امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 23:18:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خرمدرّه (درّه آخوند)

پنجشنبه, 28 دی 1391 ساعت 10:17 کدخبر :5057
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
جاذبه های طبیعی خمینی شهر

خرمدره

مکان: خمینی شهر - جنوب غربی شهرک الکترونیک - جنب کارخانه تولید شن و ماسه

نوع جاده: تا ابتدای مسیر (کارخانه شن و ماسه)، آسفالت است.

فاصله: از دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر یا پل غدیر انتهای بلوار دانشجو  4  کیلومتر است.

جاذبه ها: دره (مسیر عبور آب)، چند آبشار کوچک و یک آبشار بلند، چشمه ، گیاهان وحشی، درختان انجیر ، پرندگان و چشم انداز دشت مقابل.

امکانات رفاهی: منطقه بکر و طبیعی

زمان های مناسب: در طول سال به ویژه پس از بارندگی ها و فصل بهار

توصیف:

پس از عبور از یک مسیر (رچ) که از ابتدای کارگاه شن و ماسه شروع می شود و با شیب ملایمی از دامنه کوه بالا می رود تا به یک دره می رسد که پس از آن به سمت پایان مسیر شیب پیدا می کند و کمی پایین تر نشانه هایی از آب پیدا می شود. با قرار گرفتن در دره و عبور از پستی و بلندی به یک آبشار می رسیم که باید از آن پایین رفت یا از بالادست آن عبور کرد و مجددا در مسیر دره قرار گرفت سپس به یک دو راهی می رسیم که سمت راست را باید انتخاب کنیم. در ادامه به یک آبشار کوچک می رسیم که پایین دست آن یک چشمه وجود دارد. با ادامه مسیر و عبور از نیزارها و مناظر زیبایی که عبور آب به وجود آورده به یک آبشار بلند می رسیم که از مسیر کناری آن به پایین دست و مقابل آبشار وارد می شویم که زیباترین قسمت دره می باشد. جریان آب همچنان ادامه پیدا می کند و نهایتا به یک منطقه نظامی می رسدکه البته ورود به آن قسمت ممنوع می باشد. قبل از ورود به منطقه نظامی چشمه ای در سینه کوه قرار دارد به نام چشمه ابوالفضل که سکوی آن ساخته شده و چندین درخت پای چشمه جلوه خاصی به منطقه می  دهد. از روبروی این چشمه می توان به منطقه لادر وارد شد.  این مکان برای صرف صبحانه و در صورت تمایل نهار مناسب می باشد. خانواده ها نیز می توانند از این تفرجگاه به صورت دست جمعی استفاده کنند.

مسیر دسترسی:

از جاده کنار دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر وارد دشتی که در آن شهرک الکترونیک و آرامستان وجود دارد شده و مسیر آسفالت منتهی به کارخانه شن و ماسه یا همان دره انجیری را در پیش می گیریم و پس از رسیدن به کارخانه مذکور وسیله نقلیه را در همان محوطه پارک کرده و وارد مسیر خاکی در دامنه کوه که ذکر آن شد می شویم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید