امروزچهارشنبه, 09 مهر 1399-- Wednesday Sep 30 2020

ساعت 09:16:32

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

استاندار اصفهان خبر داد:

اجرای طرح مبارزه با ابتلای دانشجویان به اعتیاد درذدانشگاه‌های استان اصفهان

یکشنبه, 24 خرداد 1394 ساعت 15:01 کدخبر :8970
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

استاندار اصفهان گفت: طی سه ماه آینده با کمک معاونین آموزشی مراکز آموزش عالی و دانشگاه€Œهای استان، طرح مبارزه با ابتلای دانشجویان به مواد مخدر تهیه و به اجرا گذاشته خواهد شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازخبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در سومین جلسه€Œ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری با مروری بر عملکرد این شورا در سال ۹۳ اظهار کرد: در بین ارزیابی وزارت کشور؛ استان اصفهان جزء ۳ استان حائز رتبه€Œ اول در امر مبارزه با مواد مخدر شناخته شده است و توانسته از لحاظ شکلی و محتوایی برنامه€Œهای قابل قبولی را در سال ۹۳ ارائه کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در ۳ ماه گذشته در حدود ۱۰ تن مواد مخدر از انواع مختلف در استان اصفهان کشف شده است، افزود: این مقدار با یک اختلاف ناچیز، مشابه میزان کشفیات در سال گذشته است.

زرگرپور یکی از برنامه€Œهای اساسی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را پاکسازی محلات، پارک€Œها و محل€Œهای عمومی از معتادان و فروشندگان مواد مخدر عنوان کرد و افزود: طبق گزارش ارائه شده در سال ۹۳، استان اصفهان در پاکسازی رتبه€Œ اول را به خود اختصاص داده است و حدود ۱۰ درصد پاکسازی هایی که در کل کشور صورت گرفته، به استان اصفهان مربوط می€Œشود.

استاندار اصفهان از برگزاری نمایشگاه سیار مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه در ظرف یکماه آینده تجهیز خواهد شد و اتوبوس€Œهایی در سطح شهرهای مختلف استان حرکت می€Œکنند و نحوه€Œ ابتلا به موارد مخدر، مبارزه با آن و اثرات انواع مختلفش را برای جوانان، نوجوانان و دیگر افراد ارائه خواهند کرد.

زرگرپور برگزاری این نمایشگاه را در راستای سیاست رویکرد اجتماعی دولت در امر مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

استاندار اصفهان به دیگر مصوبات این جلسه اشاره کرد و افزود: طی سه ماه آینده با کمک معاونین آموزشی مراکز آموزش عالی و دانشگاه€Œهای استان، طرح مبارزه با ابتلای دانشجویان به مواد مخدر تهیه و به اجرا گذاشته خواهد شد.

زرگرپور بیان کرد: متاسفانه نرخ ابتلای دانشجویان به مواد مخدر در استان گرچه نسبت به میانگین کشوری پایین€Œتر اما در حال افزایش است و باید در این ارتباط برنامه€Œهای ویژه€Œای در نظر گرفته شود.

زرگرپور در ادامه به موضوع کمپ€Œهای ترک اعتیاد اشاره کرد و افزود: حدود ۱۰۰ کمپ ترک اعتیاد در استان اصفهان وجود دارد که بیش از ۵۵ عدد از این کمپ€Œها دارای مجوزهای معتبر نبودند و بر اساس استانداردها و ساختارهای مناسب، عملکردهای قابل قبولی نداشتند.

وی با بیان اینکه ظرف ۳ ماه گذشته این کمپ€Œها مورد ارزیابی قرار گرفتند، تصریح کرد: ۵۰ کمپ، مجوزهای لازم را کسب کردند و ۵ کمپ دیگر نیز غیر مجاز شناخته و تعطیل شدند.

مدیر ارشد استان در پایان از همه€Œ خانواده€Œها خواست که اگر برای درمان به کمپ€Œها و مراکز ترک اعتیاد مراجعه کردند حتماً از مجاز بودن آن€Œها اطمینان حاصل کنند تا ضوابط، استانداردها و نحوه€Œ درمان قابل قبول، توسط آن€Œها به اجرا گذاشته شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید