امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 17:14:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تعجب احمدی نژاد و تعجب ما

پنجشنبه, 02 آذر 1391 ساعت 11:00 کدخبر :4745
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محسن حیدری فرد
7 سال و 3 ماه و 16 روز از روزی که محمود احمدی نژاد ردای ریاست جمهوری را با حکم تنفیذ مقام معظم رهبری بر تن کرد می گذرد. و اینک، دولت وی در پایان راه است.

 از مشخصه های این دولت، یکی هم آن بود که "سفرهای استانی" را با شکل و شمایل خودش تدبیر کرد تا هم از وضعیت دورترین نقاط کشور "آگاه" شود، و هم "بودجه ها" را به دورترین نقاط کشور ببرد. و در همین قالب، سفرهای استانی شکل گرفت، و هزاران میلیارد تومان در قالب هزاران مصوبه برای توسعه نقاط مختلف کشور – از شهرها تا روستاها و ده کوره ها – اختصاص یافت....

اینک دولت احمدی نژاد در پایان راه است. و نماینده به دیدار او رفته است تا از خمینی شهر بگوید. و آنگونه که محسن صرامی روایت کرد، حاصل این دیدار، چند تعجب بود، و چند مصوبه! "براي رییس جمهور تعجب آور بود كه خميني شهر فرهنگسرا و بعضي از امكانات فرهنگي و ورزشي را ندارد، سئوال دکتر احمدی نژاد اين بود كه چرا در سفرهاي گذشته مصوبه لازم اخذ نشده است؟!"

آری! سئوال احمدی نژاد این است. و سئوال ما – مردم خمینی شهر - هم همین است. اما از که؟! نماینده می گوید: " اگر در سال هاي گذشته مسئولين دولت و ریيس جمهور از مشكلات شهرستان اطلاع كافي و لازم را داشتند، شايد در سفرهاي گذشته خود به استان و شهرستان براي حل اين مشكلات و كمبودها كمك شده بود."

اینجا خمینی شهر است، یکی از مهم ترین شهرستان های یکی از مهم ترین استان های کشور. و چگونه است که رئیس دولت، بعد از 7 سال و 3 ماه و 16 روز، از مشکلات پیش پا افتاده این شهرستان "تعجب" می کند؟! مشکل کجا بوده است؟

آیا نمایندگان ادوار گذشته خمینی شهر نتوانسته اند کانال خوبی برای انتقال مسائل و مشکلات شهرستان به مقامات ارشد کشور شوند؟ آیا فرصت کافی را نداشته اند؟ یا دغدغه لازم را؟ یا سرگرم مسائل سیاسی بوده اند؟

آیا فرمانداران این 7 سال، آنچنان که شایسته بوده، مشکلات را انتقال نداده اند؟ یا اوضاع را به کلی گل و بلبل تصویر نموده اند؟

آیا مشکلات منتقل گردیده اما مقامات آنچنان که لازم بوده گوش شنوایی نداشته اند؟!

آیا مسئولان استانی در رسیدگی به مشکلات و انتقال آنها کوتاهی کرده اند؟

بد نیست بدانید که هفته گذشته، معاون عمرانی استاندار به همراه برخی دیگر از مقامات، از خمینی شهر بازدید کرد. جمالی نژاد در بازدید از ساخت و سازهای غیرمجاز در برخی محلات حاشیه ای، از این حجم ساخت و ساز خلاف قانون "تعجب" کرد! می بینید که همه چیز در خمینی شهر عادی است حتی تعجب مقامات!

این تعجب ها اما دردی از ما دوا نمی کند. حالا دیگر بعد از 7 سال و 3 ماه و 16 روز، این تعجب ها - که حکایت از مواجهه با امری خارق العاده و خلاف روند عادی دارد – تنها حسرت می سازد؛ حسرت از این سالهایی که گذشت، و مشکلات خمینی شهر ثابت و استوار پابرجا ماند!! و به قول محسن صرامی، "مايه تأسف است كه ریيس جمهور از كمبودهاي مهم خميني شهر از جمله عدم وجود حتي يك فرهنگسرا و يا كمبود استخر و فضاي كافي ورزشي در خميني شهر اطلاع نداشت..." و این بی خبری، مایه تعجب و تأسف ما مردم خمینی شهر هم هست! باید پرسید چه کسانی در شهرستان و استان، مسئول این بی اطلاعی هایند؟ تعجبات عالی مستدام...

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 0 نگار عموشاهی 11 آذر 1391 ساعت 01:18
خود مردم مقصرند چون به هیچ راضیند وقتی من جهت مشکلی به مدرسه پسرم مراجعه کردم مدیر مدرسه گفت خانوم خیلی سخت نگیرید اینجا سده است دیگه ... من گفتم منم چون اینجا سده است و وظیفه من و تو سدهیه که مشکلات فرهنگی بچه ها و جوونا را حل کنیم از کره مریخ که نیمدم از مغز پریشون اومدم .... افسوس که حرف اون یعنی اینکه ما باید هر تو سری و دریغو توهین و کم کاری را تحمل کنیم چون اینجا سده است این حرف یعنی چی؟ یعنی باید باشه و اگه غیر از این باشه تعجب آوره ؟وای به حال ما که خودمونم خودمون را باور نداریم اگر فقط یه سر سوزن بهمون بر میخورد اینهمه کوتاهی را به توجیه اینکه "چه انتظاری داری اینجا سده است دیگر"نمیپیرفتیم
نقل قول
 
 
#3 0 Captain-Milad 03 آذر 1391 ساعت 11:21
hamin ye estakhr ghadir ke darim ro mese zamin chaman nakonan farhang sara nemikhaym :D

be ghole nemayande ma aval bayad dashte hamon ra hefz konim :|
نقل قول
 
 
#2 0 مدیران 02 آذر 1391 ساعت 18:05
امسال در مقایسه با پارسال اموزش وکارشناسی های ان رها شده است وفعلا کار ما مدیران عکس جمع کردن برای کارشناسی امور پرورشی است خدا ختم به خیر کند امسال رتبه های اموزشی وپرورزشی مدارس را.در معاونت های دیگر هم اسف بار است.ترا خدا منعکس شود
نقل قول
 
 
#1 0 خبرخوان 02 آذر 1391 ساعت 13:59
خدا کنه این تعجب ختم به خیر بشه.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید