امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 23:15:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند ...

سه شنبه, 10 اسفند 1389 ساعت 12:07 کدخبر :597
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاح گر

• همون اول قصه بگم که نویسندگان این ستون یه گروه هستند که از بچه های فرهنگی شهرند. پس لطفاً هِی به بعضی خبرنگاران نشریه گیر ندید مخصوصاً به سید محمدرضا ابطحی که چرا فلان را نوشتی و چرا بهمان را چاپ کردی! این بنده خدا نقشی ندارد.

• انحرافات عاشورا، مقتل‌های من درآوردی، افراط و تفریط در عزاداری، آسیب‌شناسی عزاداری، چشم و هم‌چشمی در دسته‌ها و هیآت، عزاداری‌هایی که باعث راه‌بندون می‌شه، اعتقادات اشتباه و مسائل عدیده دیگه که به قول استاد مطهری(ره) امروز باید بر مصائب جدیده اباعبدا...الحسین(ع) گریه کرد. مصائبی که هر روز بیشتر می‌شه. مصائبی که مداحان، سخنرانان و حتی خود مردم اون را بیشتر می‌کنند. ولی متأسفانه زمونه طوری شده که اگه بخواهی از مصائب جدیده حرفی بزنی، پیکان‌های انتقاد به سویت نشونه می‌ره و همونجا تو نطفه خفه‌ات می‌کنند. پس باید منتظر فرجی شد. «أینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلا»!
    • تو شماره قبلی نشریه نوشته شده بود که معاون سیاسی امنیتی استاندار اذعان کرده برخی از مشکلات فرهنگی خمینی‌شهر ناشی از برخی محرومیت‌هاست. خوشحالیم که مسئولان پذیرفته‌اند که بابا خمینی‌شهر هم مشکلات ویژه داره از همون مشکلاتی که استاندار هم تأکید کرده اما این شروع تحوله. بقول معروف ز عمل کار برآید.
    • از پارسال تا حالا همه مسؤولان شهرستانی و استانی قرار بوده که واسه برخی مسائل عزاداری کار «فرهنگی» بکنند. اما هیچ کاری نکردند و حالا که ماه محرم شده می‌خواهند با چند تا جزوه آموزشی و ارسال پیامک و نصب بَنر و حتی توزیع غذای نذری قضیه را جمعش کنند. اما خودتون که دیدید این کارها تأثیری نداشت... هفتم محرم آدریون رو میگم و صبح عاشورا را... دیدید که؟!!
    • دوستم تعریف می‌کرد که بالاخره آتش دعوای بین برخی بزرگان دامن ما را هم گرفت. بخشنامه اومده باید تعداد کارمندای دانشگاه آزاد را «تعدیل» کنید. حضرات دارند نیروهای دانشگاه را «تقلیل» می‌کنند. زورشون که به کله‌گنده‌ها نمی‌رسه این کارمندای بخت برگشته شدن شامل تعدیل. از این طرف تعدادی از کارمندان را اخراج می‌کنند تا مجبور نباشند به اونا حقوق بدهند، از اون طرف حقوق بعضیهاشون را زیاد می‌کنند.
    • اقدام شجاعانه دادستان و صدور حکم اعدام چند مجرم موادمخدر قابل ستایشه. امیدواریم اجرای سریع عدالت ادامه داشته باشه.
    • جسارت انتشار واو به واو سخنرانی مناظره‌وار نماینده مجلس و شهردار تو مسجد ملاحیدر حرکت قشنگی بود و حکایت از این می‌کنه که درسته صاحبامتیاز نشریه فرصت شهرداریه، اما با کسی رودربایستی نداره و رسالت خودش رو به‌خوبی انجام می‌ده. البته از یه طرف مناظره و پاسخگویی مسؤولان کار پسندیده‌ایست. اما از اون طرف مسؤولان باید بدونند که لازمه پیشرفت اتحاد در ظاهر و باطنه. اگه قرار باشه دم و دقیقه مثلاً نماینده مجلس و شهردار با هم بحث کنند و اختلاف‌نظر داشته باشند، که دیگه سنگ روی سنگ بند نمی‌شه. آقا اتحاد!
    • این ستون را مثل همیشه با یه انتقاد از سازمان اتوبوسرانی تموم می‌کنیم: چند روز پیش تو ایستگاه منتظر واحد بودم که از دور دیدم اتوبوسی نزدیک می‌شه. بار و بندیلم را جمع کردم و کنار خیابون ایستادم ولی همین که اتوبوس رسید گازش را داد و رفت. بله! اتوبوس مسافر نداشت و فکر کنم تو خیابون یه‌طرف خلاف می‌رفت یا به تعمیرگاه یا پایانه. مگه ابتدای خیابون امام شمالی و جنوبی تابلو نزده که یه‌طرفه است به استثنای وسایل نقلیه امدادی. از کی تا حالا اتوبوس واحدی که مسافر سوار نمی‌کنه امدادی حساب می‌شه؟ با این ترافیکی که تو خیابون امام وجود داره. تازه حال مسافرای تو ایستگاه هم گرفته می‌شه. راستی جمعه گذشته روز حمل و نقل بود. مبارکه!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید