امروزپنجشنبه, 25 مهر 1398-- Thursday Oct 17 2019

ساعت 18:55:34

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

 شبکه گذاری فاضلاب در شهر درچه سرعت گرفت
38 کیلومتر لوله گذاری فاضلاب طی دو ماه در درچه؛

شبکه گذاری فاضلاب در شهر درچه سرعت گرفت

یکشنبه, 12 بهمن 1393 ساعت 09:40 کدخبر :8358
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

تا دو سال آینده تمامی نقاط شهر درچه فاضلابدار می شود. رییس شورای شهر درچه ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: طبق تعهدات دولتی باید سالانه 5 کیلومتر لوله گذاری شود و با توجه به اینکه درچه نیاز به 110 کیلومتر فاضلاب دارد، در صورت بسنده کردن به اعتبارات دولتی این طرح تا 20 سال آینده ادامه خواهد داشت که مشکل مردم را حل نخواهد کرد. جزینی ادامه داد: برای انجام سریع تر این طرح روسای ادارات آب و فاضلاب استان، شهرستان و شهر، نماینده مجلس، فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای شهر و شهردار گرد هم آمدیم و تصمیم بر این شد که این طرح را به صورت مشارکتی با مردم به پیش ببریم تا بتوانیم سالانه 40 کیلومتر لوله گذاری کنیم. در این طرح مردم باید هزینه بیشتری بپردازند تا طرح سریع تر پیش برود.


رییس شورای شهر درچه هزینه ای که باید هر یک از مشترکان بپردازند را یک میلیون و 200 هزار تومان در 20 قسط عنوان کرد و گفت: خانواده های شهدا و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه آماده سازی به مبلغ 700 هزار تومان معاف هستند.


جزینی در رابطه با آخرین وضعیت این طرح در درچه گفت: علی رغم گذشت تنها 2 ماه از آغاز طرح، 38 کیلومتر لوله گذاری ها انجام شده که در کشور نمونه است. وی ضمن اشاره به اینکه با شروع به کار جدی اداره آب و فاضلاب اعتماد مشترکان نیز جلب شده و کار به خوبی پیش می رود، گفت: تا دو سال آینده هیچ نقطه ای از شهر درچه بدون فاضلاب نخواهد بود. رییس شورا در ادامه با اشاره به اینکه شهرهای تیران و نجف آباد نیز با الگوگیری از درچه شروع به کار کرده اند گفت: یک مستند 20 دقیقه ای از این اقدام ابتکاری در درچه تهیه شده که قرار است در کل کشور پخش شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 نوری 13 بهمن 1393 ساعت 11:58
خوش به حال درچه ای ها که مسوولان خوشفکر و فعالی دارند. اگر اتحاد باشد کارها پیش می رود حتی بدون پول.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید