است.

اصلاح نیوز: انگار بی مهریها به خمینی شهر تمومی نداره و یکی و دو تا نیست. جالب اینه که هیچ کسی هم خودش را مقصر نمی دونه. فقط ابراز تأسف و شرمندگی و این چیزا که دردی را درمون نمی کنه و باهاش صنّار آش هم نمی دن. تو این یه مورد جالبه همون که بودجه تملک را تقسیم کرده اقرار می کنه به خمینی شهر جفا شده. ما که از کار اینا سر در نیاوردیم!

***

***

 اصل خبر: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر در گفتگو با ایرنا از آموزش و ساماندهی دو هزار و 200 حافظ و قاری قرآن تا پایان سال جاری خبر داد.

اصلاح نیوز: اولاً دو هزار حافظ و قاری اون هم تو شش ماه بعیده. خمره رنگرزی که نیست زود آماده بشه. ثانیاً برخی مسؤولان ادارات به اصطلاح فرهنگی یواشکی دستاورد مراکز فرهنگی غیردولتی دیگه را بُر می زدند و به نام خودشون جا می زدند. یعنی یه جورایی کِش می رفتند. امیدواریم این ماجرا اینجوری نباشه و اوقاف یه کاری کنه کارستون!

***

 اصل خبر: مسؤول امور مساجد شهرستان از شهرداری و شورای شهر خمینی شهر دو میلیارد تومان پول درخواست کرد.

اصلاح نیوز: چرا شهرداری؟ مساجد ما بیش از هزار موقوفه داره که بخاطر اهمال کاریهای متولیانش یه جورایی دارند حیف و میل می شند. هزار تا موقوفه هم کم نیست، اگه امور مساجد بجای این کارا بیاد اونا را زنده کنه اون وقت دو میلیارد که سهله، چندین برابر این پول قلوپ قلوپ سرازیر می شه تو مساجد و می تونه کلی از مشکلات مساجد را حل کنه. اینطوری بهتر نیست؟

***

 اصل خبر: برخی قرض الحسنه های سطح شهرستان به کارهای فرهنگی رو آورده اند.

اصلاح نیوز: برگزاری مسابقه کتابخوانی و توزیع رایگان کتاب از طرف قرض الحسنه الزهرا(س) منظریه، برگزاری محفل قرآن توسط قرض الحسنه کوثر دو نمونه از این برنامه هاست. جا داره قرض الحسنه های دیگه هم از این جور کارهای فرهنگی هنری انجام بدن. ماشاءا... این همه درآمد دارن خب چه بهتر که خرج فرهنگ و قرآن بکنند.

***

 اصل خبر: کرایه های تاکسی تلفنی برحسب نوع خودرو تفاوت دارد.

اصلاح نیوز: صبح زنگ زدم تاکسی تلفنی اومده کرایه 1500 تومن گرفته و رفته. یه ساعت بعد دوباره زنگ زدم به همان تاکسی تلفنی، من را به همون جا برگردونده، کرایه 2000 تومن گرفته درحالی که مبدأ و مقصد یکی بوده. از راننده پرسیدم مگه تو این یه ساعت نرخ کرایه ها زیاد شده؟! جواب داد: صبح ماشین پیکان سوار شدی حالا پژو، 500 تومن فرقشه داداش! نمی دونم این قصه تو همه تاکسی تلفنی ها تکرار می شه یا نه؟ من می خواهم به مقصد برسم حالا با پیکان یا پژو یا هر ماشین دیگه ای. اصلاً من نخواهم پژو سوار شم کیا باید ببینم؟!

نظرات  

 
#1 0 امراله 29 شهریور 1391 ساعت 14:40
اي كاش خميني شهر جزء اصفهان نبود
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید