امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 19:12:41

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 احداث کلانتری راهکار اصلی حل مشکلات جوی آباد نیست
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان:

احداث کلانتری راهکار اصلی حل مشکلات جوی آباد نیست

سه شنبه, 28 اردیبهشت 1395 ساعت 09:25 کدخبر :10213
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمانه پارسی زاد

احداث کلانتری در جوی آباد به یکی از موضوعات مطروحه در جلسات رسمی شهرستان در چند سال اخیر تبدیل شده است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به گفته فرماندار مشکل اصلی که تا کنون مانع از به نتیجه رسیدن این طرح چند ساله شده کمبود زمین در این منطقه است. رضوانی که در کارگروه امور بانوان و خانواده در فرمانداری سخن می گفت، در توضیح این مطلب افزود: غالب زمین های موجود در این منطقه موقوفی است. اداره کل راه و شهرسازی برای حل این معضل 4 قطعه زمین در اختیار شهرداری خمینی شهر گذاشته تا با فروش آن زمینی در منطقه جوی آباد خریداری کرده و در اختیار نیروی انتظامی بگذارد. رضوانی در ادامه با تاکید بر اینکه پیگیری برای اجرای این طرح وقت زیادی از مسوولان مربوطه گرفته است از تلاش شهرداری برای فروش این زمین ها خبر داد و گفت: به منظور احداث کلانتری زمینی به قیمت یک میلیارد و 200 میلیون تومان خریداری خواهد شد. وی مشکل کمبود زمین را منحصر به این طرح ندانست و گفت: بسیاری از نهاد ها از جمله سپاه داوطلب پیاده کردن طرح های فرهنگی و ورزشی در این محله هستند اما کمبود زمین مانع از محقق شدن این طرح ها شده است. فرمانده نیروی انتظامی نیز در این جلسه گفت: احداث کلانتری در جوی آباد از اولویت های نیروی انتظامی استان است و به محض واگذاری زمین عملیات ساخت آغاز خواهد شد. سرهنگ احمدی اما احداث کلانتری را چاره حل معضل اعتیاد و توزیع گسترده مواد مخدر در این منطقه ندانست و گفت: به نظر بنده اولین راهکاری که می تواند در این زمینه موثر باشد ایجاد فرصت های شغلی و حل مشکلات اقتصادی خانوارهای ساکن در این منطقه است.


گفتنی است احداث کلانتری برای جوی آباد و منظریه از حدود 4 سال پیش مطرح شده و به تصویب رسیده است. کلانتری منظریه دهه فجر 94 به دست استاندار زرگرپور گشایش یافت اما کلانتری جوی آباد علیرغم پیگیری های زیاد مسوولان هنوز اجرایی نشده است. آیت اله رحیمی امام جمعه خمینی شهر یکی از مسوولانی است که بارها در خطبه های نماز جمعه به این موضوع پرداخته است.

نظرات  

 
#1 +1 شهروند منظریه 29 اردیبهشت 1395 ساعت 11:43
باسلام
با تاسیس کلانتری منظریه هیچ تغییری در برابر هجوم راکبین موتورسیکلت در ساعات تعطیلی مدارس دخترانه در خیابان یزدان پناه شرقی مشاهده نشده است و راکبین در این خیابان در ظهر تاخت و تاز می کنند.
لطفا پیگیری شود
باتشکر
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید