امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 22:07:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرصت آنلاین دائره المعارف خمینی شهر می شود
تاملی کوتاه بر سایت فرصت آنلاین؛

فرصت آنلاین دائره المعارف خمینی شهر می شود

دوشنبه, 07 مرداد 1392 ساعت 14:26 کدخبر :5812
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
بی تردید فضای مجازی وسعت و دایره نفوذ بیشتری نسبت به جراید مکتوب دارد و از طرفی به واسطه آن می توان با مخاطبان بییشتری ارتباط برقرار ساخت.

 از سوی دیگر، با بهره گیری از فضای وب می توان دایره نفوذ و اثرگذاری را در کشور وسعت بخشید و رسانه ای رسمی و مشخص برای تهیه و انتقال خبرهای شهرستان خمینی شهر ایجاد نمود تا رسانه های کشور در کوتاه ترین زمان ممکن و نیز با تکیه بر اطلاعات درست، از اخبار خمینی شهر مطلع گردند.

 

بدین جهت بود که ایده طراحی و راه اندازی سایت خبری فرصت آنلاین از همان ابتدای کار نشریه در ذهن مان طرح و حدود یک سال بعد از انتشار نشریه فرصت، عملیاتی و به مرور زمان کامل تر شد و آنچه اینک پیش روی شماست، حاصل تلاش فراوان نشریه فرصت و البته با نظر به محدودیت امکانات و منابع مالی و نیروی انسانی است.


فرصت آنلاین تجربه ای بدیع در کشور است و به نوعی می توان گفت نخستین رسانه خبری شهرستانی است که بصورت منظم و روزانه و در چارچوبی مشخص اقدام به انتشار اخبار حوزه تحت پوش خود می کند و از این منظر، فرصت آنلاین می تواند گامی نو در روزنامه نگاری و خبرنگاری محلی در کشور باشد. فرصت آنلاین امکانات فراوانی را برای انجام رسالت خود و نیز ارتباط گسترده با مخاطبان طراحی و متناسب با شرایط آنها را به روز کرده است.


از جمله تحولات اخیر فرصت آنلاین، که با مدیریت یکی از فرهیختگان دانشگاهی در حال انجام است آن است که فرصت آنلاین علاوه بر تبدیل شدن به مرجع خبری روزانه برای اخبار شهرستان خمینی شهر، یک دائره المعارف آنلاین باشد حاوی اطلاعات تاریخی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و کالبدی شهرستان. بدین لحاظ، اکنون 16 بانک طراحی شده و با طی مراحل تکمیل به یک دایره المعارف تبدیل خواهد شد که در اختیار شهروندان، پژوهشگران و دیگر علاقه مندان قرار می گیرد.

خیرین و خیریه ها، مشاهیر، مخترعان و مبتکران، ورزش، شهدا و ایثارگران، آثار باستانی و جاذبه های گردشگری، هنر و هنرمندان و نویسندگان از جمله این بانک های اطلاعاتی است.

بعنوان مثال، در بخش نویسندگان، تا کنون ده ها نفر از نویسندگان و مترجمین شهرستان شناسایی شده اند که به تدریج در حال ارتباط با آن ها و جمع آوری مشخصات فردی و آثارشان هستیم و اطلاعات هر کدام از نویسندگان پس از تکمیل به بانک اطلاعاتی فرصت آنلاین افزوده می شود و در حال حاضر اطلاعات 37 نفر از اهالی قلم در این قسمت قابل دسترسی است و البته یافته های جدید در مورد این نویسندگان به مطلب اصلی اضافه شده یا ذیل مطالب مرتبط آورده می شود و تصاویر مربوطه نیز به تدریج به این فایل ها افزوده می گردد.


اخبار روز، نظرسنجی، گزارش تصویری، پربیننده ترین عناوین، پربحث ترین عناوین، نظر مخاطبان، اهم اخبار استان و کشور، ذره بین، طنز و سرگرمی، تاریخچه، شعر و ادب، خانواده و سلامت، گزارش، گفت و شنود، فرهنگ شهروندی و ... از جمله فیلدهای فعلی سایت فرصت آنلاین است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید