امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 03:16:39

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله رنگ‌ و بوی سیاسی دارد/ برخی به دنبال مچ‌گیری از وزارت بهداشت هستند
صرامی‌فروشان:

حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله رنگ‌ و بوی سیاسی دارد/ برخی به دنبال مچ‌گیری از وزارت بهداشت هستند

دوشنبه, 16 آذر 1394 ساعت 12:08 کدخبر :9724
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس با بیان اینکه حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در اصفهان رنگ و بوی سیاسی دارد، گفت: با توجه به نزدیک بودن انتخابات، به نظر می€Œرسد پررنگ کردن این مساله در استان اصفهان نوعی مچ€Œگیری از وزارت بهداشت باشد که باید طبق معمول منتظر بررسی قوه قضاییه در این حادثه ماند.
 به گزارش فرصت آنلاین محسن صرامی€Œفروشان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی€Œشهر استان اصفهان، افزود: واقعیت آن است که مسئول رسیدگی به بروز هر حادثه€Œای در کشور مشخص است و در این حادثه نیز نقش فرماندار، وزارت بهداشت، قوه قضاییه و نیروی انتظامی تعریف شده لذا ما خواهان برخورد شدید با متخلفان هستیم.

نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زمینه جرم€Œهایی که درسراسر کشور اتفاق می€Œافتد تنها قوه قضاییه به عنوان مرجع رسیدگی می€Œتواند روی جزئیات آن بحث کند و این پرونده نیز باید از سوی مراجع ذی€Œصلاح مطالعه و روی آن بحث شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه رنگ و بوی سیاسی در حادثه€Œی کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی€Œشهر دیده می€Œشود، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که حوزه بهداشت و درمان کشور طی چند سال اخیر با آن روبرو بوده موافقان و مخالفان زیادی را درخود جای داده است لذا معتقدم این اقدام نوعی مچ€Œگیری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی با بیان اینکه تخلف در تمام حوزه€Œهای کاری و سیستم های اداری احتمال وقوع دارد، یادآور شد: با توجه به نزدیک بودن انتخابات شرایط کشور ویژه است و وقوع این مساله در استان اصفهان به نظر نوعی مچ گیری می€Œرسد که باید طبق معمول منتظر بررسی قوه قضاییه در این حادثه ماند.

صرامی€Œفروشان تاکید کرد: مسئولان بهداشت و درمان در استان اصفهان افتخاراتی در سراسر کشور آفریدند که این افتخارات را نمی€Œتوان با یک اشتباه نادیده گرفت مردم ما قدرشناس€Œتر از این حرف ها هستند که با یک اهمال€Œکاری شرایط را به گونه€Œای مدیریت کنند که بی€Œانگیزگی در روند پرقدرت شبکه بهداشتی و درمانی ایجاد شود لذا مسایل سیاسی درپررنگ€Œتر کردن این خبر تاثیرگذار است.

نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس نهم، تاکید کرد: ما خواهان درنظر گرفتن اشد مجازات برای متخلفان هستیم و آن€Œهایی که درپی بازی با آبروی بهداشت و درمان هستند بدانند که این مساله موضوعی نیست که بتوان حیثیت بهداشت و درمان را خدشه€Œدار کرد.

 

نظرات  

 
#8 0 عبدالرضا ز 20 آذر 1394 ساعت 10:27
اولین سایتی که به این خبردامن زد وهی به آن پروبال دادتابناک بود بعد صداوسیما حالاببینید چطوری خودشا تبرئه میکنهhttp://www.tabnak.ir/fa/news/553249/روایت-پرسنل-بیمارستان-از-ماجرای-بخیه-صدرا
نقل قول
 
 
#7 -1 م 19 آذر 1394 ساعت 19:24
چرا ي خطاي پزشكي رو اينقدر پيچيده و سياسي مي كنيد اگر اشتباهي صورت گرفته چه خميني شهر چه اصفهان چه تهران متخلفين بايد تنبيه بشوند ي اشتباه يا قصور يا .... رو فوري قوميتيش مي كنيد و محله اي و سياسي و انتخاباتي
يا ابوالفضل
نقل قول
 
 
#6 +1 سیدی 18 آذر 1394 ساعت 22:08
مقاله ای از روزنامه همشهری خوندم با عنوان «لطفا کمی «مشکوک» باشید!»
بخونید:
***
نمی گویم واقعیت ندارد اما اگر بخواهم در یک کلمه خلاصه کنم باید بگویم که: «مشکوکم» هیچ دلیل عقلانی برای اینکه بخیه‌های آن کودک را در بیمارستان دولتی خمینی شهر آن هم به‌دلیل عدم‌پرداخت پول باز کنند، وجود ندارد.
به‌نظر مي‌رسد همه ماجرا اين نيست. قطعا بنا بر اصول بديهي سواد رسانه‌اي بخش‌هايي از داستان گفته نشده است. چرا كسي سوي ديگر ماجرا را واكاوي نمي‌كند. در بيمارستان‌هاي دولتي پزشك و پرستار حق الزحمه خود را دريافت مي‌كنند و پول دريافتي به صندوق بيمارستان مي‌رود نه جيب پرستار و پزشك.

پس عقل سليم نمي‌تواند بپذيرد كه پزشك و پرستار به بهانه نگرفتن پول بخيه‌ها را بكشند. شايد اصلا نيازي به بخيه زدن نبوده و زخم بدون بخيه هم خوب مي‌شده. شايد اصلا بخيه خوب زده نشده و نياز به باز شدن داشته است. شايد هم اصلا والدين كودك در آن هنگام ترجيح داده‌اند كار ادامه پيدا نكند و صدها شايد ديگر.

حتي ممكن است حب‌و‌بغض‌هايي براي رسانه‌اي شدن اين موضوع وجود داشته باشد. شايد آن پزشك و پرستار و مدير قرباني بده و بستان‌هاي شخصي و يا خصومت‌هاي درون گروهي عده‌اي خاص شده باشند. قصد من شستن گناه ديگران و يا تبرئه كادر درماني و پرسنل بيمارستان نيست. فقط مي‌خواهم اين اصل ساده را دوباره يادآوري كنم كه هيچ‌كس همه داستان را به شما نمي‌گويد. آنقدر تناقض در اين روايت هست كه نمي‌شود آن را به همين شكل كه بازگو شده، باور كرد.

واقعا چرا در اين روزهايي كه اينقدر هجمه رسانه‌اي پيرامون اين جريان شكل گرفته، كسي حرف آدم‌هاي مقابل را نمي‌شنود؟ چرا ما ماجرا را از زاويه ديد آن پزشك و پرستار نمي‌بينيم؟ چرا رسانه‌اي به سراغ آنها نمي‌رود و اين بار ماجرا را از زبان آنها تعريف نمي‌كند؟ اصلا چرا پيش از آنكه بررسي لازم انجام شود و حرف‌هاي همه آدم‌هاي اين قصه را بشنويم، درباره آنها قضاوت كرده‌ايم، اين ماجرا را رسما تأييد و فرياد رسوايي‌شان را در همه رسانه‌هاي رسمي و غيررسمي بلند كرده ايم؟ مگر نه اينكه رسانه يكي را مساوي همه قرار مي‌دهد؛ آيا همه پزشكان و پرستاران ما به فرض صحت قضيه به همين شكل، چنين موجودات بي‌رحمي هستند؟
...
نقل قول
 
 
#5 +2 فرزاد دل آرا 17 آذر 1394 ساعت 19:37
در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.
پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 150 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.
از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است ( وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود! ) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.
مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟
به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.
چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه ( کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!!! ) رسانه ای میشود.
نقل قول
 
 
#4 +5 یک سده ای 16 آذر 1394 ساعت 22:30
چه فایده ای از سیاسی کردن جریان به دست می آید، این مردان سیاست همه چیز را با این دید نگاه می کنند به جای این کارها همه به فکر مردم باشید.
نقل قول
 
 
#3 +2 انیس 16 آذر 1394 ساعت 21:37
سلام.برای من یک سوال پیش آمده چه کسی خبرهای خمینی شهر را آنگونه که دلش می خواهد به خبر تهران اعللم می کند ،شهید عبدالرضا مجیری شهید مدافع حرم در خمینی شهر با تمام عظمت تشیع می شود اما در خبر تهران با این تاکید که شهید از خمینی شهر اصفهان است اعلام نمی گردد اما هر اتفاق بدی که ممکن است در هرجای این کره خاکی رخ دهد ،با تاکید اعلام می شود که در خمینی شهر اصفهان فلان شدو بهمان شد .ینده منکر فاجعه ای که رخ داده نیستم اما میتوان خبرهای افتخار آمیز خمینی شهر را هم با تاکید از شبکه یک پخش کرد عده ای عمدا در پی بد نام کردن شهر هستند مسولیین کجا نشسته اند.
نقل قول
 
 
#2 0 امیرمهدی 16 آذر 1394 ساعت 20:45
چرا کسی پیگیری نمی کنه چه کسی و چرا خانواده این کودک را تهدید کرده اند تا با کسی مصاحبه نکنند؟
نقل قول
 
 
#1 +4 آنا 16 آذر 1394 ساعت 17:16
باز یک جنجال سیاسی واسه ابروی شهر. خدا لعنت کنه کسی را که این موضوع را رسانه ای کرد.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید