امروزچهارشنبه, 22 مرداد 1399-- Wednesday Aug 12 2020

ساعت 16:08:31

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

اقامتگاه های بوم گردی توسعه میابد

پنجشنبه, 16 دی 1395 ساعت 11:21 کدخبر :10875
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مشاور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در همایش دهیاران و روسای شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه عنوان کرد : توسعه اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان شاهین شهر و میمه محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، سید علی صالح درخشان که به همراه تنی چند از مدیران و کارشناسان ارشد اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین با حضور مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان در این نشست شرکت کرده بود، خطاب به مسئولان شهرستان تاکید کرد: با توجه به ثبت جهانی دو قنات وزوان و مزد آباد در تابستان گذشته، این شهرستان هم اینک از موقعیت مناسبی جهت توسعه گردشگری پایدار برخوردار است.
وی همچنین تاکید کرد: شهرستان شاهین شهر و میمه پس از شهرستانهای اصفهان و کاشان، سومین شهرستان استان است که دارای آثار تاریخی است که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است، لذا این نکته، شهرستان را دارای موقعیتی منحصر به فرد نموده است .
در پایان این همایش که توام با دوره ی آموزش چگونگی تاسیس اقامتگاه های بومگردی ویژه مسئولان شهرستان بود، مسئولین میراث فرهنگی استان و مسئولین شهرستان به توافقهائی در زمینه توسعه اقامتگاه های بومگردی در شهرستان دست یافتند. درخشان در این زمینه نیز تاکید کرد: در پایان این همایش مقرر گردید تا تمامی دهیاری های شهرستان با همکاری شوراهای اسلامی روستاها نسبت به اطلاع رسانی در روستاهای واجد شرایط شهرستان، جهت رونق صنعت گردشگری و تاسیس اقامتگاه های بومگردی اطلاع رسانی کنند.

وی همچنین تصریح کرد: در این نشست توافق شد تا اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان همکاری لازم را جهت ارائه تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط به عمل آورد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید