امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 01:13:21

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند... /45

پنجشنبه, 01 اردیبهشت 1390 ساعت 07:46 کدخبر :851
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاح گر

 

• همون طور که قبلاً گفته بودیم از ابتدای سال جدید « اصلاح‌گر» اینترنتی شده و شما می‌تونید ستون «مسؤولان نخوانند» را دو روز قبل از انتشار نشریه تو آدرس www.eslahgar.blogfa.com مشاهده کنید. خوانندگان محترم می‌تونند هم تو وبلاگ مذکور پیام بگذارند هم می‌تونند به آدرس آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید ایمیل بفرستند.

 

 

• یادتونه که ماه رمضان پارسال سریالی جدی از تلویزیون پخش شد که بازیگران اون نتونسته بودند لهجه اصفهانی را به ‌خوبی تقلید کنند. اصفهانی ‌ها چه عَلَم‌ شنگه‌ ای به پا کردند. کم مونده بود بروند و کارگردان را تیکه‌تیکه کنند! روز پنجم اسفندماه 1389 که پیچ رادیو را باز کردم نفهمیدم آفتاب از کدوم طرف دراومده که خمینی‌شهر هم مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته. یه برنامه رادیویی به نام « یک کلام، ختم کلام» داشت از رادیو اصفهان پخش می‌شد. دست‌اندرکاران اون برنامه زیاد به مخشون فشار آورده بودن و داشتند لهجه خمینی‌شهر را تقلید می‌کردند؛ اون هم به فجیع‌ترین شکل ممکن! درسته که لهجه خمینی‌شهری جالب نیست ولی مسخره کردن آن تو یه شبکه رادیویی کار زشتي است! نه؟!
راستی! گوشه‌ای از این برنامه رادیویی را از وب‌سایت تخصصی www.sede.ir گرفته‌ام و تو وبلاگ «اصلاح‌گر» قرار داده‌ام، می‌تونید دانلود کنید، بشنوید و بهتر قضاوت کنید!
• یه دسته گُل دیگه از صدا و سیما! و اون اینکه چند روز پیش تو اخبار استان اصفهان یه ورزشکار خمینی‌شهری که تو مسابقات جهانی نابینایان مقام کسب کرده بود، اهل اصفهان معرفی شد. آیا این قبیل رفتارهای ... باعث این نمی‌شه که مردم نسبت به صداقت حضرات دچار شک و تردید بشوند؟!
• و اما یه خبر کلنگی! هنوز چند ماهی از راه‌اندازی کارخانه خودروسازی سایپای کاشان نگذشته که خبردار شدیم در ایام ولادت حضرت زینب(س) کلنگ رادیو کاشان به زمین خورد و مسؤولان گفتند تا سه سال دیگه این فرستنده رادیویی راه‌اندازی می‌شه و کاشانی‌ها دارای رادیو مستقل می‌شوند. تازه 9 میلیارد تومن به این کار اختصاص یافته و فعلاً بودجه است که داره قلوت قلوت تو کاشان می‌ریزه. خب! عُرضه‌ دارندگی و برازندگی! من چیزی نمی‌گم فقط خودتون مقایسه کنید خواسته‌های کاشانی‌ها را با خمینی‌شهری‌ها که فقط 12هزار نفر جمعیت اختلاف دارند! «راه‌اندازی رادیو کاشان، تکمیل فرودگاه کاشان، داشتن یه تیم فوتبال در لیگ برتر و...» اما ما: «تکمیل بیمارستان منظریه بعد از 20 سال واسه نجات جون همشهریان! تکمیل کمربندی واسه کشته نشدن شهروندان! ساخت پل امامزاده سید محمد(ع) واسه زنده رسیدن به امامزاده! و...»!
• چند روز پیش معاون ترافیک شهرداری اصفهان در مصاحبه‌ای گفته که تو سال 1390 پنجاه خیابان جدید تو اصفهان ساخته خواهد شد. برنگرد درست خوندی! با رقم هم می‌نویسم 50 خیابان! درسته! بودجه تو این اصفهان چه‌ها که نمی‌کنه!  تو یه سال می‌تونند 50 خیابون بسازند اما تو خمینی‌شهر ما چی؟ 50 سال طول می‌کشه یه خیابون بسازند! آقا یه‌خورده از اون بودجه‌هاتون را بدهید به ما این خیابون شهید صدوقی را تکمیل کنیم. خدا خیرتون بده!
• اما بشنویم از اقدام شجاعانه و جسورانه شهرداری خمینی‌شهر که شجاعت حاج‌آقا صهری خدابیامرز و پشتکار آیت‌ا... احمدی مرحوم را به یاد می‌آوره. قضیه اینه که سازمان مسکن و شهرسازی استان موظفه در ازای هر ده پلاکی که تو شهرک منظریه و اینا می‌فروشه یه پلاک رایگان در اختیار شهرداری خمینی‌شهر قرار بده تا شهرداری هزینه آسفالت و دیگر خدمات را تأمین کنه. تو این 30-20 سال سازمان هیچ زمینی پولی چیزی به شهرداری نداده که اگه الان بخواد بده باید چندین میلیارد تومن بِسُلفه! شهرداران قبلی پیگیری نکردند تا نوبت رسید به مهندس خودمون و الان دو سه ساله که داره از راه مسالمت‌آمیز پیگیر این قضیه می‌شه ولی سازمان مسکن زیر بار حرف حق نمی‌ره و از نظر قانونی متقاعد نمی‌شه که نمی‌شه. شهردار هم که دید قانون عمل نمي شه دست به اقدام شجاعانه‌ای زد و یکی از پل هاي ورودي به يكي از پروژه‌های این «سازمان حرف حق گوش‌نکن» را متوقف کرد. اسم اون پروژه هم هست «بیمارستان منظریه»! البته ممکنه بعضیا خرده بگیرند که ای وای! ما مریض داریم چرا نمی‌گذارید بیمارستان تکمیل بشه؟ در جواب باید گفت آخه برادر من! سرعت ساخت بیمارستان منظریه که سریع نبود؟ مثل لاک‌پشت یه تِلِک‌تِلِکی می‌خوردند. حالا چهار روز هم کار متوقف شد چیزی عوض نمی‌شه بعد هم اگه شهردار بتونه این چند میلیارد را از این «سازمان...» وصول کنه خیلی به‌نفع شهره. تازه اگه این جریان جواب داد بقیه جاهایی هم که مقابل شهرداری خمینی‌شهر حرف قانوني نمي زنند می‌کنند مثل دانشگاه صنعتی و ...، دیگه ماست‌هاشون را کیسه می‌کنند. خلاصه از هر نظر که ببینی این اقدام به نفع شهره. مگه نه؟!
• نیازمندی‌های این شماره: به چند قفل‌ساز قَدَر واسه پست‌های کلیدی و عمرانی شهرستان نیازمندیم. علاقمندان با در دست داشتن یه نمونه کار می‌تونند به دفتر نشریه مراجعه کنند تا اسم اونا تو لیست انتظار قرار بگیره. به مراجعه‌کنندگان یه کیلو سماغ هم اهدا می‌شه. البته تا بحال قفل‌سازان و قفل‌بازکن‌های حرفه‌ای وارد میدان شده‌اند ولی افاقه نکرده!
• مثل اینکه قضیه قفل و کلید و اینا تو بحث‌های عمرانی شهرستان داره جدی می‌شه. از اون طرف فرماندار جدید هم واسه شهرستان منصوب شده پس به قول بروبچ اخراجی «فرماندار قفل‌بازکن! قفل سِده را باز کن!»
• اون صف بود که دادستان شهرستان ترسیم کرده بود بالاخره یه تکونی خورد و تو شماره قبل خوندیم که یه مجرم عمده موادمخدر اعدام شد. پس دادستان تا صف را از هم نپاشونده‌اند یه یا حسین دیگه!
• تو شماره قبل درمورد جلسه شورای اداری تیتر زده بودند که «وقتی پشت میز نشستیم خودمان را گم نکنیم». آقا کجایید که بعضی‌ها وقتی پشت میز می‌نشینند به‌جای اینکه خودشون را گم کنند تازه فک و فامیلشون را پیدا می‌کنند و رابطه و استفاده از بند «پ» و هزار کار دیگه که بابا نخواستیم این میز ریاست را!
• بعضی از آثار باستانی شهرستان حتی با آثار باستانی اصفهان برابری می‌کنه. درضمن خمینی‌شهر اینقدر آثار باستانی داره که داشتن اداره میراث فرهنگی حق مسلمشه. اون وقت تازه دفتر نمایندگی میراث فرهنگی تو شهرستان افتتاح می‌شه. بابا! یه‌خورده جسارت داشته باشید! از مسؤولان شهرستان‌های دیگه استان یاد بگیرید. چه می‌کنند؟!
• تو شماره قبل هم خبر داده بودیم «رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بالاخره استعفا داده شد» اما هنوز که هنوزه با گذشت بیش از یه ماه هنوز تکلیف بزرگ‌ترین اداره شهرستان مشخص نشده! اونایی که به کام دلتون رسیدید پس بجنبید تا دیر نشده. این روزا زود دیر می‌شه‌ها!
• نمی‌دونم چه سرّیه که نشریه «فرصت» با هر کی مصاحبه می‌کنه چند روز بعد خمینی‌شهر را ترک کنه. حالا عجیبه بعضی از مسؤولان مصرّند که با اونا مصاحبه بشه. به نظر شما علتش چیه؟ الف) از مدیریت سیر شده‌اند می‌خواهند بروند. ب) می‌خواهند ارتقای درجه بگیرند. ج) شیطون قلقلکشون کرده و تو دام شهرت گیر کرده‌اند. د) همه موارد. گزینه صحیح را به دفتر نشریه پیامک کنید!
• یه ابتکار جالب از طرف شهرداری خمینی‌شهر در ایام نوروز که از صدا و سیما هم منعکس شد و اون این بود که شهرداری در دو مکان یکی ساختمان مرکزی شهرداری و یکی در سه‌راه آتشگاه –ورودی خمینی‌شهر- هفت‌سین‌های مجسمه‌ای و زیبا تهیه کرده و در انظار عمومی قرار داده بود. خدا قوت به هنرمندان خمینی‌شهری و بروبچ شهرداری!
• و در پایان این ستون یه تشکر باید کرد از راننده بخش خصوصی سازمان اتوبوسرانی که در ایام نوروز حداقل با یه برگه آغاز سال نو را به همشریان تبریک گفته بود. کار جالب و کم‌خرجی بود. ای‌ول!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید