امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 04:48:29

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

اداره حفاظت از منابع آب شهرستان تشکیل شد

اداره حفاظت از منابع آب شهرستان تشکیل شد

سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 10:06 کدخبر :11399
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

به دنبال مصوبه دومین شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خمینی شهرکه به منظور بررسی وضعیت حاشیه و بستر زاینده رود در محل فرمانداری برگزار شده بود، اداره حفاظت از منابع آب شهرستان تشکیل شد. به گزارش خبر نگار فرصت آنلاین سرپرست اداره تازه تاسیس حفاظت از منابع آب شهرستان در این رابطه گفت: از دهم تیرماه این اداره در شهرستان مستقر شد که در حال خدمت رسانی وانجام وظیفه می باشد.
حنیف زاده ضمن اشاره به حریم و بستر رودخانه زاینده رود در شهرستان خمینی شهرو تلاش های انجام شده در جهت حفاظت ازآن گفت: بر اساس مرز مصوب، 9/6 کیلومتر از رودخانه زاینده رود از محدوده شهرستان خمینی شهر اعم از اسلام آباد درچه تا نزدیکی کوه آتشگاه عبور می کندو گذر رودخانه از شهرستان دارای تبعاتی است.
وی تصریح کرد: محدوده حریم بستر رودخانه در اختیار وزارت نیرو(دولت) است و انواع تصرفات در آن غیرمجاز است.
سرپرست اداره حفاظت از منابع آب شهرستان با بیان این که عمده تصرفاتی که در محدوده شهرستان وجود دارد در حوزه کشاورزی است افزود: بخشی از این تصرفات کارگاهی است که شامل تعداد قابل توجهی از کارگاه های هویج شویی به خصوص در منطقه اسلام آباد درچه می شود. البته برخی تصرفات برای ساخت ویلا و احداث دامداری نیز در محدوده حریم بستر رودخانه وجود دارد.
حنیف زاده طرح شکایت و اعمال تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آّب را دو اقدام قضایی راجع به این تخلفات و تصرفات اعلام کرد.
وی پشتیبانی نیروهای یگان حفاظت در شناسایی تخلف ، برخورد با تخلفات، اجرای طرح ساماندهی حریم رودخانه ، آزادسازی حریم بستر، پر کردن و انجام اقدامات قضایی در خصوص چاه های غیرمجاز را از دیگر وظایف اداره متبوع خود عنوان کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید