امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 07:51:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

هورموده

هورموده

پنجشنبه, 28 دی 1391 ساعت 10:19 کدخبر :5058
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
جاذبه های طبیعی خمینی شهر

 هورموده

مکان:خمینی شهر- پس از شهرک الکترونیک و آرامستان - ابتدای منقطه حفاظت شده قامیشلو

نوع جاده: تا آرامستان آسفالته و در ادامه چند کیلومتری جاده خاکی مناسب

جاذبه ها:چندین آبشار کوتاه و بلند ، چند چشمه، دشت سرسبز در بالادست، چشم  انداز های زیبا به دشت های مقابل ، گیاهان وحشی ، درختان انجیر ، پرندگان و جوندگان.

امکانات رفاهی:منطقه بکر و طبیعی

زمان مناسب: پس از بارندگی ها، فصل بهار ، در فصل های گرم صبح خیلی زود

توصیف:

پس از ورود به جاده خاکی فرعی و طی مسیر کمی به یک دو راهی می رسیم که هم سمت راست و هم مسیر مستقیم به دره هایی ختم می شود که در طی مسیر آن ها آبشارها، حوضچه ها و چشمه ها  دیده می شود و به دلیل شیب کم برای کوهنوردی آماتوری بسیار مناسب است.

مسیرمستقیم:

با کمی پیاده روی در مسیر مستقیم به یک آبشار با ارتفاع کم می رسیم که پس از عبور از کنار آن یک آبشار بلندتر جلوه گر می شود که در صورت وجود آب مناظر زیبایی را خواهیم دید. با عبور از کنار این آبشار نسبتا بلند مجددا در مسیر دره قرار می گیریم که گیاهان طبیعی اطراف آن را پوشانیده اند و نهایت به یک محوطه وارد می شویم که چند درخت آن  جا وجود دارد یک چشمه آب که اکثر سال آب از آن جاری است سمت راست محوطه وجود دارد و چند حوض نیز در مسیر این چشمه ساخته شده و مکان هایی نیز برای نشستن افراد توسط خود مردم و دوست داران طبیعت درست شده است که مکانی مناسب برای صرف صبحانه و نهار می باشد. البته می توان مسیر را ادامه  داد و با دست یافتن به بالا دست، دشت وسیعی مقابل چشم خویش دید.

مسیر سمت راست: در سمت راست نیز دره ای وجود دارد که در طول آن حوضچه ها و چشمه و چند آبشار مشاهده می شو که آبشار انتهای آن جلوه خاصی داشته و در فصول سرد سال آب یخ بسته و منظره زیبایی را به وجود می آورد. این مسیر هم برای اطراق و گذران یک روز به یاد ماندنی مکان های متعددی دارد که هر میزان که مایل باشید می توانید در طول آن پیاده روی کنید.

مسیر مستقیم و مسیر سمت راست با همدیگر مرتبط بوده و از بالادست یکی به دیگری می توان وارد شد و هر دو مسیر شیبی ملایم و راحت برای کوهنوردی سبک دارد.

مسیر دسترسی: خمینی شهر- جاده کنار دانشگاه آزاد- شهرک الکترونیک- جاده آرامستان- ادامه جاده خاکی به سمت قامیشلو- جاده فرعی سمت راست

نظرات  

 
#2 0 فرصت 17 اسفند 1391 ساعت 09:17
نقل قول Hamid Amin:
عکس بگذارید از هر توضیحی مفیدتره. با تشکر از این معرفی بجا و مفید.

بتدریج درمورد تمامی مکانهای تاریخی وجاذبه ها ومشاهیر ومشاغل سنتی عکس گذاشته خواهد شد به لطف خدا
نقل قول
 
 
#1 0 Hamid Amin 03 بهمن 1391 ساعت 17:30
عکس بگذارید از هر توضیحی مفیدتره. با تشکر از این معرفی بجا و مفید.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید