امروزپنجشنبه, 08 آبان 1399-- Thursday Oct 29 2020

ساعت 23:24:31

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 انتقاد مسئولان از آزادی قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر با قرار وثیقه
در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مطرح شد:

انتقاد مسئولان از آزادی قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر با قرار وثیقه

شنبه, 14 مرداد 1396 ساعت 11:48 کدخبر :11414
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمانه پارسی زاد

آزاد شدن خرید و فروش کنندگان عمده مواد مخدر در جوی آباد با قرار وثیقه یکی از موضوعات مهمی بود که در پنجمین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مطرح شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سرهنگ مشیرصدری فرمانده سپاه در میان سخنانش از آزاد شدن قاچاقچیان با قرار وثیقه انتقاد کرد و گفت: در جلسه ای صریحا این موضوع را با داستان شهرستان در میان گذاشته ایم.
در ادامه سرهنگ عباسی مسئول نیروی انتظامی در محله جوی آباد نیز با انتقاد از اینکه خرید و فروش کنندگان بزرگی که دستگیر شده و تحویل دادگستری می شوند خیلی زود به قرار وثیقه آزاد شده و به کارشان ادامه می دهند، گفت: به استناد 5 سال سابقه کار شبانه روزی در این محل و مویی که اینجا سفید کرده ام، می گویم کار فرهنگی ابتدا به ساکن در این منطقه جواب نمی دهد بلکه باید چکشی و پلیسی وارد عمل شد.


مشیرصدری اما در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از طرح فرهنگی که سپاه در این محل به اجرا گذاشته است، گفت: برای اجرای این طرح که در 6 گام در جوی آباد در حال اجراست، صد میلیون تومان در نظر گرفته ایم.
وی در واکنش به سخنان رئیس شبکه بهداشت مبنی بر اینکه راهکار بیرون آوردن جوی آباد از این وضعیت تغییر ساختار فیزیکی و خیابان کشی است، گفت: اجرای این طرح ها اراده جمعی را می طلبد و ما آماده همکاری هستیم.


سرپرست فرمانداری اجرای طرح های فرهنگی در این محله را مفید و موثر دانست و گفت: تغییر ساختار فیزیکی این محل قاچاقچیان مواد مخدر را عوض نمی کند و همچنان انجام کار فرهنگی بر کار فیزیکی برتری دارد.
راعی ادامه داد: البته اقدامات فیزیکی قطعا موثر است و ما خود پیگیر توانمند ساختن این منطقه هستیم.


دستگیری 141 معتاد متجاهر از ابتدای سال جاری تا کنون توسط نیروی انتظامی شهرستان و تحویل آنها به کمپ های ترک اعتیاد خبری بود که سرپرست فرمانداری از آن پرده برداشت. وی ضمن اعلام این خبر گفت: 84 نفر از این افراد به نُه کمپ فعال در شهرستان و 57 نفر نیز به کمپ ضیاء در اصفهان سپرده شده اند.
روح اللهی مسئول کمپ های ترک اعتیاد شهرستان در ادامه از غیربومی بودن اکثر قریب به اتفاق این معتادان خبر داد و گفت: از دست اندرکاران دستگیری معتادان متجاهر خواهش می کنم متکدیان و بیماران اعصاب و روان را به ما نسپارند.


ترابی رئیس بهزیستی، حجت الاسلام کوچکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مسئولان روابط عمومی انجمن معتادان گمنام استان اصفهان، صهری نماینده سازمان های مردم نهاد شهرستان و ... نیز به ارائه سخنانی در این نشست پرداختند.


گفتنی است پخش میان پرده ای از وضعیت وخیم خرید و فروش مواد مخدر در جوی آّباد که نشان دهنده درگیر شدن کودکان، نوجوانان و بانوان با این موضوع و تبدیل شدن این جرم بزرگ به شغل بسیاری از ساکنان این محل و همچنین تبدیل شدن این محل به مرکزی برای خرید و فروش سراسر استان بود، توسط فرمانده سپاه انجام گرفت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید