امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 22:14:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرماندار با یک رسانه استانی مصاحبه کرد اما دعوت "فرصت" را نپذیرفت

چهارشنبه, 29 شهریور 1391 ساعت 07:19 کدخبر :4528
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
فرماندار تاکنون دو بار درخواست "فرصت" را برای مصاحبه پیرامون مشکلات شهرستان رد کرده و هیچوقت به دفتر فرصت نیامده اما با حضور در خبرگزاری ایمنا، به گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری پرداخت.

خبرگزاری ایمنا گزارشی واقع بینانه از خمینی شهر منتشر کرد و به توصیف برخی از افتخارات این شهرستان پرداخت. این خبرگزاری مصاحبه ای اختصاصی هم با فرماندار خمینی شهر صورت داد تا برخی از مهم ترین مشکلات شهرستان را در گفتگو با فرماندار به بحث بگذارد. از این جهت اقدام این خبرگزاری اصفهانی که در مقابل منفی نمایی های برخی رسانه ها از چهره خمینی شهر موضع گرفته است اقدامی قابل تقدیر و ستایش و گامی حرفه ای در عدالت رسانه ای بین شهرستان های استان و شهر اصفهان است.

ایمنا نوشت: "نام خمینی شهر با فرهنگ، مذهب، تدین و ایران گره خرده است، هر چند بسیاری از رسانه ها به دلیل علاقه وافر به خبرهای منفی سعی در اغراق و بزرگ جلوه دادن حوادث این شهرستان دارند اما باید به نکاتی همچون گلابی نمونه این شهرستان، فرهنگ بالای مردم در عزاداری ها و مشکلات متعددی که از آلایندگی کارخانه جات شهرهای مجاور گریبان گیر آنها نیز هست توجه کرد. به نوشته ایمنا خمینی شهر شهرستانی با جمعیتی بیش از ۲۱۸ هزار نفر پس از تهران دومین شهر متراکم کشور محسوب می شود. موقعیت جغرافیایی، کسب رتبه برتر در بین فرمانداری های استان، وضعیت اقتصادی شهرستان و کمی بودجه تملک و دارایی شهرستان، وضعیت کشاورزی شهرستان ما را بر آن داشت تا در یک نشست صمیمانه با احمد حقیقی فرماندار شهرستان در دفتر خبرگزاری ایمنا به بررسی مشکلات و دغدغه های این شهرستان بپردازیم."

اما این مصاحبه یک روی دیگر هم دارد و آن، این است که فرماندار شهرستان در حالی دعوت یک رسانه استانی (خبرگزاری ایمنا) را به درستی پذیرفته و با حضور در این خبرگزاری به پرسش های آن پیرامون شهرستان پاسخ داده است که تا کنون دو بار دعوت "فرصت" را برای یک مصاحبه پیرامون عملکرد وی و نیز مسائل شهرستان بی پاسخ گذاشته است. این در حالی است که "فرصت" اولاً یک رسانه مکتوب است و در قیاس با خبرگزاری ها، در دسترس تر است و ثانیاً، "فرصت" رسانه اختصاصی مردم خمینی شهر است. با این وصف، چرا فرماندار خمینی شهر حاضر به گفتگو با یک رسانه محلی نیست؟ آیا او از سئوالات چالشی می گریزد؟ شاید واکاوی مصاحبه پیش رو، پاسخ این پرسش را آشکارتر کند آنگاه که فرماندار در پاسخ به بسیاری از سئوالات این مصاحبه، نه بعنوان یک مسئول پاسخگو بلکه بعنوان یک کارشناس(!) پاسخ می گوید که باید چنین باشد و چنان شود. و سئوال این است که چه کسی باید چنین و چنان کند؟ این سئوالی است که ما هم منتظریم تا پاسخ فرماندار را – در قالب یک مصاحبه با"فرصت" بشنویم. فراموش نکنیم که دو فرماندار قبلی شهرستان درخواست مصاحبه "فرصت" را پذیرفتند و به پاسخ پرداختند.

.متن مصاحبه ایمنا با فرماندار را در این لینک ببینید

نظرات  

 
#1 +1 سده ایی 30 شهریور 1391 ساعت 00:19
سلام
احتمالا از کارهای یادی که کردند تا فرماندار نمونه بشوند می ترسند چشمشان کنند!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید