امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 09:47:46

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

حکم 6 ماه حبس برای عامل تولید غیرقانونی زغال

حکم 6 ماه حبس برای عامل تولید غیرقانونی زغال

دوشنبه, 06 مهر 1394 ساعت 09:37 کدخبر :9488
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

عامل ایجاد غیرقانونی زغال در خمینی شهر به تحمل شش ماه حبس محکوم شد. رییس اداره محیط زیست شهرستان دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در پی شکایت ما از فعالیت€Œهای غیرقانونی یک کارگاه تولید زغال در خمینی شهر، صاحب این کارگاه به دادگاه احضار شد. خادمی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده در دادسرای کیفری خمینی €Œشهر، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، گزارش پلیس و اعترافات متهم، جرم وی را تأیید کرد.

 

وی اظهار داشت: دادگاه با استناد به تبصره 2 ماده 688 قانون مجازات اسلامی مجرم را به تحمل شش ماه حبس تعزیری €“ زندان غیرقابل خرید €“ محکوم کرد. براساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی، مرتکبین هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب شود چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات دیگری نباشند، به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد. طبق تبصره الف همین قانون، تشخیص اینکه چنین اقدامی تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می€Œ شود یا خیر برعهده یکی از سازمان€Œ های حفاظت محیط€Œ زیست، دامپزشکی یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 

حکم صادر شده مجازاتی قاطع و کم €Œنظیر در این زمینه محسوب می€Œ شود چرا که عاملان تولید غیرقانونی زغال اکثراً پس از معرفی به دادگاه به پرداخت جریمه€Œ های نقدی بسیار ناچیز محکوم می€Œ شوند. متأسفانه قطع غیرقانونی درختان بلوط و تبدیل آنها به زغال به تجارتی پرسود و بسیار زیان€Œآور در استان€Œهای غربی و مرکزی کشور در حاشیه زاگرس تبدیل شده است.

این اقدام علاوه€Œبر نابودی جنگل€Œ های زاگرس غرب، موجب ایجاد آلودگی خاک و هوا حین پروسه تولید زغال نیز می€Œ شود.
مبارزه قاطع و بازدارنده با این پدیده شوم و بسیار رایج تنها با هماهنگی و جدیت سازمان محیط€Œ زیست، سازمان جنگل€Œ ها، وزارت بهداشت و دستگاه قضایی میسر است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید