امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:41:57

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تفرجگاه لاوه (لاوی)

تفرجگاه لاوه (لاوی)

پنجشنبه, 28 دی 1391 ساعت 10:15 کدخبر :5056
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
جاذبه های طبیعی خمینی شهر

 

تفرجگاه لاوه

 DSC08038

مکان: خمینی شهر- جاده کمربندی خمینی شهر به جاده تهران که از جنب پالایشگاه می گذرد.

IMG 5887

نوع جاده: تا مقابل تفرجگاه، آسفالت و حدود یک کیلومتر که از جاده کمربندی جدا می شود خاکی قابل استفاده.

فاصله: از دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر یا پل غدیر انتهای بلوار دانشجو 5 کیلومتر

جاذبه ها: دره (مسیر عبور آب) - چشمه - آبشارهای متعدد که بزرگترین آن ابتدای ورود به تفرجگاه می باشد- درختان انجیر و گیاهان و گل های وحشی- پرندگان

امکانات رفاهی: منطقه بکر و طبیعی است.

زمان های مناسب:

در طول سال به ویژه پس از بارندگی های مناسب و و آبدار شدن مسیر و آبشارها و در فروردین و اردیبهشت که زمان رویش گیاهان وحشی می باشد.

IMG 5891

توصیف:

ابتدای ورود به منطقه یک آّبشار مشاهده می شود که در فصول بارندگی آب از آن جاری شده و تا پایین دست گاه می رسد که در صورت عدم تمایل به کوهنوردی از آن فضا می شود برای گذران تعطیلات بهره برد.

برای دسترسی به دره منتهی به آبشار اول و چشمه ها و آبشارهای بالادست باید از شیب نسبتا تند سمت راست آبشار بالا رفت و سپس به مسیر عبور آب وارد شد که در طول آن یک چشمه و آبریزهای متعدد و مناظر زیبایی که در اثر عبور آب به وجود آمده اند مانند حوضچه ها مشاهده می شود و پس از چند پیچ به یک دو راهی می رسد که سمت راست آن دره زیبایی وجود دارد و نهایتا به چشمه لادوزخ می رسد و مسیر مستقیم آن به یک آبشار می رسد که در صورت بالا رفتن از آن به دشت دیگری منتهی می شود که ساعت ها می توان در آن طی مسیر کرد.

افراد و خانواده ها با توجه به برنامه و شرایط خود هر میزان از مسیر را که خواستند می توانند طی کنند و در مکان مناسب برای صرف صبحانه و نهار اقامت نمایند.

IMG 5905

مسیر دسترسی:

از طریق جاده شهرک الکترونیک و آرامگاه مرکزی خمینی شهر و ورود به جاده کمربندی به سمت پالایشگاه که آسفالت نیز می باشد و یا استفاده از جاده های خاکی موازی جاده کمربندی برای ساکنین خمینی شهر ، نجف آباد و غرب اصفهان و یا از طریق جاده تهران حدود تالار اسپادانا (تقریبا روبروی شاهین شهر) جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید