امروزسه شنبه, 04 تير 1398-- Tuesday Jun 25 2019

ساعت 20:31:46

آخرین به روز رسانی : شنبه 21:26:29

به جمع قربانیان سوانح رانندگی نپیوندیم
به مناسبت روزجهانی یادبود قربانیان سوانح رانندگی:

به جمع قربانیان سوانح رانندگی نپیوندیم

دوشنبه, 29 آبان 1396 ساعت 08:49 کدخبر :11662
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

جمعیت طرفداران ایمنی راه€ها مراسم یادبود قربانیان سوانح رانندگی را به مناسبت روزجهانی یادبود قربانیان سوانح رانندگی در روزهای۲۹ آبان الی۱ آذربرگزار می کند. به گزارش فرصت آنلاین رئیس هیئت€مدیره این جمعیت درگفتگو باپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: علاوه بر برنامه€های تعریف€شده این سازمان مردم€ نهاد در مرکز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان، این مراسم برای تهران نیز در تالار شمس و سایر استان€ ها نیز در قالب مراسم مختلف به€ منظور حساس سازی دستگاه€ های اجرایی و محافل عمومی برگزار می€شود.
محمد بخارایی افزود: این سازمان مردم€ نهاد در خراسان رضوی برای مادران داغدار، در گیلان برای کودکان بی€سرپرست و در اصفهان برای مجروحان و معلولان برنامه€ های تعریف€ شده€ای دارد.

وی گفت: در تهران نیز مراسم روز یادبود قربانیان سوانح رانندگی با مشارکت دستگاه€های اجرایی، مردم و نهاد€ها در تالار شمس برگزار میشود. همچنین در مراکز سایر استانها نیز مراسم€ مختلفی به€منظور حساس سازی دستگاه€های اجرایی و محافل عمومی تعریف€شده است.

رئیس هیئت€مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه€ها بابیان اینکه «اقدام برای روز جهانی قربانیان حوادث رانندگی یک واقعه جهانی است و می€Œتواند در کنترل سوانح نقش داشته باشد.» اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از همکاری رسانه€های جمعی و سایر دستگاه€Œهای اطلاع رسانی برای پوشش برنامه€Œهای روز جهانی یادبود قربانیان سوانح رانندگی بهره€مند شویم.
رئیس هیئت€ مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه€Œها با اشاره به اجرای ۷ محور اصلی مورد تأکید و توجه مخاطبان گفت: شعارهایی با مضامین این ۷ محور در دست تهیه قرار دارد که به شرح زیر است

استفاده از حمل€ ونقل ریلی به عنوان ایمن€ترین شیوه حمل€ونقل
استفاده از حمل€ونقل عمومی کاهش ترافیک و مصرف سوخت و افزایش ایمنی
رعایت سرعت مجاز به€ویژه در مناطق مسکونی و نزدیکی مدارس حاشیه راه€ها
پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب€آلودگی و ساعات شب
بستن کمربند ایمنی کلیه سرنشینان به€ ویژه سرنشینان عقب و مسافران اتوبوس
گذاشتن کلاه ایمنی توسط موتورسیکلت€ رانان و سرنشینان آن€ها
این عضو کمیسیون ایمنی راه€های کشور خاطرنشان کرد: مقرر شده پیگیری لازم به€منظور طرح موضوع ایمنی راه توسط خطبای نماز جمعه، علما، مراجع و روحانیون در سخنرانی€ها از طرف دبیرخانه کمیسیون استان صورت پذیرد و اقدامات ایمنی مانند برخورد با متخلفان در این سه روز تشدید شود.

رئیس سابق سازمان راهداری و حمل€ونقل جاده€ای در ادامه بیان داشت: کلیپ€هایی با موضوع قربانیان و مجروحان ناشی از حوادث رانندگی تهیه€شده تا از طریق رسانه€های عمومی استان€ها پخش شود. همچنین با عنایت به اعلام همکاری همه€جانبه پلیس راهور با کمیسیون ایمنی راه€ها در برگزاری برنامه های روز یادبود به€ منظور انجام اقدامات در سطح استان، انجام مصاحبه تلویزیونی با مسئولان ارشد در موضوع ایمنی رانندگی و پخش آن در ایام برگزاری مراسم یادبود، استفاده از فضای مجازی در جلب مشارکت گروه€ های مختلف جامعه در برگزاری هرچه بهتر مراسم و حضور در مدارس و ارائه آموزش€های لازم به دانش€ آموزان با هماهنگی ستاد مرکزی صورت می€گیرد.
رئیس هیئت€مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه€ها یادآور شد: برنامه ریزی€ شده است تا اعضای کمیسیون ایمنی استان€ها نسبت به حضور در منزل بازماندگان و قربانیان تصادفات رانندگی اقدام کنند.
گفتنی است بیشترین تصادفات در شهرستان خمینی شهردرارتباط با موتور سیکلت می باشد که این ایام فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی در این مورد می باشد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید