امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 18:02:07

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رادان: رفتار و پوشش خانواده داخل باغ، نبايد بهانه جنايت در باغ خميني شهر باشد

سه شنبه, 31 خرداد 1390 ساعت 12:31 کدخبر :1613
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ همانگونه که برخورد تند برای مقابله با اراذل و اوباش موثر واقع شد مشابه چنین برخوردهایی باید با متجاوزان به عنف نیز صورت گیرد.

سردار سرتیپ احمد رضا رادان در جمع خبرنگاران درباره حادثه اخیر خمینی شهر و اتفاقات مشابه آن افزود:‌ در این زمینه،‌ برخی مواقع موج‌هایی ایجاد می‌شود زیرا موضوع کاشمر اتفاقی بود که دو ماه پیش رخ داد و همه متهمان دستگیر و با قرار روانه زندان شدند؛‌ اما جای سوال است که چرا الان این مساله مطرح می‌شود؟

وی گفت:‌ دستگاه قضا و نیروی انتظامی بنا ندارند چشمان خود را بر روی این مساله و واقعیت ببندند و قطعا با متهمان این‌گونه پرونده‌ها برخورد تندی خواهد شد.

رادان افزود:‌ متناسب با نوع جرم باید برخوردهای مناسب و متفاوتی صورت گیرد و اگر پرونده‌ها در جای خود اما با سرعت و قاطعیت بیشتر بررسی شود تخلفات کاهش می‌یابد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به این که درباره پرونده خمینی‌شهر به وظیفه خود عمل کرده‌ایم گفت: سه متهم ‌متواری این پرونده در شهرهای زاهدان و ایرانشهر دستگیر شدند و شاید تلاش داشتند از مرز خارج شوند.

وی افزود : ‌بیش از 90 درصد متهمان پرونده های تجاوز به عنف در سال گذشته دستگیر شده اند و سرعتی که معاون اول قوه قضاییه و دادستان کل کشور در رسیدگی به پرونده این گونه متخلفان تاکید کردند نقش قابل توجهی در پیشگیری خواهد داشت.

رادان با بیان اینکه حادثه خمینی‌شهر عملی مجرمانه است گفت: البته باید به ریشه و علت بروز جرم نیز پرداخته شود که این وظیفه کارشناسان اجتماعی است اما این که برخی ها می خواهند اقدامات آن خانواده در داخل باغ را بهانه ای برای ارتکاب جرم ان گروه متجاور توجیه کنند قابل قبول نیست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا بنا دارید در اجرای طرح امنیت اخلاقی از بسیج هم کمک بگیرید؟ افزود:‌ در بسیاری از ماموریت‌ها از حضور بسیجیان بهره های فراوان برده ایم اما در این طرح فعلا نیازی به حضور آنان نیست و احساس می‌کنیم همراهی مردم با پلیس در این طرح کفایت می‌کند.

رادان دربخش دیگری از سخنانش پخش برنامه هایی از جمله "شوک" و  "تب"  را در آگاه سازی مردم موثر خواند و گفت :‌‌ رسانه ملی باید در این باره تلاش هایش را مضاعف کند .

وی در پاسخ به سوالی درباره نوع برخورد نیروی انتظامی با کاروان‌های عروسی که با بوق زدن مکرر اقدام به مزاحمت برای افراد و شهروندان در ساعات پایانی شب می‌کنند، گفت: این مساله یکی از مصادیق آلودگی صوتی و ایجاد مزاحمت برای مردم است، و قطعا با آن برخورد خواهد شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ztext 01 تیر 1390 ساعت 04:50
شطان همچو رفیقی نیمه راه دست دو طرف ماجرا را میگیره ضمینه که فراهم شد ،خدا نگه دار بای . باور ندارم و به یاد هم ندارم کسی بی چواب عمل خودش گرفتار بشه مگر میشود کسی با لقمه حلال و خیانت نکردن به دیگران و حداقل دین نه! رفتار رو عقل و وجدان این گونه بی سیرت بشه؟ مگر نعوذ... خدا مرده من شخصا و یکی از بستگانم در اینچنین موردی مثل معجزه نجات یافته ایم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید