امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 23:41:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند...

یکشنبه, 04 دی 1390 ساعت 13:01 کدخبر :3374
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : اصلاح‌گر

نیازمندیهای اول: جمعبند ماهر!

 

     به یه جمع ‌بند ماهر نیاز داریم واسه جمع ‌بندی استانداری برای فرمانداری ویژه شهرستان خمینی‌شهر همون طور که معاون استاندار گفته!

 

نیازمندیهای دوم: فوری فروشی! 

     به مناسبت سالروز تأسیس سازمان ثبت احوال، آرشیو مشاهیر و شخصیت‌های برجسته خمینی‌ شهری که مصادره شده، به فروش می‌رسد.

نیازمندیهای سوم: بوی کباب میآد!

     قابل توجه مسؤولان محترم شهرستان! مثل اینکه یه بوهایی به مشام می‌رسه؛ بله! بوی کبابه! قراره که بیش از 5/5 میلیارد تومن بودجه فرهنگی به شهرستان برسه [البته ما هم قبول داریم این مبلغ در برابر 3 هزار میلیارد تومن شبیه یه جوکه!] به هر حال یه مو هم از استان کندن غنیمته. از همین الان برید تو صف و زنبیل بگذارید و شش دانگ حواستون را هم جمع کنید که یهو همه پول را هاپولی نکنند!

***

نظرسنجی هاي این شماره: تقسیم بودجه فرهنگی! 

     1- به نظر شما چرا تو تقسیم بودجه فرهنگی سهم شهرستان خمینی‌شهر نسبت به جمعیتش بسیار کمه؟

الف) اون وقتی که بودجه تقسیم می‌ کردند، مسؤولان شهرستان 60 درصد وقتشون صرف قمه ‌زنی می ‌شده!

ب) هر که بامش بیش، برفش بیشتر؛ البته به‌جای بام «عُرضه» بخونید و به‌جای برف «بودجه»!

ج) در عوض به قول معاون استاندار بخشی از مشکلات اصفهان وارد خمینی ‌شهر شده!

د) مسؤولان استانی لطف می ‌کنند و دارند به خمینی شهر نگاه ویژه می ‌کنند!

هـ) استانداری به ترتیب الفبا بین شهرستان ‌ها بودجه را تقسیم کرده؛ البته الفبای خودش که در آن مثلاً حرف «ک» اول‌ هاست و حرف «خ» آخرین حرفه!

و) تو نقشه شهرستان خمینی‌شهر زیر پونزه و فقط هفت دهم درصد اون پیداست!

ز) امان از وقتی که به قول مدیر کل اجتماعی استانداری وسط زنجیر پاره باشه!

     2- به نظر شما علی رغم استقبال فراوان شهروندان خمینی‌ شهری در امر اهدای خون، چرا در شهرستان هیچ مرکز دائمی اهدای خون دایر نمی ‌شه؟

الف) اگه مرکز ثابتی تشکیل بشه، اون وقت آمار چشمگیر همشهریان تو استقبال از این امر خداپسندانه چشم اونایی را که نمی‌ خواهند خمینی‌شهر مطرح بشه، در می‌ آره!

ب) هنوز قیف آماده نشده!

ج) هنوز قیر آماده نشده!

د) اصلاً بی ‌خیال! به اندازه کافی خون شهروندان را تو شیشه کرده‌اند!

نظراتتون را به دفتر نشریه «فرصت» ارسال کنید یا تو قسمت نظرات وبلاگ «اصلاح‌گر» قرار بدید.

***

اخبار باور نکردنی این شماره:

1- افتتاح مسکن مهر! 

     با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس، مسکن مهر شهرستان خمینی ‌شهر هم افتتاح شد.

2- تجمع هیآت مذهبی! 

     با تدبیر مسؤولان و متولیان فرهنگی شهرستان بالاخره تمامی هیآت مذهبی شهرستان توانستند به وحدت برسند و یک روز سال را در میدان امام(ره) تجمع کنند. روز پیشنهادی مسؤولان سی‌ام اسفندماه اعلام شد!

***

مگه خودت مسکن مهر نداری؟!

     تو روزهای اخیر خبر افتتاح 18 هزار و 450 واحد مسکن مهر استان مازندران دل خیلی از دل ‌سوختگان مسکن مهر را سوزوند. چند روز بعدش هم خبر افتتاح 5 هزار و 900 واحد مسكن مهر استان اردبيل اون ته دل را هم سوزوند و شد جِزغاله! این سوختگی ‌ها هر چند وقت یک ‌بار تکرار می ‌شه و آدم با شنیدن این اخبار غیر از سوختگی شدید دل، دچار مشکل آب ‌افتادن دهنش هم می ‌شه. یه آهی از ته دل می ‌کشه و می ‌گه: معلومه که شهرستان‌ های دیگه مسؤولان درست و حسابی دارند که واقعاً به مردم خدمت می‌ کنند. اگه مسؤولان ما هم....

برادر من! خواهر من! بلند شو اینجا نخواب! مگه خودت مسکن مهر نداری؟!

***

آیا میدانید که...؟

     آیا می‌دانید که اگه بودجه 26 میلیارد تومنی سال 89 به استان اصفهان را صد قسمت کنی و یه قسمت اون را ده بخش کنی، اون وقت فقط 7 بخش اون سهم شهرستان خمینی‌ شهر با جمعیت بیش از 300 هزار نفری شده. یعنی فقط هفت هزارم بودجه واسه شهرستانی با هفتاد هزارم جمعیت استان!

***

دنیا دست کیه؟

     با خوندن صفحه 8 شماره 62 همین نشریه وضعیت گریه ‌دار شهرستان خمینی‌شهر تو بین شهرستان ‌های استان دستت می‌آد. آدم یاد داستان «جوجه اردک زشت» می‌افته! اون وقت تو برنامه تلویزیونی قبل از عید غدیر فرماندار شهرستان و امام جمعه خمینی‌شهر، مسائل فرهنگی شهر را جوری توضیح می‌دهند که مردم شهرستان‌های دیگه که به اصطلاح نمی‌دونند علی‌آباد چه دِهیه، فکر می‌کنند این خمینی‌شهر کجاست که اصلاً مشکل فرهنگی نداره، تازه 360 تا هیئت و 200 تا مسجد هم داره؟ حسینیه ایران هم که هست؛ همه چی هم که آرومه؛ دیگه چی می ‌خواد؟ اصلاً کی می‌ گه دنیا دست آمریکاست؟! برو این صفحه را بخون تا بفهمی دنیا دست کیه؟

***

تدابیر فرهنگی یا سکوت فرهنگی؟!

     مسؤولان ارشد استانی اعلام کرده‌اند در برابر مسائل محرم خمینی‌شهر تدابیر فرهنگی جایگزین برخورد انتظامی شده است. ولی ما هر چی دنبال تدابیر فرهنگی کردیم پیداش نکردیم. احتمالاً این «تدابیر فرهنگی» به‌صورت نامحسوس انجام می‌شه! شاید هم منظور از تدابیر فرهنگی «سکوت فرهنگی» باشه. ظاهراً امام جمعه خمینی‌شهر هم با این طرح موافق نیست. به هر حال اگه «تدابیر فرهنگی» را دیدید سلام ما را هم برسونید!

***

چرا موازی کاری؟!

     تو یکی از قسمت‌های مجموعه طنز «شب‌های برره» بودجه چشمگیری برای بخشداری برره رسیده بود و دستور رسید که باید این بودجه صرف انجام پروژه‌ها بشه. مسؤولان برره هم که اصلاً نمی‌دونستند پروژه چیه اون بودجه را خرج کارهای الکی می‌کردند.

در دهه اول ماه محرم دقیقاً همون روز که همایش شیرخوارگان حسینی با استقبال بی‌ نظیر تو مصلای خمینی ‌شهر برگزار شد، یکی از ادارات هم که همون مراسم را بعد از ظهر همون روز تو امامزاده سید محمد(ع) بر پا کرده تا از قافله عقب نمونه.

خب! اداره (بوووق)! شما که بودجه دارید و می‌خواهید اون را حتماً صرف کارای مذهبی کنید اما نمی‌دونید چکار کنید، می‌تونید یه تلفن به اتحادیه قرآنی شهرستان یا به کانون‌های مساجد بزنید تا موازی‌کاری هم نکرده باشید.

***

اینجا دارند تخمه بو میدند!

     گوش‌هامون تعجب کرده بود وقتی خبردار شدیم مقرر شده صنایع بزرگ استان عوارض آلایندگی خود را به خمینی‌شهر هم بدند. آخه اینقدر به خمینی‌شهر بی‌مهری شده و مسؤولان دلسوز هم در برابر این بی‌عدالتی‌ها سکوت فرهنگی! اختیار کرده‌اند که جا داشت با شنیدن این خبر گوش‌هامون شاخ در بیاره! اما اخیراً فهمیدیم که الکی بوی کباب می‌اومده و اینجا دارند تخمه بو می‌دند! بله! فولاد مبارکه و پالایشگاه با استفاده از تبصره الف و ب و پ و اینها و ارائه استانداردهای مربوطه به سازمان حفاظت محیط زیست، از جدول کارخانه‌ های آلاینده خارج شدند تا خدای ناکرده ناپرهیزی نکنند و عوارض زیادی تو حلقوم خمینی‌ شهری‌ ها نره! همون دود بهتره!

***

اینکه گفتی یعنی چه؟!

     یکی از مسؤولان ادعا کرده که شهرستان 60 هزار بیکار داره یعنی حدود 40 درصد که این فاجعه است. ما که هر چی بالا و پایین کردیم دیدیم جور درنمی‌آد؛ آخه جمعیت شهرستان حدود 300 هزار نفر هستند، تازه نیمی از جمعیت اصطلاحاً غیرفعالند و احتیاجی به شغل ندارند. اون وقت این مسؤول چطور این حرف را زده؟ یا نمی ‌دونه جمعیت شهرستان چند نفره؟ یا نمی‌دونه چند نفر بیکارند؟ یا اصلاً نمی‌ دونه بیکار یعنی چه؟ یا...! اینکه گفتی یعنی چه؟!

***

***

نظرات  

 
#5 0 امیریوسفی 28 دی 1390 ساعت 21:51
در صورت امکان شرح زندگی من را که عضو مسکن مهر هستم را نیز چاپ کنید شاید کسی کمکی کرد و مشکل بی پولی من برای خانه دار شدن در مسکن مهر حل شد
نقل قول
 
 
#4 0 تاب 26 دی 1390 ساعت 15:38
واقعا عجب مهری است این بی مهری
نقل قول
 
 
#3 0 بی مهری 18 دی 1390 ساعت 22:09
یک کارگر هستم که 7سال است ازدواج کرده ام مستاجر هستم ودر خانه اجاره ای زندگی می کنم و درکارگاهی در دستگرد قداده کار می کنم و ماهیانه 350هزارتومان حقوق می گیرم که پول بیمه از حقوقم کم می شود وسایل زندگی را فروختم ودر مسکن بی مهری اسم نوشتم تا از اجاره دادن راحت شوم خرداد امسال نیز از قرض الحسنه 1میلیون وام گرفتم و به مدیران مهر دادم درمهر امسال نیز از بانک قرض الحسنه مهر 4میلیون وام گرفتم و به مدیران مهر دادم ودر حال دادن اقساط آنها برایم سخت و طاقت فرسا شده است حالا مدیرمسکن مهر گفته 2میلیون دیگر بده وقتی اعتراض کردم وگفتم که نمی توانم پول را بدهم گفتند می توانی انصراف دهی تا یک نفر دیگر جایگزین تو شود این چه مهری است این چه کمکی به افراد بی خانه است که با زندگی آنها بازی می کنند
نقل قول
 
 
#2 0 حجتی 08 دی 1390 ساعت 21:19
مسکن مهر جند شهر دیگه هم تحویل داده شد تا ما همچنان رکورد دار آثار باستانی مسکن مهر باشیم
نقل قول
 
 
#1 0 ناشناس 05 دی 1390 ساعت 13:17
با سلام يکي از مشکلات فرهنگي که در واقع نزديکي اصفهان به خميني شهر باعثش شده و در واقع بايد استاندار در اين زمينه پاسخگو باشه مهاجرت بيش از حد گنجايش به اين شهرستان است که متاسفانه تاکنون هيچ توجهي به اين مسئله و عواقب فرهنگي و اجتماعي آن نشده که لازم است در اين زمينه مسئولين شهر از جمله نماينده و فرماندار توضيح بدهند. بد نيست نشريه فرصت نيز در اين زمينه يه گزارش تهيه کنه کم کم خميني شهر اسمش عوض ميشه و يا تابعيت شهريش مثلا يکي از شهرهاي استان چهارمحال و بختياري و يا يکي از توابع هرات در افغانستان. فقط خميني شهر بايد عوض هزينه کردن در آمدهاي ناچيزش توي شهر برسه به جوي آباد و کشتارگاه و منظريه و ... دريغ از يک نگاه مسئولان به اين مشکل قطعا در آينده عواقب اجتماعي و فرهنگي آن به شدت و به طور وحشتناکي خودش رو نشون ميده!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید