امروزسه شنبه, 26 شهريور 1398-- Tuesday Sep 17 2019

ساعت 23:57:57

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

تابستان اصفهان بدون زاینده رود ادامه دارد
معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای اصفهان:

تابستان اصفهان بدون زاینده رود ادامه دارد

دوشنبه, 16 تیر 1393 ساعت 12:07 کدخبر :7483
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای اصفهان گفت: قسمتی از آبی که از شبکه نکو آباد به باغات ناژوان و چاه‌های فلمن اختصاص می‌یابد از انتهای شبکه وارد رودخانه زاینده رود در این منطقه می‌شود که تنها در همین محدوده است و جلوتر نمی‌آید.

غلامحسین حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان، با اشاره به اینکه زاینده رود طبق برنامه وزرات نیرو آبان‌ماه امسال بازگشایی خواهد شد، اظهار کرد: جریان آبی که در بخشی از رودخانه زاینده رود در منطقه ناژوان وجود دارد، به دلیل باز شدن آب زاینده رود نیست.
وی ادامه داد: طبق برنامه مصوب وزارت نیرو، برای تامین آب باغات غرب اصفهان،‌ تغذیه چاه‌های فلمن و تامین آب پالایشگاه اصفهان و نیروگاه اسلام آباد هشت روز در ماه آب در شبکه نکو آباد جاری می‌شود.
معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه شبکه نکوآباد در منطقه مبارکه و زرین شهر واقع شده است که قسمتی از مبارکه،‌ لنجانات،‌ خمینی شهر و نجف آباد را مشروب می‌کند، تصریح کرد: قسمتی از آبی که از شبکه نکو آباد به باغات ناژوان و چاه‌های فلمن اختصاص می‌یابد از انتهای شبکه وارد رودخانه زاینده رود در این منطقه می‌شود.
حیدرپور خاطر‌نشان کرد: زمان بازگشایی زاینده رود با توجه به برنامه‌ای که وزات نیرو از ابتدای سال ارایه کرده است، از آبان‌ ماه سال 1393 و برای کشت پاییزه کشاوزران شرق اصفهان خواهد بود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید