امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 00:03:02

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اظهار تعجب معاون استاندار از ساخت و سازهای غیرمجاز در برخی محلات خمینی شهر

سه شنبه, 30 آبان 1391 ساعت 14:12 کدخبر :4737
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معاون عمراني استاندار به همراه دو تن از مديران ارشد استانداري و مسئولين شهرستان از ساخت ساز هاي غيرمجاز و جديد در محله جوي آباد و جعفرآباد بازيد و از نزديك با شدت و ميزان بالاي ساخت و سازهاي بي رويه در اين منطقه آشنا شد.

براي مديران استاني كاملاً تعجب برانگيز بود كه چرا در جلوگيري از اين مقدار تخلف و ساخت و ساز غیرقانونی، نه مسئولين مربوطه مخصوصاً شهرداري به عنوان مجري و ناظر و نه اداره اوقاف به عنوان مالك اراضي موقوفي و نه خود اهالي و نه سازندگان اين منازل غيرمجاز هيچ تلاشي براي اينكه تخلفات صورت نگیرد نكرده اند.

معاون استاندار درادامه با بازديد از سطح شهرستان با طرحهاي شهرداري هاي خميني شهر، درچه، كوشك، و اصغرآباد از نزديك آشنا شد و از خط حريم مورد اختلاف با شهرداري اصفهان، ساخت ساز غير مجاز در منطقه كارگاهي دستگرد، تخريب باغات خوشاب، بلوار آزداگان، اراضي دانشگاه صنعتي، پروژه مسكن مهر، پارك شهروند، معابر و كوچه هاي منظريه، منطقه كارگاهي دوشاخ، خشكسالي باغات، حريم مورد اختلاف شهر اصغرآباد با بخشداري، مشكلات و كمبودهاي شهرهاي اصغرآباد و روستاهاي تيرانچي و قلعه اميريه و شهر درچه بازدید نمود.

كمتر مباحث اعتباري در حوزه شهرستان خميني شهر ديده مي شود

معاون عمراني استانداري اصفهان پس از این بازدیدها، در مصاحبه با فرصت با اشاره به بازديد خود از 4 شهر و دو روستاي شهرستان خميني شهر گفت: حل مشكلات شهرستان خميني شهر به عنوان يكي از شهرهای مجاور اصفهان مي تواند به حل مشكلات مجموعه شهري مركز استان كمك كند. نوع مشكلات خميني شهر به راحتي قابل حل است و كمتر مباحث اعتباري در حوزه شهرستان ديده مي شود.

جمالی نژاد افزود: حل مشكلات خميني شهر نياز به همت مسئولين شهرستان و مديران استان دارد. تلاش مي كنيم مشكلات مورد بازديد اعم از كمبودها، طرح هاي نيمه كاره و موارد مورد اختلاف بين ادارات و سازمانها را در جلسه اي مشترك در آينده نزديك با حضور مديران استان و شهرستان بررسي کنیم.

60 درصد مصوبات سفر رياست جمهوري در خميني شهر اجرا شده است

وي به مصوبات سفر رياست جمهوري در خميني شهر اشاره كرد و گفت: مصوبات سفر رياست جمهوري طي سه دوره 149 مصوبه بوده است که 50 الي 60 درصد آن محقق شده و تلاش مي كنيم تا پایان فعاليت دولت پروژه و طرح هاي خوبي را در خميني شهر افتتاح كنيم. وي افزود: از مجموع 149 مصوبه شهرستان در سه سفر، 66 پروژه متعلق به سفر اول،57 پروژه متعلق به سفر دوم و 25 مصوبه متعلق به سفر سوم مي باشد. تعداد پروژه هاي خاتمه يافته در مجموع 84 پروژه است كه از اين تعداد 45 پروژه مربوط به سفر اول، 31 پروژه مربوط به سفر دوم و 8 پروژه مربوط به سفر سوم است و 65 پروژه و مصوبه هم باقي مانده است.

وي با اشاره به اينكه در مجموع 94 درصد از پروژه هاي شهرستان اجرا و تكميل شده است گفت: پروژه هاي دور اول 94 درصد، پروژه هاي دوره دوم 96 درصد و پروژه هاي دوره سوم سفر 88 درصد رشد داشته است. وي در ادامه خاطرنشان كرد: ميانگين درصد پيشرفت فيزيكي كل پروژه هاي اجرا شده بيش از 72 درصد مي باشد.

الحاق خميني شهر نياز به كار كارشناسي دارد

معاون عمراني استانداري اصفهان در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار فرصت در مورد اينكه آيا با الحاق خميني شهر موافق است يا نه گفت: به نظر من الحاق خميني شهر نياز به كار كارشناسي دارد. سالهاست كه در استانداري موضوع الحاق خميني شهر، خوارستگان و درچه مطرح است اما از طرف مسئولين خميني شهر و شهر اصفهان هيچ كار كارشناسي دقيقي در اين موضوع انجام نشده است.

کلید مشکلات مالی خمینی شهر سرمایه گذاری بخش خصوصی است

جمالی نژاد درباره راه حل مشکلات اعتباری خمینی شهر و شهرداری ها گفت: جذب سرمايه گذاران خارج از شهرستان و حمايت از سرمايه گذاران بومي شهر به حل مشكلات شهرداري كمك بزرگي مي كند. خميني شهر سرمايه گذاران بومي بسيار قوي دارد كه در خارج استان سرمايه گذاري كرده اند. سوال ما اين است که چرا از سرمايه گذاران بومي در خود خميني شهر براي سرمايه گذاري استفاده نمي شود؟

وی تصریح کرد: در بعضي از شهرهاي كوچك كشور چندين برابر بودجه شهرداري خميني شهر سرمايه گذاري بخش خصوصي وجود دارد و شهرداري خميني شهر بايد به اين بخش ورود پيدا كند و تنها كليد حل مشكلات شهرداري خميني شهر ورود سرمايه گذاران بخش خصوصي است.

نظرات  

 
#2 +1 سعیدفر 05 آذر 1391 ساعت 12:35
جناب آقای معاون محترم تعجب نکن آیا شما مطمئن هستید هیچ گونه اقدامی از طرف مردم جوی آباد مبنی بر گزارش به شهرداری برای ساخت و سازهای غیر مجاز صورت نگرفته است ؟؟؟تازمانی که خمینی شهر دچار محله گرایی های خودشان است مطمئن باشید به حاشیه ها رسیدگی نمی کنند مسوولین خمینی شهر می دانند دیر یا زود جوی آباد به اصفهان الحاق می گردد لذا متاسفانه انگیزه ای برای اقدامات عمرانی و نظارت برای خود در این منطقه ندارند. امیدواریم هرچه زودتر این الحاق صورت پذیرد تا از از تبعیض های ناروا دوری کنیم
نقل قول
 
 
#1 +2 Captain-Milad 03 آذر 1391 ساعت 11:26
جالبه که هرجا ما خبرنگار فرصت را میبینیم از هر صحنه 200 تا عکس میگیره ولی هیچ وقت عکس هاش برای خبر ها خوووب نیست...
آخه این چه عکسیه...

الان اینا کین؟ کی به کیه؟؟
پس این دوربین را برا کجا خریدید؟؟؟
این عکس ها را چیکار میکنید؟؟؟

آخه خداییش این ها عکسه میزنید رو خبر هاتون؟؟؟

اگه نیازی به این دوربین ندارید بدید ما میریم عشق و حال باهاش 4 تا عکس یادگاری بگیریم...
---
انتقاد پذیر باشید نمایش بدید...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید