امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:13:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دانستنی های دارقوزآباد

دانستنی های دارقوزآباد

یکشنبه, 13 مرداد 1392 ساعت 14:42 کدخبر :5837
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف. مش قربون
- آیا می دانید ایستادن در کنار درب ورودی اتوبوس به هنگام ایست و توقف اتوبوس در بین مسیر موجب له شدن انگشتان شصت پای شما و متعاقب آن قوی تر شدن عضلات انگشتان پایتان می گردد ؟!

- آیا می دانید ایستادن در فضاهای خالی بین صندلی های اتوبوس در حین حرکت وسیله نقلیه موجب تقویت عضلات بینی و پک و پوز شما توسط مشت و لگد های ناخواسته دیگران خواهد شد ؟!


- آیا می دانید تراکم جمعیت افراد موجود در اتوبوس موجب کمبود اکسیژن و متعاقب آن عضلات شش و ریه شما قوی تر خواهد شد ؟!


- آیا می دانید استفاده از ضربات شکم برای باز کردن مسیری بین ازدحام مردم داخل اتوبوس موجب تقویت عضلات شکم و دور کمر گردیده و متعاقب آن وزن شما کاهش و کلسترول خون شما کنترل خواهد شد ؟!


- آیا می دانید جا ماندن سر شما در بین درهای اتوبوس ( که اکثراً به خاطر تراکم جمعیت موجود روی می دهد ) موجب تقویت عضلات پشت سر و گردن گردیده و متعاقب آن از ابتلا به بیماری دیسک گردن جلوگیری خواهد شد؟!


- آیا می دانید فرستادن صور قبیحه (از طریق بلوتوث در ایستگاه اتوبوس) موجب تخلیه عقده های روحی و روانی دوران کودکی شما گردیده و متعاقب آن آمار طلاق کاهش خواهد یافت؟
.
.
.
اینان تنها قسمتی از سوالاتی بودند که چندی پیش دکتر مش ریچارد آزمندیان ( پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه هاروارد دارقوزآباد) در ابتدای سخنرانی خود در طی همایش بین المللی سلامت مطرح ساخت!

 

وی هم اکنون حدود 6 ماه است که بر روی خیلی از شهروندان دارقوزآبادی در حال تحقیق و بررسی است و در این خصوص به نتایجی دست یافته که از جمله آنان می توان به تاثیر ازدحام جمعیت مردم موجود در اتوبوس های مسافربری بر سلامت جسم و روح افراد اشاره کرد.

 

به گفته وی نتایج مشاهده شده به گونه ای است که می توان تاثیرات فیزیولوژیکی، متافیزیکی و میکروبیولوژیکی حاصل از ازدحام جمعیت مردم داخل اتوبوس ها را معادل تاثیرات حاصل از ورزش صبحگاهی بر سلامت جسم و روح بدن انسان دانست!

 

ایشان خاطرنشان کرد در صورت عدم بهبود وسایل حمل و نقل عمومی در ناوگان اتوبوس رانی شهرستان احتمال شیوع انواع و اقسام بیماری های روحی و جسمی به صورت چشم گیری افزایش خواهد یافت! ایشان در تکمیل سخنان خود گفت: در آینده ای نزدیک تمامی اطلاعات حاصل از پژوهش های علمی خود را در کتابی با عنوان " تکنولوژی مخ" در اختیار عموم قرار خواهد داد.


البته ایشان در پایان پژوهش خود خطاب به مسئولین شهرستان دارقوزآباد متذکر شده که بهبود وضعیت اتوبوس های شهرستان برای آنان به صورت پیشکش تلقی شده و آنان اگر هنری و کفایتی در آستین خود پرورانده اند ابتدا بیمارستان ناتمام شهرستان را به اتمام برسانند .

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید