امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 05:51:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

چه خبر از سایت

چه خبر از سایت

یکشنبه, 15 بهمن 1391 ساعت 13:17 کدخبر :5179
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
در فروردین سال 90 مطالبی از دو هفته نامه فرصت بر روی فضای مجازی رفت و بدین ترتیب فرصت آنلاین واقعیت خارجی پیدا کرد و نسخه آزمایشی آن مورد بهره برداری قرار گرفت، مدتی بعد متعاقب چند روز وقفه با شکل و شمایلی نو و امکانات جدیدی که برای ان پیش بینی شده بود بازگشایی شد.

فضاهای پیش بینی شده روی سایت مثل گزارش تصویری، نظرسنجی، مطالب مرتبط، جامعه مجازی و غیره جهت بهره برداری نیاز به برنامه و نیز وارد کردن داده ها و دیگر کارهای مقدماتی داشت و دارد.
حال که بسیاری از این مقدمات تحقق یافته و امکانات مختلف قابل بهره برداری است لازم است در ستونی از نشریه، این امکانات و نحوه بهره وری از آن ها معرفی گردد.
1- مطالب مرتبط:
یکی از امکانات فرصت آنلاین مطالب مرتبط است، به این شکل که هر خبر یا نوشته ای که بر روی سایت می رود ذیل آن عناوین اخبار و مطالبی که به نحوی به آن مربوط است ردیف می شود، فایده این مطالب مرتبط دو مورد است یکی دست یابی به سوابق موضوع و خبر و دیگری دسترسی به نوشته ها و مطالب با همان موضوع حتی به صورت طنز و داستان و اگر در مورد فرد باشد دسترسی به گفته های قبلی فرد.
مثال هایی موضوع را روشن می کند:
- اگر مسؤولین شهری مثل نماینده، امام جمعه، فرماندار و شهردار و غیره سخنی گفته باشند ذیل مطالب مرتبط دیگر سخنان آن فرد آورده می شود.
- در صورتی که خبری از یک طرح عمرانی مثل مسکن مهر، جاده کمربندی و غیره روی سایت قرار گیرد اخبار قبلی آن طرح به عنوان مطالب مرتبط آورده می شود.
- اگر خبر یک حادثه باشد اخبار حوادث مشابه ذیل مطالب مرتبط ردیف خواهد شد.
- نشریه دارای ستون های ثابتی است که در صورتی که مطلب از یکی از ستون ها باشد عناوین دیگر مطالبی که در آن ستون نگارش یافته در دسترس قرار می گیرد.
- ممکن است خبر یا نوشته مربوط به یک معضل اجتماعی مثل طلاق و ترقه و بوق باشد در این صورت لیست مطالب مربوط به همان معضل نشان داده خواهد شد.
- اگر مطلب مربوط به یکی از مشاهیر، شاعران، آثار باستانی، جاذبه ها باشد نوشته ها و اخبار مربوط به همان موضوع را خواهید دید.
- اگر مطالب در مورد یکی از محلات یا شهرهای خمینی شهر باشد اخبار و اطلاعات و گزارشات همان محل ذیل مطالب مرتبط در دسترس قرار می گیرد.
در شماره های بعدی در همین ستون به معرفی قسمت های دیگر از جمله مطالب دسته بندی شده و امکانات جستجوی سایت خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید