امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:15:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حواشی پخش مستند آیت الله جبل عاملی

چهارشنبه, 24 اسفند 1390 ساعت 13:36 کدخبر :3830
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

بخشی از مستند سیمای اصفهان در مورد  آیت الله جبل عاملی که مربوط به فرصت بود به هنگام پخش حذف شد.

مستند حاج شیخ اینطور شروع می شود: جوانی دانشجو به دفتر فرصت می آید در حالی که نسخه از فرصت در دست دارد، می خواهد در مورد آیت الله جبل عاملی تحقیق کند و از خبرنگار فرصت کمک می خواهد. فرصت در مورد شخصیت آیت الله جبل عاملی و عظمت او توضیح می دهد، او را راهنمایی می کند برای تحقیق بیشتر به سراغ فرزند ایشان، راننده، متولی مسجد ایشان و... برود.

این قسمت از مستند اما حذف می شود... تا یک دفعه مخاطب ببیند جوانی سر کوچه آیت الله جبل عاملی ایستاده و آدرس خانه او را می پرسد... مخاطب اما گیج می شود که این جوان کیست و یکهو دنبال چی می گردد!

بخش مربوط به فرصت به دستور برخی مقامات صدا و سیمای استان حذف شد تا نشان دهند دل خوشی از فرصت ندارد... آیا فرصت هزینه انتقاد از خبرنگار صدا و سیما در خمینی شهر و نقد نحوه پرداختن صدا و سیما به شهرستان را می پردازد؟ 

خبر پخش این مستند در سایت فرصت آنلاین درج شد تا مخاطبان بنشینند پای این برنامه. در بخشی از خبر هم به رسم واقع تاکید شد «با همکاری فرصت این مستند تهیه شده است». دوشنبه از دفتر معاونت سیمای اصفهان زنگ زدند که چرا در خبر پخش این مستند نوشتید با همکاری فرصت! و همین بهانه ای شد تا دو دقیقه ابتدایی مستند 26 دقیقه ای را حذف کردند تا ثابت کنند فرصت در تهیه این مستند نقشی نداشته است. فرصت اما بلافاصله عبارت «با همکاری فرصت» را حذف کرد تا این مستند به سلامت پخش شود. بماند که صداوسیما نتوانست دیده های مردم خمینی شهر در همکاری فرصت در تهیه این مستند را حذف کند.

خوشحالیم چند ماهی است سهم خمینی شهر از صداوسیما افزایش یافته گرچه تا ایده آل فاصله زیادی داریم. خوشحالیم برای اولین بار مستندی 24 دقیقه ای از یکی بزرگان خمینی شهر (پس از 23 سال) تهیه شد. خوشحالیم که نگاه صداوسیمای اصفهان به هر دلیلی مدتی است به خمینی شهر تغییر کرده.

و امیدواریم روز به روز خمینی شهر بیشتر در صداوسیما دیده شود حتی اگر به قیمت حذف کردن فرصت بینجامد.

نظرات  

 
#2 0 حق شناس 24 اسفند 1390 ساعت 16:17
چشم شما روشن آقای رحیمی
نقل قول
 
 
#1 0 ن 24 اسفند 1390 ساعت 16:08
چه فایده بالاخره ضربشون را زدند !
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید