امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 09:50:42

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

دانشگاه صنعتی و شهرک صنعتی اصفهان جزو شهرستان   خمینی شهر هستند
صرامی در نطق میان دستور:

دانشگاه صنعتی و شهرک صنعتی اصفهان جزو شهرستان خمینی شهر هستند

یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 ساعت 15:28 کدخبر :8832
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با طرح انتقاداتی نسبت به بی€Œتوجهی در رابطه با وضعیت معشیتی معلمان و فرهنگیان،خواهان برگزاری جلسه غیرعلنی و بررسی این موضوع برای رسیدن به نتایج عملی شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازخبرگزاری خانه ملت،محسن صرامی فروشانی در نشست علنی امروز یکشنبه ( 27 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستورخود ضمن تبریک عید مبعث و تاکید بر جذب حداکثری و دفع حداقلی براساس اصول پیامبراعظم با مخاطب قراردادن وزیر راه وشهرسازی گفت:آقای آخوندی،جاده آزادگان به خمینی شهر به دلیل مشکلات هرروزه خسارات مالی و جانی زیانباری را برای مردم ایجاد می کند و ما شاهد مرگ جوانانی هستیم که داغ آنها هرگز فراموش نمی€Œشود،ما خواهان آن هستیم که هرچه سریع€Œتر مشکلات این جاده مرتفع شود.
صرامی€Œفروشانی گفت: آقای چیت چیان،طبق مصوبات شورای عالی آب،باید پساب شهرستان€Œها در اختیار صنعت قرار گیرد.چرا نظر فرماندار و مقامات مسئول برای تحویل پساب شهرستان خمینی شهر به پالایشگاه و نیروگاه شهید منتظری که پیگیری€Œهای دوساله اینجانب جهت هماهنگی و کارکارشناسی را در کارنامه خود دارد ، انجام نمی گیرد.
وی گفت:وزیرعلوم و مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان بدانند؛دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک صنعتی اصفهان جزء شهرستان خمینی شهر هستند و هرگونه کم نظری یا تنگ نظری مسئولان دانشگاه منجر به این خواهد شد که نام دانشگاه صنعتی اصفهان را به دانشگاه صنعتی خمینی شهر تغییر دهیم.نباید از متانت و صبوری مردم خمینی هیچ سوء استفاده€Œای شود واگر از این پس رئیس دانشگاه صنعتی در شوراهای اداری حاضر نشود مقدمات این امر را فراهم خواهیم کرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: سازمان خصوصی سازی و وزارت نیرو باید بدانند که چاه€Œهای خمینی شهر و درچه به واسطه برداشت€Œهای بیش از حد نیروگاه و پالایشگاه خشکیده€Œ شده€Œاند . اگر حق و حقوق شهرستان توسط آب منطقه€Œای پرداخت نشود،اطلاعات آن را در اختیار مردم قرار می€Œدهم.
وی افزود:دخانیات کشور در حال ضرردهی است، آیا وقت آن نرسیده است که ظرفیت های موجود را تقویت کرده و نگذاریم نابود شود؟ چرا مازاد مالیاتی استان اصفهان به خود استان بازنمی€Œگردد ؟ چرا دولت و خزانه دست گیرنده خوبی دارند اما مطابق همان قانون دست دهنده آنها صفر است و خلاف قانون حرکت می€Œکنند؟ آیا این برای مالیات دهندگان تشویق است یا تنبیه؟
چرا به داد زندگی مشقّت بار فرهنگیان نمی€Œرسیم؟

وی در ادامه تشریح کرد:لازم می دانم از خیرین خمینی شهر که دربخش مسکن€Œسازی شهرستان،سرای سالمندان ، کتاب€Œخانه€Œسازی ، بیمارستان€Œسازی ، بانک خون،تامین جهیزینه،مدرسه€Œساز،خیرین قرآن€Œیار و سایرخیرین خمینی شهر تشکر کنم و انشاالله جلسه€Œای برای تقدیر از آنها برگزار خواهد شد.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:چرا ما نباید متوجه باشیم که حق و حقوق معلمان کم است ، آیا زمان آن نشده که ما به این بلوغ فکری برسیم که معلم کارمند نیست؟ آیا نباید متوجه باشیم که رکن پیشرفت در کشور فرهنگیان هستند؟ آیا اگر بررسی کنیم مرجعیت سیاسی،اقتصادی و اجتماعی در دست فرهنگیان است؟ چرا به داد زندگی مشقّت بار فرهنگیان نمی€Œرسیم؟ آقای نقوی رئیس فراکسیون فرهنگیان،آقای زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چرا نهضت حمایت از فرهنگیان را با جدیت پیگری نمی€Œکنید؟ این موضوع درصدر سخنان و مواضع مقام معظم رهبری مشاهده می شود تا با امضای تمام نمایندگان پیام فرهنگی مجلس را به دولت ابلاغ کنیم.

وی گفت: ازهیئت رئیسه و رئیس محترم می خواهم یک جلسه غیرعلنی مربوط به معیشت فرهنگیان با حضور محمدباقر نوبخت و فانی وزیر آموزش و پرورش تشکیل دهند تا با مستندات زندگی فرهنگیان را روشنگری سازیم. به داد تولید علم ،تحقیقات و دانش نسل آینده باید برسیم. تا ما به فکر نباشیم و ما همراهی نکنیم این حرف ها در غالب حرف€Œها،شعار و همایش ها و تقدیهای بی€Œروح خواهد ماند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#22 +11 مهتاب 12 تیر 1394 ساعت 23:29
اول مگه منظریخه جز خمینی شهر نیست؟ دوما خیلی ها مثل پروفسور میردامادی به خمینی شهری بودن خودشون افتخار میکنند پس جمع نبندید. سوما ما که کوی کارمندان زندگی میکنیم خبری از سرقت از این در دانشگاه نشنیده بودیم. چهارما منظورتون از کارمندان دانشگاه باغبان و اشپز و چندتا راننده تاکسی اند؟؟؟ یک سومشون کجا مال سده اند؟؟؟ در ادامه بودجه پارسال خمینی شهر زیر 50 تومانش وصول شد در حالی که بودجه این دانشگاه 123 میلیارد تومان بود اون موقع شهرداری باید پساب بخره ولی دانشگاه سه تا چاه و تصفیه خانه بدون عوارض داشته باشه. از پست برق تو حادع کمربندی نزدیک لادر استفاده کنه و عوارض نده. به اسم شهر خودمون هم نباشه. کجاش عدالته؟ شاید به زودی این اتفاق نیفته ولی شک نداشته باشید که این دانشگاه به نام شهر میشه.
نقل قول
 
 
#21 +12 کریم 10 تیر 1394 ساعت 18:25
بهتر است سامان حسینی نسب برای مردم غیور و فهیم و با فرهنگ شهرستانی همچون خمینی شهر عزیز نسخه نپیچند ومحترمانه ساکت باشند مردم ما در صورت لزوم کار خودشان را بلدند نیاز به ملا ندارند
نقل قول
 
 
#20 +17 حاجی حیدری 06 تیر 1394 ساعت 10:44
جناب آقای سامان حسینی نسب
در مورد بند4 موضوع زیرگذر
برادر جان اینجا دیوار نیست راه ساخته شده است حتی ورودی با ماشین
راه حل آن هم گذاشتن یک نگهبانی که خیلی راحت و هزینه ای اندک دارد در عوض تردد کارمندان دانشجویان و دانش آموزان خمنی شهری به دانشگاه آسان می شود و خطرات کمتری دارد .
هیچ گونه سرقتی مرتبط با این موضوع نمی باشد .
نقل قول
 
 
#19 +4 ملیکا 04 تیر 1394 ساعت 23:34
با عرض ادب و احترام خدمت دوست گرامی. ذکر چند نکته خالی از لطف نیست. اول انضمام نه الحاق. دوم اصفهان بزرگ همان سند آمایش سرزمین هست نه اینکه تمام شهرهای اطراف به اصفهان ملحق بشن. سوم برای امنیت باید برنامه ریزی کرد نه اینکه صورت مساله را پاک کرد. چهارم اونم در ورودی بود که سازماندهی نشده بود. پنجم اینکه کسی نگفت دانشگه پول اضافه بده حق قانونی را بده.ششم اینکه دانشگاه بیش از 500 هکتاراز اراضی را سند ندارد. در واقع سند 1800 هکتار از اراضی این دانشگاه حتی در مجلس هم نیست. ششم اینکه پول سنگ خمینی شهر در جیب اصفهان میرود. هفتم دانشگاه باید افتخار کند که در ابن شهر قرار گرفته و چرا که با سو استفاده از متانت مردم حق ان را میخورد. استفاده از تسهیلات جهادکشاورزی شهر برای صدها هکتار از اراضی اش، سه حلقه چاه و تصفیه خانه بدون پرداخت عوارض وهزاران دیگر. و که از کمبود اعتماد به نفس خمینی شهریهاست که خود را کم می ببنند. دهم اینکه با کدوم پول و برنامه ریزی به جنگ مشکلاتباید رفت
نقل قول
 
 
#18 -18 سامان حسینی نسب 04 تیر 1394 ساعت 09:14
1-انشاله با انضمام خمینی شهر به شهر اصفهان و تشکیل اصفهان بزرگ همه مشلات حل خواهد شد. اهالی خوراسگان و رهنان طعم این الحاق را با ایجاد انضباط شهری، فضاهای فرهنگی ورزشی جدید، بلوار سازی و فضاهای سبز جدید چشیده اند.
2- قابل توجه خمینی شهری های عزیز بیشتر املاک اطراف بلوار دانشگاه و حتی خود بلوار و بقیه اراضی تا دانشگاه آزاد طبق اسناد موجود جزء دانشگاه صنعتی اصفهان می باشد که بسیاری از آنها توسط شهرداری اشغال شده است؛ بهتر است بجای قوم گرایی کمی واقع بین باشیم.
3-حدود یک سوم از بیش 2000 کارمند دانشگاه صنعتی اهل خمینی شهر هستند، آقای فیروز محمدی شما که اطلاع کافی نداری چرا جو سازی میکنی.
4- زیرگذر سابق ذکر شده بعلت ورودهای غیر کنترل شده و سرقتهای پیاپی از آن محل مسدود شده است. معمولا برای ورود به هر جایی از در آن وارد میشوند نه از دیوار آن!. هر چند ورود از دیوار برای عده ای راحتر باشد.
5-دانشگاه صنعتی، پالایشگاه یا اداره برق نیست که منبع درآمد داشته باشد و صرفا مصرف کننده ای با هزینه های میلیاردی است که خمینی شهریهای عزیز چشمداشتی به آن داشته باشند؛ بهتر است سنگ کاران وسنگ بریهای خمینی شهری که ادعایشان دنیا را برداشته است فقط نیم درصد از درآمد سالیانه خود را به آبادانی شهرشان تخصیص دهند ببینید چه تحولی صورت میگیرد.
6- همجواری خمینی شهر با دانشگاه صنعتی تاکنون چیزی جز بدنامی برای دانشگاه نداشته است. آقای صرامی بجای نطق سرایی بهتر است همت خود را برای فرهنگ سازی ایرانی اسلامی در خمینی شهر نمایید که با ورود افراد غیر بومی، مهاجران افغانی و ... از شهر رنگ باخته و جهالتها و بدعتهایی مثل قمه زنی و فرهنگ "کوچه باغی" جایگزین آن شده است.
لطفا نام خمینی شهر را در گوگل بزنید ببینید اولین عکسی که می آید مربوط به چه واقعه ای است.
مشکلات فرهنگی شهر به حدی است که حتی خیلی از خمینی شهری های با اصالت مثل میردامادیها، ابطحیها و ... از خمینی شهر به اصفهان رفته یا در منظریه ساکن شده اند و حتی پسوندهای فامیلی خود را هم حذف کرده اند و بسیاری از اهالی فعلی خمینی شهر مثل اندانیها، ساکنان خیابانهای امیرکبیر و کهندژ خود را خمینی شهری نمیدانند و از لهجه اصیل آن دوری میجویند.
نقل قول
 
 
#17 +19 حاجی حیدری 31 خرداد 1394 ساعت 07:47
جناب آقای صرامی لطفی کنید زیرگذر ورودی کوی کارمندان را مجددا بازگشایی کنید
نقل قول
 
 
#16 +7 فیروزه جانقربان 17 خرداد 1394 ساعت 21:57
نقل قول ناشناس:
اگه شهر الحاق پیده کنه مشکل کمبود آب و ساخت و ساز غیرمجازش حل میشه؟ منطقه حصه را نمی شناسید؟ چه حرفا میزنید!!!!!!!

الحاق یک موضوع مزخرف و بیهوده است
نقل قول
 
 
#15 +8 فیروزه جانقربان 17 خرداد 1394 ساعت 21:55
با وجود قرار گرفتن دانشگاه در خمینی شهر
سهم دانشگاه برای دانش آموزان نخبه و جویای نام شهرستان چه بوده است ؟ آیا جز اینکه مثلا دبستان و دبیرستان غیر انتفاعی دانشگاه صنعتی اکثر دانش آموزان خود را از نقاط مختلف اصفهان و شاهین شهر و ...تامین نموده وسهم مردم ما در این مجتمعهای آموزشی چندان بالا و در خور توجه نیست .
چرا باید دانش آموزان اصفهان ( که بایستی بدلیل امکانات پیشرفته در مرکز استان داوطلب منطقه 1 کنکور باشند) برای امکان استفاده از سهمیه منطقه 2 کنکور، برای ورود به مدارس دانشگاه ، سر و دست بشکنند واز سهمیه منطقه 2 که امتیاز ویژه قرار گرفتن دانشگاه در خمینی شهر است استفاده کنند و جوانان بومی با استعداد و نخبه ای که میتوانند آینده بهتری را برای شهرستان و کشور رقم بزنند به عناوین مختلفی چون محدودیت نفرات و یا بعلت نداشتن شرایط مالی مناسب امکان تحصیل در مجتمعهای آموزشی دانشگاه را نداشته باشند؟
چرا تاکنون دانش آموزان منتخب و با استعداد شهرستان، امکان استفاده برنامه ریزی شده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه را نداشته اند؟
تاکنون در سال چند اردوی دانش آموزی از دانش آموزان برتر شهرستان برای بازدید از دانشگاه و آشنایی با امکانات و شرایط و محیط دانشگاه فراهم شده است ؟
و .......
به نظر میرسد از اصلی ترین حقوق مردم ما ابتدا تلاش بسیار مضاعف مسوولین شهر و بخصوص نماینده فعال و خدوم آن در بنظر مجلس شورای اسلامی برای اصلاح نام دانشگاه به دانشگاه صنعتی خمینی شهر متبلور میشود.
برای مردم ما هیچ خدمتی بالاتر انجام اینکار نیست و نماینده محترم مردم بداند که در هر کجای امور که نیاز به در صحنه بودن و پشتیبانی مردم فهیم شهر باشد این امت تا پای جان برای استیفای حقوق خود تا پای جان ایستاده اند و از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
نقل قول
 
 
#14 +13 فیروزه محمدی 17 خرداد 1394 ساعت 21:52
از آنجا که از زمان طاغوت مرغوبترین و بهترین اراضی متعلق به خمینی شهر در وسعت چندین هکتار جهت احداث دانشگاه اختصاص یافته امامطلبی که در این مجمل میخواهیم به آن بپردازیم خدمات متقابل دانشگاه صنعتی و خمینی شهر نسبت به همدیگر است . اینکه با وجود واقع شدن دانشگاه در خمینی شهر، سهم مردم ما از آن، بایستی فقط در تامین بخشی از پرسنل باغبان و آشپز آن خلاصه شود ؟
چرابایستی سایر کارمندان آن از شهرهای اصفهان و شاهین شهر و ... تامین شود؟
سهم دانشگاه در کاهش بیکاری مردم شهرستان خمینی شهر چقدر است ؟
چرا بایستی دانشگاه بنام اصفهان نامیده شود؟
آیا فقط یکی از الطاف دانشگاه، به ولی نعمت خود ( خمینی شهر) بایستی بدهی بیش از سی میلیاردی به شهرداری خمینی شهر باشد ؟
دانشگاه تاکنون کدام خدمت عمومی را برای مردم خمینی شهر ( صاحب اصلی دانشگاه) ارائه نموده است ؟
نقل قول
 
 
#13 +3 محمد جواد 17 خرداد 1394 ساعت 12:24
از موارد مهم و اولویتهای اصلی بایستی تغییر نام دانشگاه صنعتی باشد این موضوع خودبخود باعث پرداخت بدهیهای میلیاردی دانشگاه به شهرداری و رفع کلیه مشکلات شهر خواهد گردید انشاالله و به کوری چشم بدخواهان
نقل قول
 
 
#12 +5 ناشناس 02 خرداد 1394 ساعت 19:52
اگه شهر الحاق پیده کنه مشکل کمبود آب و ساخت و ساز غیرمجازش حل میشه؟ منطقه حصه را نمی شناسید؟ چه حرفا میزنید!!!!!!!
نقل قول
 
 
#11 +9 حسين ماهوش 02 خرداد 1394 ساعت 14:08
موافق نظر جناب ميردامادي هستم ولي دانشگاه صنعتي بايد كليه حق وحقوق شهرستان خميني شهر راپرداخت نمايد.وهنر نماينده محترم وشهردار محبوب شهرمان دراينست كه مطالبات را از آنان اخذ نمايند ودرراه آباداني واشتغال زايي جوانان خوب خميني شهر صرف نمايند.
نقل قول
 
 
#10 +7 سده ای 02 خرداد 1394 ساعت 13:06
نقل قول ملیکا:
آقا یا خانم میردامادی بزرگوار فقط بحث بر سر اسم دانشگاه نیست. در آدرس این دانشگاه و دانشگاه پیام نور اصفهان و راغب اصفهانی و شهرک علمی تحقیقاتی که همگی در محدوده شهر خمینی شهر هستند اصلا نامی از این شهر نیست و آدرس دانشگاه، اصفهان ذکر میشود. آیا این توهین به مردم ولایی خمینی شهر نیست؟؟؟ در ضمن چرا تا خمینی شهر در شرف بازپس گیری حق خود می باشد این جور سخن ها که نام مهم نیست و نام ملی باشد و .. به میان می آید؟؟؟؟ فولاد هم به نام مبارکه است. آیا چون به نام اصفهان نیست مشکلی پیش امده؟

کاملا موافقم.
نقل قول
 
 
#9 +8 كريمي هاشم 02 خرداد 1394 ساعت 12:55
باعرض سلام خدمت نماينده محترم خميني شهر .
آقاي صرامي عوض كردن اسم دانشگاه چه اهميتي دارد شما اگر باتعامل بتوانيد طلبهاي شهر را از دانشگاه صنعتي بگيريد كمك بزرگي به شهر كرده ايد .با تشكر
نقل قول
 
 
#8 +3 ....3 01 خرداد 1394 ساعت 20:42
همیم حرفهای نسنجیده است که کموجب میشود سر در بدانشگاه به جایی انتقال پیدا ند که ربطی به خمینی شهر ندارد . این چه حرفیست که نام دانشگاه صنعتی اصفهان که دنیا آن را به این نام میشناسد به دانشگاه خمینی شهر تغییر پیدا کند . در عوض این سخنان به فکر الحاق به کلان شهر بزرگ باشید و کشاورزی منطقه را نجات دهید که مصیبت زده شده است .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید