امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:28:14

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اصلاح نیوز10

سه شنبه, 07 آذر 1391 ساعت 16:33 کدخبر :4757
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصل خبر: برخی ادارات در شرایط تحریم هم دست از ریخت و پاش برنمی دارند.

اصلاح نیوز: یه نمونه اش را کلاغه به ما خبر داده که تو این وضع بَلبَشوی اقتصادی و تحریم و اینا به بهانه اختتامیه یه مراسم، رئیس یکی از ادارات با زن و بچه و رفقا و مهمونها خودشون را به رستوران دعوت کرده اند و به قول شاعر چلوکباب سلطانی خورده اند و صدها هزار تومن خرج کرده اند! درسته گفته اند که جنگ اقتصادی داریم اما نه اینکه بری رستوران و خودتو بسازی که تو این جنگ کم نیاری!

***

 اصل خبر: برپایی نمایشگاه کتاب با 40 درصد تخفیف توسط اداره بوووق!

اصلاح نیوز: یه نفر از قم بلند شده اومده اینجا با هزار امید و آرزو و زن و بچه و اینا و یه نمایشگاه کتاب زده سر چهار راه امام حسین(ع) با 40 درصد تخفیف. رفته به اداره بوووق که مثلاً متولی فرهنگی شهرستانه، و ازشون خواسته که تو این یه ماه اقامت و برپایی نمایشگاه تسهیلاتی بهش بدنند؛ یا داربست نمایشگاه را تقبل کنند، یا محل اسکانش را تأمین کنند، یا حداقل از اجاره مکان معافشون کنند. ولی اون اداره یه کلوم گفته: «نه نه نه!!! فقط می تونیم بن تخفیف نمایشگاه را بدیم رایگان چاپ کنیم.» اون بنده خدا هم از همه جا بی خبر قبول می کنه. فردا که بنها چاپ میشه می بینه روش نوشته: بن تخفیف کتاب از طرف اداره!

***

 اصل خبر: میزان تملک دارایی شهرستان خمینی شهر در سال جاری مبلغ 6/8 میلیارد تومان تعیین شده است.

اصلاح نیوز: یه کله و یه گله! 8 میلیارد تومن و این همه مشکلات تو شهرستان! بابا! شهری مثل دشتستان که جمعیتش با ما یکیه، تملک دارایی اش 57 میلیارد تومنه یعنی 7 برابر! خرمشهر و کاشان هم هر کدوم 20 میلیارد تومن! حالا هِی مسؤولان می پرند به جون هم که آره من این بودجه را وارد شهرستان کردم ولی هیچکی نمیگه چرا این مبلغ کم و ناعادلانه را قبول کردم! راستی کجایند مسؤولان این 30-20 سال که سنگ بنای کج این قصه را صاف و صیف نکردند تا هر سال این وضعیت بَلبَشو را نداشته باشیم؟!

***

 اصل خبر: با مشارکت خيّر كاشاني، ساخت بزرگترين بيمارستان یکصد تختخوابي اعصاب و روان استان اصفهان در كاشان ظرف دو سال پايان يافت.

اصلاح نیوز: دم کاشانیها گرم که سه سوته تو دو سال تونستند بزرگترین بیمارستان تخصصی را بسازند البته با کمک حاج جواد کارگرنژاد از خيران سلامت. حالا شهر ما چی؟ یه بیمارستان می خواهد بسازه، شونصد ساله خودش و مردم را مسخره کرده، هنوزم هیچی به هیچی! «کاش» خمینی شهر هم «آن» بود!

***

 اصل خبر: نخستین کنگره بین المللی سلمان فارسی با شرکت 200 نفر از اندیشمندان داخلی وخارجی در كازرون برگزار شد.

اصلاح نیوز: آمار میگه وزارت ارشاد سالی 90-80 تا همایش بزرگداشت مفاخر تو کشور برگزار می کنه. اون وقت عجیبه که تو این 34 سال مسؤولان شهرستان نتونسته یا نخواسته اند یکی اش را تو خمینی شهر برگزار کنند! شهری که پر از مفاخر و بزرگانه. اون وقت کازرون که معلوم نیست زادگاه سلمان هست یا نه، برداشته کنگره ای با حضور 27 مهمون خارجی، خود وزیر ارشاد و بقیه کله گنده ها برگزار کرده. ببین این کنگره چقدر آب خورده که فقط 200 میلیون تومن خرج مجسمه سلمان فارسی کردن و قراره ورودی کازرون نصب بشه. درخواست هم کرده اند تا شورای فرهنگ عمومی کشور روز 10 آبان را تو تقویم رسمی به نام سلمان فارسی نامگذاری کنه و.... همینا بسه واسه اینکه مسؤولان مدعی فرهنگی شهر ما یه کم خجالت زده بشن!

***

 اصل خبر: چند شغله های خمینی شهر در حال افزایش هستند.

اصلاح نیوز: شماره قبل «فرصت» چاپ کرده بود که یه نفر چهارمین پست را هم قبول کرده البته هر چهار تاش هم افتخاری و صلواتیه. اگه تو شهر بگردی فِرت و فِرت از این دستگاه های چند کاره پیدا میشه که شونصد تا شغل دارند و تازه از هر کدوم پول می گیرند و می خورند و به ریش «فرصت» می خندند! چرا «فرصت» اسم اونا را نمی چاپونه که مثل بختک افتادند به جون بیت المال و دارن می چاپند! اسمشون را بگم؟

***

 اصل خبر: منظور اصلاح گر تو شماره 82 جسارت به مربیان پرورشی نبود.

اصلاح نیوز: بابا من هم می دونم که مربیان پرورشی رنگین کمانی از محبت و اینا هستند، تو اون مطلب هم قصد نداشتم خدای نکرده، زبونم لال، نوک مدادم بشکنه، به این قشر فرهنگی زحمتکش اهانتی کرده باشم یا زحماتشون را نادیده بگیرم. اولاً تو مطلب اومده «بعضی مربیان» نه همه، ثانیاً منظور اینه که انتظارات والدین از مربیان بیشتر از اینهاست؛ کارگاه های هنری، خلاقیت، سخنوری، نویسندگی و....

***

 اصل خبر: یک اتوبوس از فعالان مطبوعاتی استان اصفهان جهت بازدید از نمایشگاه مطبوعات عازم تهران شد.

اصلاح نیوز: آقا! این چه عدالتیه؟ اداره کل ارشاد اومده یه اتوبوس روانه نمایشگاه مطبوعات کرده و فقط دو نفر و نصفی از نشریات شهرستانها را برده و مابقی اصفهانی. آخه این کارهای غیرفرهنگی چیه که بعضیا می کنند؟

***

 اصل خبر: راه را گم کرده ایم.

اصلاح نیوز: میلیاردها تومن پول دارند خرج حسینیه می کنند، اما حاضر نیستند 20 هزار تومن کرایه ماشین که واسه حسینیه مصالح آورده، بدهند. راننده هم مجبور شده به 110 زنگ بزنه و کار به جاهای باریک می کشه. اگه مشکل پیمونکاره، چرا باید همچین پیمونکاری انتخاب بشه که حسینیه را ببره زیر سؤال؟ جایی که باید با پاکترین پولها ساخته بشه. حواسمون جمع باشه که حق و ناحق نشه. همین کارها را می کنند که مردم تو کف مراسم و صفای قدیمند. چرا راه را گم کرده ایم؟

***

 اصل خبر: با تغییر مدیریت دارالقرآن آموزش و پرورش، این مرکز کاری با محوریت قرآن انجام نمی دهد.

اصلاح نیوز: دارالقرآن الکریم وابسته به اداره آموزش و پروش خمینی شهره و دو ماه پیش مدیر اونجا عوض شد و کار اصلی اش شد مهد کودک. واسه قرآن هم کاری انجام نمیشه. خودشون می گند از طرف وزارت دارالقرآنهای آموزش و پرورش منحل شده. خب! پس معطل چی هستید؟ تابلوش را بیارید پایین، چرا الکی اسم قرآن را یدک می کشید؟!

***

 اصل خبر: اولین نمایشگاه بزرگ قرآن شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

اصلاح نیوز: چه عجب! همین حالاش هم معلوم نیست آفتاب از کدوم طرف دراومده! مثل اینکه حضرات دارند به خودشون یه تکونی می دهند؛ البته فعلاً که اداره اوقاف یه خودی نشون داده و مابقی ادارات هم کماکان وقت اینجور کارها را ندارند. البته دم اتحادیه تشکلهای قرآنی گرم که یه همچین تصمیمی را گرفت وگرنه با این مسؤولانی که ما داریم، حالا حالاها هیچ بخاری از کسی بلند نمی شد! بماند که برخی از مسؤولان شهر مخالفت و سنگ اندازی می کردند یا مثلاً افتتاحیه اش مثل خیلی از پروژه ها به صورت نیمه کاره بود اما... در کل به عنوان تجربه اول خوب بود، نبود؟!

***

 اصل خبر: گروه رفع سدّ معبر شهرداری خیلی کوشا می باشد!

اصلاح نیوز: تو خیابون بوعلی سدّ معبر کرده اند، شونصدبار تلفن می زنی، هیچ کی نمی گه خَرت به چند مَن! ولی تا بَنرهای برخی برنامه های فرهنگی را می بینند، برگزار نشده جمعش می کنند. مثل اینکه این ماشین شده ماشین مشدی مندلی که همه جاش صدا می کنه الّا بوقش!

نظرات  

 
#1 -2 شياوش* 16 آذر 1391 ساعت 11:51
حرف مفت كه مايه نمي خواد. واقعا حيف پول بيت المال كه براي اراجيف شما صرف ميشه.گدايي كنيد شرف داره به شر و ور نوشتن
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید