امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 23:23:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند ...

شنبه, 14 اسفند 1389 ساعت 11:30 کدخبر :606
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاح گر

• «راه اندازی رادیو کاشان، تکمیل فرودگاه، داشتن یه تیم فوتبال در لیگ برتر و...». اینها خواسته های اصلی مردم کاشانه که نشریه آرمان کاشان اونا را چاپ و تاکید هم کرده که این حداقل‌هاییه که باید تو شهر انجام بشه. کاشانی که جمعیتش با خمینی‌شهر تقریباً یکیست. حالا این خواسته های حداقلی کاشانیها را مقایسه کنید با خواسته‌های ما خمینی‌شهری‌ها: تکمیل بیمارستان منظریه بعد از 20 سال واسه نجات جون همشهریان! تکمیل کمربندی واسه کشته نشدن شهروندان! ساخت پل

امامزاده سید محمد(ع) واسه زنده رسیدن به امامزاده! و.... کلاً کاشانی‌ها تقاضا دارند بهتر «زندگانی» کنند، ما می‌خواهیم «زنده‌مانی» کنیم. دلمون خوشه مسؤول داریم!
• دوستم تعریف می‌کرد شب جمعه واسه به‌جا آوردن قضای شب چلّه به‌اتفاق خونواده به رستورانی رفتیم. خواستیم با خیال راحت و بدون سروصدا در محیطی آرام دو لقمه عذا بخوریم که ناگهان فضای رستوران به‌هم ریخت و سروصدایی بلند شد. دور از جون غذا کوفتمون شد. خوب که گوش دادم متوجه شدم صدا از پشت بلندگو است. ظاهراً خانواده‌ای که به‌تازگی داغدار شده بود و پس از اتمام مراسم در مسجد جهت پذیرایی مهمان‌هایش را به رستوران آورده بود. پس از قرائت دعا و مصیبت وگریز مهمان‌ها توانستند دلی از عزا دربیاورند. باز خدا را شکر کار به سینه‌زنی و اینا کشیده نشد و مداح خوش‌صدا رضایت داد! من نمی‌دانم چرا مسؤولان آن رستوران اجازه داده بودند پشت بلندگو برنامه اجرا کنند و آرامش دیگران را به هم بزنند. می‌ترسم باز هم بعضیا یه لقب دیگه به این نشریه بدهند وگرنه می‌گفتم اون رستوران متعلق به اداره آموزش و پرورش است.
    • عکسی تو این شماره چاپ شده که توسط یکی از دوستانم به دستم رسید. واقعاً تأسف‌آور بود که برای هدفی والا یعنی گرم کردن مجلس عزای اباعبدا...الحسین(ع) از گاز بیت‌المال و بدون اجازه استفاده کنیم. فکر می‌کنیم چون برای مجلس امام حسین(ع) است اشکالی نداره. درحالی که به ما گفته‌اند «هدف» «وسیله» را توجیه نمی‌کنه. واسه رسیدن به هدف نمی‌شه از هر وسیله‌ای استفاده کرد. درسته که اداره برق و آب و گاز ممکنه همکاری نکنه ولی اون هم راه داره. گاز گرفتن مستقیم از علمک که راهش نیست. یه موردی دیگه خودم شاهد بودم و اون اینکه شخصی لامپ‌های چراغانی عروسی پسرش را با استفاده از برق مخصوص روشنایی معابر روشن کرده بود! چرا زندگی را با مال شبهه‌ناک شروع کنیم؟!
    • دوست معلمی دارم که تعریف می‌کرد نزدیکی‌های ماه محرم بود که بخشنامه‌ای از اداره آموزش و پرورش روی سایت درج شد و از مدیران مدرسه تمامی مقاطع خواسته شد تا به مناسبت «هفته ایدز» برنامه‌هایی اجرا کنند. خوبه که دانش‌آموزان از مقطع ابتدایی با این مسائل آشنا بشند ولی چرا واسه این موضوع بخشنامه صادر می‌شه؛ موضوعی که برای مقطع ابتدایی کم‌اهمیته. از اون طرف مناسبتی به این بزرگی و بااهمیتی مانند ماه محرم آمد و رفت و هیچ بخشنامه‌ای صادر نشد. چرا؟!
    • یه مطلب توپ واسه بروبچ پادگان آماده کرده بودیم تا تو این ستون چاپ کنیم ولی کلاغه خبر داده که همون بروبچ با دیدن سریال کلید اسرار متحول شده‌اند. مردم که نمی‌تونند این 800 متر نقطه اتصال جاده کمربندی با پادگان را هوایی برند. حالا هم كه مسؤولان مهربون شدند و می‌خواهند جاده بسازند و اونا هم که قصد ندارند کاری کنند که به قول استاندار چهره نورانی سپاه به واسطه یه کار خیلی ساده مخدوش کنن. تصادف هم که اساساً چیز بدیه. پس مبارکه دیگه!
    • مدیر مدرسه‌ای یه سوتی به دفتر فرستاد که با اینکه تاریخش کمی دیر شد ولی قشنگه: پس از اینکه کمیته امداد اعلام کرد که کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری کنم، من کمک‌ها را طبق بخشنامه اداره آموزش و پرورش به بانک ملی بردم تا به شماره حساب سیبا به نام کمیته امداد مندرج در بخشنامه واریز کنم. پس از کلی معطلی نوبتم شد و فرم تکمیل شده و پول‌ها را تقدیم کردم. کارمند بانک پس از چند لحظه به من گفت که شماره حساب مربوط به خانم فلانیه. سریع به کمیته امداد تلفن زدم و موضوع را پیگیری کردم و متوجه شدم حساب مربوط به بانک صادراته و از نوع سپهر. خدا رحم کرد تو برگه نوشته بودم مربوط به کمیته امداد و کارمند بانک متوجه شد وگرنه... حالا این سوتی بزرگ مربوط به کمیته امداد بوده یا اداره آموزش و پرورش خدا داند. راستی! اون مدارسی که پول‌ها را بدون اطلاع واریز کرده باشند، چی می‌شه؟!
    • چنانچه خواستید به سالن انقلاب -ورزشگاه تازه تأسیس- برید توصیه میشه حتماً با خودتان یه بخاری ببرید. اگه هم تابستون میرید حتماً یه پنکه ببرید. اگه هم جانباز هستید یه زیرانداز گرم هم ببرید. همچنین توصیه می‌شه که از توالت سالن استفاده نکنید آخه خیلی بده رو به قبله یا پشت به قبله بشینی و ...!
    • این ستون را مثل همیشه با یه مطلب درمورد سازمان اتوبوسرانی تموم می‌کنیم: خب! به‌سلامتی یارانه‌ها هم داره هدفمند می‌شه. به‌تبع اقبال عمومی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی بالاخص اتوبوس واحد بیشتر و بیشتر خواهد شد. اما خودمونیم آیا این سازمان می‌تونه به‌خوبی به همشهریان سرویس بده تا مردم استفاده از اتوبوس را به خودروی شخصی ترجیح بدهند. تا بحال در حدود 20 شماره از این نشریه ستون «مسؤولان نخوانند» درج شده. تقریباً تو هر شماره هم یه مطلبی یا انتقادی از سازمان اتوبوسرانی چاپ شده. اما خداییش سازمان تا بحال به چند تایش جواب داده؟؟ هدف ما از نوشتن این مطالب سازندگی شهره. پس بیایید خمینی‌شهر را آباد کنیم. «إن أُریدُ إلّا الإصلاحَ مَا استَطَعتُ»!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید