امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 00:43:07

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

داوران بین المللی، به نشانه اعتراض محل مسابقات اوقاف را ترک کردند!

دوشنبه, 08 مهر 1392 ساعت 12:33 کدخبر :6032
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
داوران بین المللی، به نشانه اعتراض به ناهماهنگی در برگزاری مسابقات قرآن اداره اوقاف خمینی شهر و بی توجهی مسوولان، محل برگزاری مسابقات را ترک کردند.


به گزارش فرصت آنلاین، در حالی قاریان و حافظان قرآن خمینی شهر هر ساله در جشنواره های کشوری و بین المللی موفق به کسب رتبه های برتر می شوند، مسابقات قرآن اداره اوقاف خمینی شهر امسال در پایین ترین سطح ممکن برگزار شد تا داوران این مسابقات که جزو داوران بین المللی قرآن هستند این مسابقات را به نشانه اعتراض ترک کنند.


یکی از قاریان شرکت کننده در این مسابقات در این زمینه گفت: امسال مسابقات قرآن شهرستان به دلیل بی توجهی مسوولان مربوطه با ناهماهنگی همراه بود و مسابقات برگزار نشد.


وی با بیان اینکه سطح مسابقات قرآن در خمینی شهر به اندازه ای بالاست که تنها داوران مطرح کشور توان داوری در این مسابقات را دارند، افزود: با این وجود در روز برگزاری مسابقات با کمال تعجب دیدیم مقدمات لازم برای برپایی مسابقه در نظر گرفته نشده بود و هیچ یکی از مسؤولان اداره اوقاف نیز برای جوابگوی به این وضع نابسامان در محل حضور نداشتند. داوران بین المللی که از ابتدای صبح در محل برگزاری مسابقه حاضر بودند پس از گذشت دو ساعت و عدم فراهم شدن شرایط مسابقه به نشانه اعتراض محل را ترک کردند و این مسابقات برگزار نشد.


این قاری ادامه داد: شرایط برای برپایی برگزاری مسابقات اصلاً مناسب نبود به گونه ای که که حتی قرآن و رحل یا جایگاه برای قاریان و داوران هم در نظر گرفته نشده بود.
وی افزود: سؤال حاضران جلسه این بود که مگر مسابقات اوقاف چند بار در سال برگزار می شود؟ آیا شأن قرآن در این حد است که نسبت به آن کوتاهی گردد؟ آیا قاریان و حافظان ارزش آن را ندارند که در یک مکان مناسب و با امکانات کافی و بدون دغدغه به رقابت بپردازند؟


گفتنی است به همت تشکلها و مراکز قرآنی خمینی شهر هر هفته چهار استاد بین المللی با هزینه ماهیانه حدود 2 میلیون تومان به این شهر می آیند و جلسات آموزش قرائت قرآن برگزار می کنند که این برنامه در بین شهرستانهای استان کم نظیر است.

لازم به ذکر است که این خبر مربوط به آخر شهریور بوده وبا رفع مشکلات  مسابقات در هفته بعد بر گزار شد

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +1 عبدالله 11 مهر 1392 ساعت 19:54
وقتی یک مدیر با اصالتی رو کنارمیزنن یک بازار مشترکی که دو هفتم حاضر است حتما روز مسابقات تو پنج هفتم غیبتش بوده!!!!!!
نقل قول
 
 
#2 0 امضا محفوظ 10 مهر 1392 ساعت 12:24
با سلام
میگویند خمینی شهر را مسئولین استان یا نمیبینند یا کم می بیند مسئولین بزرگوار حالا که دیدند آیا یه مسئول نبود که پیگیر شود این هم بحث مذهبی و فرهنگی بله بودم که اونجا حتی یک نفر از اوقاف که نبود هیچ فقط ادعا دارند
نقل قول
 
 
#1 +5 همشهری سلام 09 مهر 1392 ساعت 07:42
متاسفم
برای اداره اوقاف شهرمون متاسفم
مگر چقدر در این شهر میشه کار مذهبی زیبا و بی حاشیه کرد
البته وقتی اداره اوقاف زمینی را بدون داشتن واقف و یا وقفنامه به اداره ثبت مکاتبه میکنند زمین وقفیه جای تعجب نداره
مجدداً میگم متاسفم
از این بی نظمی و بی برنامگی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید