امروزسه شنبه, 21 مرداد 1399-- Tuesday Aug 11 2020

ساعت 13:58:12

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

ثبت ملی 55 اثر تاریخی در خمینی شهر

ثبت ملی 55 اثر تاریخی در خمینی شهر

یکشنبه, 17 آبان 1394 ساعت 12:27 کدخبر :9626
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به ثبت ملی 55 اثر تاریخی در خمینی شهر، گفت: این شهرستان علیرغم وسعت کم از نظر میراث فرهنگی غنی است.


به گزارش فرصت آنلاین، فریدون اللهیاری در حاشیه بازدید از منزل تاریخی آیت الله دُرچه ای در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: از تعدادی از آثار تاریخی خمینی شهر بازدید کردیم و باید گفت که این شهرستان با برخورداری از 55 اثر ثبت شده ملی از نظر میراث فرهنگی غنی است.


وی با بیان اینکه با توجه به وسعت کم این شهرستان این تعداد آثار قابل توجه است، افزود: در واقع شناختی که در بیرون نسبت به این شهرستان وجود دارد با واقیعت های درونی آن هماهنگی ندارد.


مدیر کل میراث فرهنگی استان درباره کبوتر خانه های ولاشان، تاکید کرد: این مجموعه زیباست و باید تلاش کرد این سایت حفظ شود و هرگز ساخت و سازی بدون برنامه در مجاورت آن صورت نگیرد؛ البته با حضور فرماندار شهرستان و شهردار دُرچه پیشنهاد شد که کاربری این آثار تاریخی برای گردشگری پیش بینی شود.


اللهیاری خاطرنشان کرد: کبوتر خانه های ولاشان مهم و ارزشمند است اما نمی توانیم بگوییم منحصر به فرد است چرا که مجموعه€ Œهای نفیس دیگری از این نوع سازه€ Œهای تاریخی در استان وجود دارد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 صرام 18 آبان 1394 ساعت 18:38
این آمار قدیمی است.آمار جدبد بدهید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید