امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 22:25:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سرمقاله؛

پرواز را به خاطر بسپار...

شنبه, 20 اسفند 1390 ساعت 05:30 کدخبر :3790
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محسن حیدری فرد

سال 90 را براي شهرستان مان با تلخي ها و شيريني هاي فراواني به پايان مي بريم. از تلخي ها نمي گويم كه در صدر آن ها، ماجرايي بود كه وقتي همه خواب بوديم رخ داد.

 

و شيريني ها بسيار بود. در عرصه علم و انديشه، امسال بچه هاي خميني شهر خوش درخشيدند و حائز رتبه هاي ممتاز در كنكور سراسري شدند كه فرصت بدانها پرداخت. در عرصه ادبيات و شعر هم رتبه هاي بالايي نصيب شهرستان ما شد و در عرصه ورزش و آموزش و پرورش هم به همين منوال. خاله خانم هم به صحنه آمد تا مشكلات شهر را به زبان طنز طرح كند و خلق خدا را شادمان. و چند كتاب هم از جوانان خلاق خميني شهر در ويترين كتابفروشي ها قرار گرفت و چند فيلم كوتاه ساخته شد. كسب چهار رتبه در جشنواره مطبوعات استان و 2 رتبه در جشنواره مطبوعات كشور توسط بر و بچه هاي فرصت هم از ديگر شيريني هاي سال بود، و اصغر فرهادي را يادمان نرود و افتخرآفريني هاي مكررش در جشنواره هاي جهاني. آخرين خاطره شيرين امسال كه انشاءا... به همين خوشي در خاطره ها بماند، حماسه 100577 رائي مردم در روز 12 اسفندماه بود...

در عرصه هاي اداري و مالي و مديريتي هم تحولاتي را شاهد بوديم. تغيير دوباره فرماندار در ابتداي سال، و تغيير برخي ديگر از مسئولان، و البته تغيير نماينده در انتخابات 12 اسفند. هر كدام از اين تغييرات، نياز به تحليل هايي دارد كه بايد در جاي خود بدان ها پرداخت. و ما هم در آينده خواهيم پرداخت.

باز شدن قفل جاده كمربندي، گام هاي موفق در دريافت عوارض آلايندگي، طرح مكرر مشكلات شهرستان در استان و ... هم از تحولات سال 90 بود.

و اتفاقات ريز و درشت ديگري كه شرح اهم آنها را در ويژه نامه نوروزي ضميمه اين شماره آورده ايم.

در تمام اين سال، فرصت تلاش كرد تا آنگونه كه شايسته و درست است، و آنگونه كه رسالت يك مطبوعه اقتضا دارد به مسائل مهم شهرستان بپردازد و بشود تريبون مردم و البته وسيله ارتباطي مسئولان با مردم. اين كه چقدر توفيق داشته ايم قضاوتش با شماست. اما به حكم من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق، وظيفه خود مي دانيم از تلاش همه عزيزاني كه در اين سال، ياور فرصت بودند صميمانه تشكر نماييم. از تك تك خبرنگاران و نويسندگان، از قاطبه مردم فرهنگ دوست، از مسئولان گرامي كه با سعه صدر پذيرا و پاسخگوي انتقادات شدند، و از شهرداري و شوراي شهر. واقعيت آنست كه شهرداري مشكلات مالي فراوان و كسري بودجه زيادي دارد. با اين شرايط، تن دادن به مسئوليت انتشار يك نشريه و به تبع آن، ناگزير شدن به شنيدن غر و لندهاي مكرر برخي افراد، و نيز كشيدن باز هزينه هاي انتشار بر دوش، به خودي خود يك ريسك است. امسال با رفتن مهندس پوركاظم و تغيير شهردار، همان سعه صدر و توجه لازم دوره قبل را در دوره مسئوليت مهندس شرفا شاهد بوديم و فرصت نه تنها دچار مشكل نگرديد كه راه تعالي را تندتر طي كرد. شهردار با همه مشكلاتش، هزينه ها را تأمين كرد و در برابر همه فشارهاي عجيب و غريبي كه صورت مي گرفت مقاومت نمود و از استقلال فرصت دفاع كرد تا نشان دهد كه در اين زمينه مدافع واقعي حقوق مردم است. از اين روست كه تقدير و تشكر صميمانه را از اعضاي محترم شوراي شهر، و همه كاركنان شهرداري، بخصوص مهندس شرفا شهردار، و مهندس عشقي معاون اداري مالي، و آقاي قديريان مسئول امور مالي، و نيز از برادر گرامي ام حميد شهبازي مسئول روابط عمومي شهرداري كه يار و مددكار صميمي فرصت بوده اند وظيفه خود مي دانم.

والعاقبه للمتقين

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 کمال حاج 21 اسفند 1390 ساعت 20:07
برای فرصت ارزوی موفقیت می کنم و خسته نباشید بهتون میگم.

اما شما بیشتر بشود تريبون مسئولان هستید تا تريبون مردم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید