امروزچهارشنبه, 09 مهر 1399-- Wednesday Sep 30 2020

ساعت 09:11:43

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مزارع شهرستان در انحصار سیب زمینی

مزارع شهرستان در انحصار سیب زمینی

شنبه, 02 خرداد 1394 ساعت 08:17 کدخبر :8858
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

سیب زمینی مزارع شهرستان را در انحصار خود گرفت. کارشناس مسوول زراعت اداره جهاد کشاورزی، دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از آنجا که سال گذشته سیب زمینی وضعیت خوبی داشت امسال 610 هکتار از زمین ها منحصر به کشت سیب زمینی شد. این در حالی است که به گفته مهندس قاسمی سال گذشته نزدیک به 400 هکتار از زمین ها زیر کشت سیب زمینی رفته بود. وی با اشاره به اینکه هفت هکتار از زمین های شهرستان زیر کشت سبزی رفت از پایان یافتن
برداشت سبزی از مزارع شهرستان خبر داد و افزود: سبزی های کشت اول امسال شامل کاهو، تربچه، پیازچه و شاهی بود. وی هویج، کلم، کرفس، چغندر لبویی و شلغم را از دیگر سبزی هایی برشمرد که در شهرستان خمینی شهر کشت می شود. به گزارش روابط عمومی اداره جهاد کشاورزی با توجه به طغیان بیماری شیکلوز نمایندگانی از شبکه بهداشت و درمان، فرمانداری و ستاد حوادث غیرمترقبه از کلیه مزارع سبزی و صیفی بازدید به عمل آورده و سلامت تولید این مزارع از نظر عدم استفاده از فاضلاب برای آبیاری را تایید کردند.
گفتنی است شهرستان خمینی شهر از 2800هکتار زمین زراعی برخوردار است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 کارشناس ارشد کشاورزی 06 خرداد 1394 ساعت 23:30
اساسی ترین دلیل بحران آب در کشور ایران مدیریت سلیقه ای و نادرست آب در حوزه کشاورزی می باشد. بیش از 92 درصد از منابع آبی در این بخش مورد استفاده قرار گرفته است . به طور حتم در اینده ای بسیار نزدیک شاهد اتفاقات ناگواری در جامعه ایران خواهیم بود که منشا آن بی آبی و کم آبیست.
نقل قول
 
 
#1 +1 کارشناس کشاورزی 02 خرداد 1394 ساعت 10:17
باید از کاشت محصولات پرآب در سرزمینی که 50 میبلیون نفر به خاطر بی آبی باید کشور را ترک کنند و مازندرانش در 30 سال آینده بیابان می شود خود داری کرد. به این مطلب به نقل از سایت الف توجه کنید
سال گذشته بیش از 833هزار تن هنداونه به قیمت کیلویی حدود 700تومان به کشورهای مختلف صادر شد که حدود 208میلیارد لیتر آب برای آن صرف شده بود. این مشکل برای محصولات پرآبی چون سیب زمینی نیز وجود دارد!

نابودی منابع آبی کشور به قیمت دلار!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۹
«با کشت محصولات آب‌بر با آبیاری سنتی همچون هندوانه و سیب‌زمینی در حال نابود کردن منابع آبی کشور هستیم، درحالیکه ارز حاصل از صادرات این محصولات به هیچ عنوان ارزش نابودی منابع آبی را ندارد».
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید