امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 05:37:50

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ايجاد احساس امنيت و حفظ آرامش جامعه مهمترين رسالت رسانه هاست
سرپرست مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان در نشست تعاملي با سردبير دو هفته نامه فرصت خمینی شهر:

ايجاد احساس امنيت و حفظ آرامش جامعه مهمترين رسالت رسانه هاست

چهارشنبه, 18 اردیبهشت 1392 ساعت 07:57 کدخبر :5512
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
سرپرست مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان در نشست تعاملي با سردبير دو هفته نامه "فرصت خمینی شهر"، ايجاد احساس امنيت و حفظ آرامش جامعه را رسالت مهم رسانه ها عنوان كرد.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبر پلیس،"مصطفي صادقيان"، در نشست تعاملي با سردبير دوهفته نامه "فرصت" شهرستان خميني شهر گفت: دو مقوله احساس امنيت و حفظ آرامش جامعه رسالت مهم رسانه هاست و خبرنگاران و روزنامه نگاران در انتشار اخبار و گزارش هاي خود بايد به اين دو مقوله توجه ويژه و خاص داشته باشند.
وي افزود: وجود جرم در جامعه يك واقعيت انكار ناپذير است و از ابتداي آفرينش بشر تا به امروز وجود داشته و حتي در امن ترين كشورهاي جهان هم جرم اتفاق مي افتد و پليس و دستگاه هاي قضايي هم همواره براي كشف جرم و برخورد با مجرمان وظايف خود را به خوبي انجام داده و مي دهند اما اين رسانه ها هستند كه بايد با هنر خود احساس امنيت را در جامعه ايجاد كرده و نگذارند مردم به خاطر وقوع يك جرم احساس نا امني كنند.
صادقيان بر آگاه سازي و هوشيار كردن مردم در مقابل سارقان، كلاهبرداران و مجرمان حرفه اي دنياي امروز تاكيد كرد و اظهار داشت: پليس معتقد است كه رسانه ها بايد واقعيت هاي جامعه را همان طور كه هست به اطلاع مردم رسانده و آنها را نسبت به آسيب ها و جرايم آگاه كنند اما اين آگاه سازي بايد طوري صورت گيرد كه آرامش مردم را برهم نزند.
سرپرست مركز اطلاع رساني پليس اصفهان از تعامل بيشتر با رسانه ها و نشريات محلي شهرستان ها در سال جديد خبر داد و با تقدير از تعامل خوب مسئولان دو هفته نامه "فرصت" گفت: دوهفته نامه "فرصت" خميني شهر به لحاظ ويژگي هاي شهرستان يكي از خبرساز ترين و پرخواننده ترين هفته نامه هاست كه قطعاً تعامل بين پليس و مسئولان اين نشريه براي انتشار مطالب آموزشي مي تواند به افزايش امنيت و مقاوم ساختن مردم در برابر جرايم كمك كند.
تحليل ارتكاب جرم، مهمتر از انعكاس خبر آن است
"محسن حيدري"، سردبير دوهفته نامه "فرصت" نيز در اين جلسه با اعلام آمادگي براي چاپ مطالب آموزشي و هشداري پليس براي آگاه سازي بيشتر مردم گفت: امروز تحليل ارتكاب جرم براي خوانندگان مهمتر از انعكاس خبر آن است و تعامل كارشناسان پليس با اصحاب رسانه مي تواند پاسخگوي خوبي براي نياز مخاطبان باشد.
وي بهترين منبع و مرجع براي انتشار اخبار حوادث شهرستان را سايت پليس و اخبار ارسالي از مركز اطلاع رساني پليس استان عنوان كرد و اظهار داشت: نظرات و پيشنهادات زيادي از سوي مردم به ما مي رسد كه ما هم افتخار مي كنيم در اين زمينه مرجع خوبي براي انتقال پيام مردم به مسئولان پليس باشيم.
رسانه ها بزرگترين امانت دار آبروي مردم هستند
سرهنگ" خسرو احمدي" فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر هم با بيان اينكه رسانه ها پل ارتباطي بين مردم و پليس هستند گفت:پليس همواره اعلام كرده كه از انتقادها و پيشنهادهاي مردم استقبال مي كند و قطعاً انعكاس اين نظرات از سوي نشريات محلي به مسئولان انتظامي و قضايي مي تواند نقش بسزايي در توسعه امنيت و آباداني شهرستان داشته باشد.
وي با بيان اينكه روزانه با تعداد زيادي از تماس هاي مردمي با شماره تلفن هاي 110 و 197 روبرو هستيم اظهار داشت: آمار بالاي ارتباط مردم با پليس نشان دهنده حساسيت بالاي اين سازمان ، پاسخگو بودن و اعتماد مردم به آن است.
فرمانده انتظامي خميني شهر اصفهان وظيفه رسانه ها را بيداركردن اذهان خفته جامعه عنوان كرد و اظهار داشت: بسياري از آسيب هاي اجتماعي از جمله اعتياد ارتباطي به پليس ندارد و اين وظيفه رسانه هاست كه با تحليل منطقي و درست خود سهم هر كدام از نهادهاي جامعه همچون خانواده ها، مدرسه، ادارات و ... را در زمينه پيشگيري و كاهش معضل اعتياد ،سرقت، بدپوششي، عرفان هاي كاذب، كلاهبرداري و ... گوشزد كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه بزرگنمايي معضلات جامعه از طرف نشريات و سياه نمايي امنيت كمكي به وضعيت شهر نمي كند و باعث نگراني بيشتر مردم مي شود گفت: رسانه ها مي توانند با انعكاس سريع آسيب ها و معضلات موجود در محلات به مسئولان و انعكاس به موقع و مناسب اقدامات صورت گرفته در قبال آن موجب دلگرمي و افزايش احساس امنيت مردم شوند.
موفقيت پليس خميني شهر اصفهان در كاهش چشمگير شاخص هاي وقوع جرم
فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر استان اصفهان از موفقيت اين فرماندهي در كاهش چشمگير تمامي شاخص هاي وقوع جرم خبر داد.
سرهنگ" خسرو احمدي"، در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ما اظهار داشت: سال 91 يكي از بهترين و امن ترين سال ها براي پليس شهرستان خميني شهر بود به طوري كه موفقيت هاي خوبي در كاهش چشمگير تمامي شاخص هاي وقوع جرم به دست آمد.
وي افزود: مهمترين شاخص هاي وقوع جرم قتل، آدم ربايي، سرقت مسلحانه، سرقت به عنف و زورگيري است كه خوشبختانه آمارها از كاهش بسيار پايين در اين گونه جرايم را نشان مي دهند.
اين مقام مسئول اين موفقيت ها را نتيجه مشاركت خوب مردم و تعامل مسئولان دستگاه هاي مختلف از جمله رسانه ها با پليس عنوان كرد و اظهار داشت: بايد قدر اين وضعيت را بدانيم و براي ثبات و ادامه روند مذكور تلاش كنيم.
كشف 109 كيلو انواع مواد مخدر
سرهنگ احمدي از كشف 109 كيلو انواع مواد مخدر شامل ترياك، هروئين، حشيش و شيشه طي يكسال گذشته در اين شهرستان خبر داد و گفت: در اين زمينه تعداد قابل توجهي از معتادان و توزيع كنندگان مواد مخدر دستگير شدند، نقاط آلوده مختلف شهر پاكسازي و يك باند غير بومي توزيع مواد مخدر با هفت كيلو هروئين منهدم شد.
درمان معتادان شيشه نيازمند مركز اختصاصي
فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با بيان اينكه هم اكنون شهرستان خميني شهر با دارا بودن 9 مركز اعتياد، بيشترين مراكز ترك اعتياد مجاز را داراست گفت: البته اين مراكز براي معتادان شيشه جوابگو نيست و معتادان به اين ماده مخدر صنعتي نيازمند مركز اختصاصي ترك اعتياد شيشه هستند.
اين مقام مسئول معضل اعتياد به ماده مخدر صنعتي شيشه را به لحاظ قدرت تخريبي كه در فرد مصرف كننده ايجاد مي كند و امنيت جامعه را به مخاطره مي اندازد را نگران كننده عنوان كرد و اظهار داشت: متاسفانه به دليل ويژگي كه اين ماده دارد شناسايي افراد مصرف كننده آن مشكل است و در اين رابطه خانواده هاي داراي مشكل و مردمي كه از وجود محل هاي توزيع و مصرف اين گونه مواد اطلاع دارند مي توانند كمك بسيار زيادي به پليس كنند.
وي اجراي طرح هاي پاكسازي نقاط آْلوده با استفاده از گزارش هاي مردمي، اجراي طرح هاي مبارزه با توزيع كنندگان اصلي مواد مخدر به صورت هفتگي و دنبال كردن برنامه هاي آموزشي و پيشگيرانه را برنامه هاي اين فرماندهي در خصوص معضل اعتياد و پاسخگويي به مطالبه اصلي مردم در سال جديد عنوان كرد.
اقدامات جزيره اي مانعي براي برنامه هاي پيشگيرانه
سرهنگ احمدي توجه به اصل پيشگيري از سوي خانواده ها و دستگاه هاي مختلف جامعه را مهمترين راه مقابله با پديده شوم اعتياد عنوان كرد و اظهار داشت: البته برنامه هاي پيشگيري در صورت همسو بودن با هم مي تواند موثر باشد و اقدامات جزيره اي مانعي جدي براي به ثمر نشستن برنامه پيشگيري از اعتياد است.
جمع آوري سلاح سرد در دستور كار پليس خميني شهر اصفهان
فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر استان اصفهان از اجراي طرح ويژه جمع آوري و برخورد با حاملان و نگهدارندگان انواع سلاح سرد شامل قمه، قداره، شمشير و چاقو هاي نا متعارف خبر داد.
سرهنگ "خسرو احمدي" در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: در مواردي مشاهده مي شود كه افراد جوان و افراد شرور در درگيري ها و نزاع هاي بين خود از سلاح سرد استفاده مي كنند و باعث بروز حوادث ناگوارمي شوند.
وي افزود: طرح جمع آوري و برخورد با حاملان و نگهدارندگان سلاح هاي سرد علي رغم ضعف ها و خلاءهاي قانوني و عدم تصويب قانون محكمي براي مقابله با اين پديده هميشه به عنوان يكي از طرح هاي اصلي پليس بوده است تا امنيت را در جامعه حفظ كند.
اين مقام مسئول عنوان داشت: امسال هم طرح ويژه جمع آوري و برخورد با حاملان سلاح هاي سرد در دستور كار فرماندهي انتظامي شهرستان خميني شهر قرار دارد و از طريق ايست و بازرسي ها، گشت زني در سطح شهر و حاشيه ها و نظارت بر اماكن عمومي و واحدهاي صنفي با اين پديده برخورد خواهد شد.
سرهنگ احمدي در پاسخ به اين سوال كه دستگاه قضايي چه نقشي مي تواند در اين زمينه ايفا كند گفت: هرچند كه قانون مناسبي براي برخورد قضايي و مجازات حاملان و عاملان خريد و فروش سلاح هاي سرد وجود ندارد اما قضات محترم دادگاه مي توانند با در نظر گرفتن آن به عنوان اخلال در نظم عمومي مجازات مناسبي براي متخلفان اعمال نمايند.
فرمانده انتظامي خميني شهر از اجراي طرح برخورد با اراذل و اوباش و نا امن كنندگان جامعه نيز خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات خوبي كه طي يكسال گذشته از سوي پليس و دستگاه قضايي در شهرستان صورت گرفته هم اكنون اراذل اوباش شاخص و شناخته شده و حتي تحت تعقيب و متواري در شهرستان وجود ندارد اما پليس با قاطعيت و اشرافيت تمام آمادگي برخورد و مقابله با هرگونه تجاوز به حقوق شهروندان و نا امني را دارد و اجازه عرض اندام به اين گونه افراد را نمي دهد و با پشتيباني مردم و دستگاه قضايي ابهت آنان را به ياري خداوند در محله هايشان مي شكند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید