امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 18:16:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان:

دغدغه‌ای برای عزاداری در خمینی‌شهر نداریم

دوشنبه, 29 آبان 1391 ساعت 13:10 کدخبر :4731
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه خمینی‌شهر خیمه‌گاه حسینی است، گفت: مردم خمینی‌شهر در طول انقلاب ولایت‌پذیری خود را نشان داده‌اند و هیچ دغدغه و نگرانی از عزاداری در خمینی‌شهر نداریم.

به گزارش خبرنگار فارس از خمینی‌شهر، سردار عبدالرضا آقاخانی صبح امروز در جمع مسئولان و مداحان هیئت‌های مذهبی این شهرستان اظهار کرد: مردم و عزاداران حسینی در خمینی‌شهر مراقب باشند تا بهانه‌ای به دست دشمن در زیر سئوال بردن ارزش‌های معنوی ولایتی این شهرستان ندهند.

* خمینی‌شهر خیمه‌گاه حسینی است

وی در ادامه با بیان اینکه خمینی‌شهر خیمه‌گاه حسینی است، گفت: خمینی‌شهر شهری است که در دوران انقلاب و دفاع مقدس و امروز در تبعیت از ولایت فقیه، نمونه و زبانزد استان است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان افزود: در خمینی‌شهر زمینه توسعه فرهنگ ناب حسینی وجود دارد، خمینی‌شهر در همه صحنه‌های انقلاب حضور پررنگ و موثری داشته است و امروز هم ولایت مداری خمینی‌شهر زبانزد است.

وی با اشاره به اینکه مردم خمینی‌شهر همیشه همراه و همگام با نظام ولایت فقیه بوده‌اند، افزود: مردم و هیئت‌های مذهبی مراقب آسیب‌ها و توطئه‌های طراحی شده دشمن باشند.

آقاخانی تصریح کرد: امروز دشمن به مسائل هیئت‌های مذهبی حساس است و به دنبال آسیب زدن به دین و مذهب ما هستند، دشمن قصد دارد به بهانه‌های مختلف ارزش‌های عزاداری ما را کم رنگ و بی‌ارزش نشان دهد.

وی خطاب به هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی گفت: عزاداران حسینی باید مراقب باشند با اعمال خود خوراک تبلیغاتی سایت‌های ضد شیعه را فراهم نکنند، امروز بیش از 400 سایت ضد شیعه بسیج شده‌اند تا ارزش‌های مذهب شیعه را کم رنگ کنند و علیه محرم و عزاداری امام حسین(ع) تلاش می‌کنند.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه مسئولان نیروی انتظامی خود نیز هیئتی است، گفت: مجموعه نیروی انتظامی استان در کنار هیئت‌هایی است و هیچ‌گونه فاصله‌ای بین نیروی انتظامی با عزاداران حسینی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه همکاری، تعامل و انسجام نیروی انتظامی با هیئت‌های مذهبی سبب کور شدن چشم دشمنان نظام می‌شود، گفت: ما وظیفه داریم همان‌طور که گذشتگان با حفظ مراسمات عزاداری این وظیفه را ما واگذار کردند، ما هم انتقال دهنده ارادت و عشق به خاندان عصمت وطهارات را به نسل آینده باشیم.

* خمینی‌شهر در ولایت مداری نمونه است

وی در ادامه خمینی‌شهر را شهر دارالمومنین و دارالمجاهدین در دفاع مقدس و شهر سینه سوختگان حضرت سیدالشهدا دانست، گفت: خمینی‌شهر شهر دوستداران نظام و ولایت است.

فرمانده نیروی انتظامی استان در انتها گفت: مسئولان هیئت‌های خمینی‌شهر باید به خود افتخار کنند که در چنین شهری نوکری امام حسین(ع) را می‌کنند چراکه در این شهر ارزش‌های معنوی و ارادت به خاندان ائمه اطهار (ع) نهفته است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 -1 نگار عموشاهی 10 آذر 1391 ساعت 17:25
به نظر من قمه زنی امریه که توی خمینی شهر نمیتونیم در موردش بحث کنیم و برای خودمون دشمن بتراشیم چون واقعا عده ایی متعصبانه دوستش دارند و عده ایی با نفرت ازش فرار میکنند امسال رفتم و برای اولین بار این مراسم را دیدم من فقط از جنبه بهداشتی اون میخوام حرف بزنم و نمیدونم چه جوری بگم دم حمام رضوی دیدم که آقایی از قهدریجان برای همشهریان من و خودش قمه میزد البته در یک دستش قمه بود و در یک دستش شیشه الکل که به خیال خودش اون ویروسه با الکل نابود میشه وقتی به فامیلمون که آدم تحصیلکرده ای هم هست نشون دادم گفت طوریشون نمیشه چون واسه امام حسینه تو هم ساکت باش و تماشا کن راستش عزاداری همشون قبول اما در مورد سلامتیشون ....والا نمیدونم چی بگم ..... خدا بهشون رحم کنه خیلی دوست دارم نظر دیگران را هم بدونم اما هر وقت خواستیم بحثی راه بندازیم اول از همه همشهریان عزیزمون بهمون توپیدند که تو ضد امام حسینی...تو از عاشورا فرار میکنی امام حسین حکمتا بکنه...قرآن به حوالت ...و چندی نمیگذره که رخت مسلمونیم از تنمون در میارند
نقل قول
 
 
#3 -1 سده ای... 08 آذر 1391 ساعت 21:06
من با حاج ابراهیمی موافقم.... صبح عاشورا من پلاکهای ماشینها را چک کردم ، از همه جای ایران آمده بودند حسینیه ایران قمه بزنند...
درضمن اگه تو دسته قمه زنی می بودید از لهجه های اقوام مختلف به این موضوع پی می بردید........
نقل قول
 
 
#2 +4 حاج ابراهیمی 05 آذر 1391 ساعت 21:55
اره دغدغه ندارید چون کاری نکردید بدتر شد که بهتر نشد شهر من شهر شما شهر ما شد مرکز قمه زنی ایران هرکی هر جا خواست قمه بزنه سر و کله اش اینجا پیدا میشه
سردار فقط شماره پلاک ماشینها صبح عاشورا را میدیدید دغدغه تان کامل میشد
ایا قبلا این طور بود؟
نقل قول
 
 
#1 0 Captain 30 آبان 1391 ساعت 12:25
سردار آقاخانی اظهار کرد: براساس قانون حمل هرگونه سلاح سرد از جمله قمه و قداره جرم محسوب می شود و نیروی انتظامی نمی تواند با عده ای که به بهانه عزاداری برای امام حسین(ع) اقدام به حمل قمه به صورت دسته جمعی در خیابان ها می کنند هیچ برخوردی نکند.

وی تاکید کرد: تمام مسوولان هیات های مذهبی استان برای اقدام عملی برای جلوگیری از این گونه اعمال در هیات خود اعلام آمادگی کرده اند و مطمئن هستیم هیچ مشکلی از این لحاظ در سطح استان نخواهیم داشت.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید