امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:23:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در آینده نزدیک انجام می شود؛

اعدام چند مجرم مواد مخدر در خمینی شهر

دوشنبه, 09 اسفند 1389 ساعت 12:52 کدخبر :574
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان در جمع مردم جویآباد جدید در خصوص معضلات مواد مخدر در شهرستان گفت: در مورد مبارزه مقابله با مواد مخدر، هیچ پروندهای نیست که گزارش آن ارسال نشده باشد و من دستور آن را نداده باشم. ما به صورت شبانهروزی جهت اجرای عدالت و برخورد با متخلفین، مخصوصاً فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر آماده ایم و برخورد می کنیم و عدم برخورد

در برخی موارد، به علت کافی نبودن ادلّه و مدارک لازم بوده است.
حجتالاسلام رضایی تصریح کرد: خیلی شنیده ایم که در خصوص متهمین مخدر به ما اعتراض می کنند که چرا تا قبل از ظهر متهم آزاد می شود در حالیکه مسلماً قرار نیست هرکسی که دستگیر می شود زندانی شود. مردم از ما انتظار دارند هر کسی که دستگیر شد بلافاصله زندانی و مجازات شود اما ما باید طبق قانون و چارچوب قوانین عمل کنیم.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان افزود: در خیلی از پرونده های جرائم مواد مخدر مجازات تعیین شده در قانون صرفاً پرداخت جزای نقدی است. این پرونده ها تشکیل می شود و با ارسال به مقام قضایی، بلافاصله حکم آن صادر و جزای نقدی پرداخت می شود و ما مجبور هستیم طبق قانون شخص را آزاد کنیم. یک سری از جرائم هم حکم شلاق دارد که بلافاصله پس از صدور رأی، حکم همان روز اجرا شده و متهم آزاد میگردد. وی با بیان اینکه اکثر دستگیرشدگان بلافاصله پس از اجرای حکم صادره طبق قانون آزاد می شوند گفت: یک سری از جرائم هم قابل گذشت است و اگر شاکی رضایت داد پرونده مختومه شده و متهم آزاد می گردد.
حجتالاسلام رضایی در ادامه در خصوص پرونده های مواد افزود: در بعضی از موارد، ادلّه و مدارک لازم وجود ندارد مثلاً موادفروشانی هستند که طبق گزارشات، دستگیر می شوند ولی موادی از آنها کشف نمی شود و ما مجبور هستیم آنها را آزاد کنیم.
دادستان تصریح کرد: حتی اگر مردم نسبت به عملکرد ما ایراد وارد بکنند، ما موظف هستیم طبق قانون عمل کنیم. اگر مدارک کافی باشد به شدت برخورد می کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب خمینی شهر با انتقاداز نشریه فرصت و درج مطلبی انتقادی درخصوص آزادی سریع متهمین مواد مخدر گفت: اگر در پرونده های مواد، مدارک و ادله کافی باشد، مردم مطمئن باشند که متهم به  راحتی از دست ما آزاد نخواهد شد.
ادستان عمومی و انقلاب خمینی شهر در انتقاد از نشریه فرصت و درج مطلبی انتقادی در خصوص آزادی سریع متهمین مواد مخدر گفت: اگر در پرونده های مواد مدارک و ادلّه کافی باشد، مردم مطمئن باشند که متهم به راحتی از دست ما آزاد نخواهد شد. وی تصریح کرد: قاضی باید بر اساس مدارک لازم حکم صادر کنند و اگر نه  بر اساس گزارشات بیاساس و واهی حکم صادر نمی شود در غیر این صورت در پیشگاه خداوند مسؤول خواهد بود.
دادستان عمومی و انقلاب خمینی شهر در عین حال از صدور حکم اعدام برای برخی متهمان مواد مخدر شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر 8 حکم اعدام در قبال پروندههای مواد مخدر صادر شده و برای تأیید و طی مراحل نهایی در تهران ارسال شده است که بعضاً می بینیم با عفو روبرو می شوند چرا که طبق قانون اجازه درخواست عفو دارند.
دادستان افزود: در این مدت خدمت من، این احکام مورد تأیید دیوان عالی کشور هم قرار گرفته ولی در چند مورد از آنها با تقاضای عفو موافقت شده و ما طبق قانون به وظیفه حوزه خود عمل کردهایم.
وی افزود: البته از این تعداد پرونده، چند مورد اعدام هم نهایی شده است که در یک فرصت مناسب حکم را اجرا خواهیم کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید