امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 22:17:45

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

امام جمعه خمینی شهر:

مردم خود را نشان دادند، حالا نوبت مسوولین است

شنبه, 28 بهمن 1391 ساعت 10:45 کدخبر :5230
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین رحیمی امام جمعه خمینی شهر با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن خطاب به مسئولین گفت: مردم وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولین است.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت السلام و المسلمین رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته حضور در راهپیمایی 22 بهمن را نشانه هوشمندی و بصیرت مردم دانست و خطاب به مسئولین گفت: مردم وظیفه شان را انجام دادند و حالا نوبت مسئولین است. مردم عملکرد بعضی ها را به حساب انقلاب و امام نمی گذارند و این هوشمندی مردم را می رساند. مردم اینگونه به مسئولین قوت قلب دادند که بر سر میز مذاکره هسته ای با منطق قوی حرف بزنند.
عباس رحیمی افزود: آمریکا به خاطر انرژی هسته ای ما را تحریم کرد و فکر می کرد اینگونه مردم خسته می شوند. در روز 22 بهمن خیلی از دوربین ها و خبرنگار ها خصوصا خبرنگارهای اسرائیلی و آمریکایی حضور پرشکوه مردم را دیدند و نتوانستند انکار کنند ولی بعضی ها هم اتفاقات بدی که در قم افتاد را منعکس کردند. آن ها این کار را کردند تا حضور مردم را تحت الشعاع قرار دهند ولی برای همه مردم دنیا واقعیت ها معلوم است.
وی در ادامه این حضور پررنگ را متاثر از دعای بقیه الله(عج) و روح بلند امام و شهدا و حقیقت دین و قرآن دانست و افزود: خداوند باید اجر مردم را بدهد و خوشحالشان کند، تشکر ما اجری ندارد.
نماینده ولی فقیه در خمینی شهر با اشاره به مجلس زمان شاه که انتخاباتی در آن وجود نداشت و هر که شاه دوست تر بود به مجلس راه پیدا می کرد، اظهار داشت: وقتی حکومت اسلامی است مردم هم مجلس اسلامی می خواهند تا قوانینی را بر اساس اسلام تصویب کند و اگر یکی از این قوانین در اسلام نبود شورای نگهبان آن را با اسلام و قانون اساسی تطبیق می دهد. درست است که رهبری در راس است ولی رهبری نظارت می کند. شما رای می دهید که شخصی قوانین را اجرا کند. پس در حکومت اسلامی یکی مردم و دیگری احکام ملاک است. اگر این قوانین اسلامی بوسیله رئیس جمهور از آن بالا تا پایین ترین بخش دولت اجراء شود، مشکلی پیش نمی آید.
امام جمعه خمینی شهر در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره محرومیت های موجود در جامعه از دولت خواست تا کمک هایش در تامین جهیزیه زوج های جوان در حد معقول باشد. دولت می گوید وام می دهم ولی بانک ها یک روز می گویند سایت بسته است، یک روز می گویند بودجه نیست و جوانان را در گیر و دار مسائل اداری می اندازند.
وی با اشاره به سه منطقه منظریه، جوی آباد و قائمیه از مسئولین استان خواست که به کمک خمینی شهر بیایند و در مورد امکانات شهری، امنیت و محرومیت زدایی این سه منطقه مسئولین خمینی شهر را یاری دهند.
گفتنی است در ابتدای نماز جمعه این هفته پیام تشکری از طرف ستاد برگزای نماز جمعه خطاب به مردم به جهت حضور در راهپیمایی 22 بهمن قرائت شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید