امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:38:12

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

موضع مسئولانه‌ي معاون سياسي امنيتي استاندار:

حادثه خمینی شهر را نباید بیش از اندازه در بوق و کرنا می کردند

چهارشنبه, 01 تیر 1390 ساعت 12:12 کدخبر :1625
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان كه پيشتر نيز موضعي دلسوزانه در قبال هجمه هاي رسانه اي به مردم شريف خميني شهر اتخاذ كرده بود روز گذشته در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اصفهان رتبه سوم احساس امنیت در کشور را دارد گفت:رسانه ها نباید حادثه خمینی شهر را بیش از اندازه در بوق و کرنا کرده اند. دكتر محمد مهدي اسماعيلي كه در روز 18 خرداد و در نخستين موضع خود درباره ماجراي خميني شهر گفته بود " مردم خميني شهر مردم مذهبي هستند و بروز چنين اتفاقي تا كنون در خميني شهر سابقه نداشته و نگراني مردم متدين خميني شهر به خاطر مسائل مذهبي بوده است." ديروز سه شنبه 31 خردادماه هم در كنفرانس خبري خود موضعي دلسوزانه اتخاذ كرد.

 

به گزارش ایمنا، محمد مهدی اسماعیلی در نشست خبری خود با خبرنگاران، اتفاقات رخ داده در حادثه خمینی شهر را بدون هیچ برنامه ریزی از قبل انجام شده، عنوان کرد و اظهار داشت: دشمنان ما منتظر چنین اتفاقات ناگواری هستند تا با معرفی ایران به عنوان کشوری بدون امنیت به نفع خود استفاده نمایند.

وی با تاکید بر این موضوع که رسانه ها نباید بیش از اندازه این مساله را در بوق و کرنا می کردند، خاطرنشان ساخت: این اتفاق ناگوار بود اما به دلیل امنیتی بودنش مایل به این نبودیم که خود در ابتدا وارد میدان شده و بحث رسانه ای آن را آغاز نماییم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان به مضرات بزرگ نمایی حادثه به وقوع پیوسته در خمینی شهر اشاره کرد و گفت: مرتکبین این جنایت با دیدن جو رسانه ای این حادثه هوشیار و آگاه شده و متاسفانه برخلاف طراحی های امنیتی پلیس عمل نمودند.

اسماعیلی با بیان اینکه بزرگ کردن این حادثه ها را کار درستی نمی دانیم، یادآورشد: کشور ما به لحاظ امنیتی وضعیت بسیار خوبی را در دنیا به خود اختصاص داده است و این موضوع حرف من از روی تعصب نیست بلکه آمار آن را تایید می نماید. وی با اعلام اینکه اتفاق صورت گرفته در این شهرستان هیچ ربطی به مردم متدین خمینی شهر نداشت و مردم این شهرستان دارای ریشه های روشن تاریخی هستند، بیان داشت: علیرغم اینکه شدت و حدت جرایم متفاوت است اما داشتن بزه کار در هر جا و مکانی ممکن و غیر قابل انکار است.

رییس شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه این موضوع در استان در حال پیگیری است، تاکید کرد: اکثر متهمین این حادثه دستگیر شده اند و به زودی پرونده قضایی آن سیر صعودی خود را طی و مصوبین آن به جزاری کار زشت خود خواهند رسید.

اسماعیلی با خرده گرفتن از فرمانده انتظامی استان اصفهان در اعلام رشد ۱۱۳ درصدی تجاوز به عنف در اصفهان گفت: ضریب احساس امنیت استان اصفهان در کل کشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 باغیرت 04 تیر 1390 ساعت 22:40
چطور شد ؟ دوباره تهدید شدین ؟ چرا نشین ! کسی دلش به حال مردم نمی سوزه .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید