امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:07:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

با درخواست مردم جوي آباد و توسط نيروي انتظامي صورت گرفت:

عمليات گسترده براي جمع آوري موادفروشان خرده پا

دوشنبه, 22 خرداد 1391 ساعت 09:26 کدخبر :4144
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مسئله توزيع علني مواد مخدر در برخي محلات شهرستان، از مواردي است كه همواره اعتراض مردم را در پي داشته است. از جمله اين محلات، محله جوي آباد است كه وجود اين معضل بخصوص در اطراف پارک علیمردان خان، باعث اعتراض فراوان اهالي مؤمن اين منطقه شده است.

مسئله توزيع علني مواد مخدر در برخي محلات شهرستان، از مواردي است كه همواره اعتراض مردم را در پي داشته است. از جمله اين محلات، محله جوي آباد است كه وجود اين معضل بخصوص در اطراف پارک علیمردان خان، باعث اعتراض فراوان اهالي مؤمن اين منطقه شده است.

از همين رو، در دهه فجر گذشته كه معاون پارلماني رئيس جمهور به شهرستان سفر كرد، در جلسه وي با اهالي جوي آباد، یکی از روحانیون محل از ميرتاج الديني درخواست كرد با معضل توزيع علني مواد مخدر در برخي نقاط اين محله كه توسط عوامل سودجو صورت مي گيرد قاطعانه برخورد شود.

در همين راستا و با تلاش فرمانده انتظامی استان و حمایت اعضای شورای تامین شهرستان، ضمن استقرار یک ایستگاه پلیس در اين منطقه، عملیات برخورد با فروشندگان علنی مواد در دستور کار قرار گرفته و با اجرای طرح های امنیتی آشکار و پنهان، جوی آباد دیگر حیاط خلوت فروش مواد نخواهد بود.

در همين راستا خبرنگار فرصت با تعدادي از اهالی و اقشار مختلف جوي آباد گفتگو كرد كه همگی از اقدام مقامات مسئول اعلام رضايت و خشنودي كردند.

ارتقاي شرايط امنيتي اين منطقه و نيز اطراف پارك عليمردان خان، علاوه با ناامن شدن محيط براي فعاليت خرده فروشان مواد، وضعيت پارك عليمردان خان را براي تفريح خانواده ها مساعد كرد. گفتني است به دنبال اين اقدامات، تعدادي از معتمدين محله جوي آباد با تهيه و امضاي طوماري از اقدامات نيروي انتظامي تقدير نموده و خطاب به فرمانده نيروي انتظامي استان خواستار تقويت و استمرار اين طرح شدند.

قابل ذكر است در دو هفته گذشته تعداد زيادي از فروشندگان، خريداران و مصرف كنندگان مواد مخدر در مراجعه براي خريد مواد دستگير شدند.

 

کلانتری 12 خمینی شهر ايجاد مي شود

در همين حال، فرمانده انتظامي استان در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار فرصت، از صدور مجوز براي ايجاد يك كلانتري در اين منطقه خبر داد و افزود: مجوز کلانتری 12 خمینی شهر مصوب و ابلاغ آن دریافت شد و سعی می کنیم در اوایل فصل تابستان رسما این کلانتری فعالیت خود را آغاز كند. سردار كرمي فعاليت هاي اخير در اين محل را در راستاي اجرای طرح امنیت محله محور در مناطق مورد دانست و افزود: در این طرح ما با توسعه اقدامات انتظامی و امنیتی در عمق محلات آلوده به معضلات اجتماعی وارد عمل مي شویم.

وي افزود: این طرح در دو محله اصفهان و یک محله در خمینی شهر و مناطق مورد نیاز به صورت ثابت اجرا شده و دیگر اجازه سوء استفاده بعضی از افراد سودجو برای تشکیل پاتوق جرائم را نمی دهیم. وي افزود: من باید از مردم، روحانیون، معتمدین و همه کسانی که از ما این مطالبه را داشتند تشکر کنم. ما بر اساس خواسته مردم وارد عمل شدیم و امروز شاهد اعلام رضایت مندی آنها هستیم. افراد زیادی از خانواده شهدا، معتمدین، متدینین و افراد خوش نام و مردم زحمت كش در این منطقه زندگی می کنند و ما نباید اجازه دهیم یک تعداد افراد سودجو و خلافکار برای منافع شیطانی خود با نام و آبروی کل اهالی بازی کنند.

بازدید مسؤولین شهرستان محله جوی آباد

در همين حال با شروع عملیات نیروی انتظامی، اعضاي شورای تامین و روسای دستگاه های اجرایی، خدماتی و نظامی به همراه فرماندار شهرستان در محل جوی آباد حاضر و در جريان اقدامات نيروي انتظامي قرار گرفتند.

فرمانده انتظامي شهرستان در حاشيه اين بازديدها گفت: ما با کلیه افراد غیربومی که برای خرید مواد در این محل حاضر می شوند برخورد می کنیم و پنجره های شیطانی فروش علنی مواد کاملا بسته شده و این محل کاملا پاکسازی شده است.

وی افزود: اجرای کامل این طرح نیاز به همت و همکاری همه مسؤولین دارد و نیروی انتظامی به تنهایی قادر به اجرای کامل پاکسازی محله جوی آباد نمی باشد. وي با بيان اينكه مراجع قضایی مخصوصا دادستان شهرستان و نيز شهرداري همکاری بسیار خوبی با اجراي اين طرح داشته اند افزود: رفع نواقص عمرانی، خدماتی، روشنایی پارك و مسدود شدن محدوده پارک علیمردان خان برای جلوگيري از حضور موتورسواران براي فراهم شدن رفاه و آسایش و امنیت مردم و تقويت نور پارك و اطراف آن و نيز نصب علائم راهنمایی و رانندگی و احداث سرعت گیر از جمله طرح های مورد نظر برای ساماندهی و اجرای هر چه بهتر قانون در این محله است.

شهردار خمینی شهر هم در خلال اين بازديدها در سخناني ضمن تشکر از اجرای این طرح در پارک جوی آباد گفت: در گذشته امكان استفاده کافی و بهينه از پارک علیمردان خان برای مردم به دلیل مشکلات و معضلاتی که در این منطقه وجود داشت فراهم نبود و این فضای تفریحی کاملا برای خانواده ها ناامن بود.

مهندس شرفا افزود: استقرار نیروی انتظامی در پارک های سطح شهر علاوه بر ایجاد امنیت براي خانواده ها باعث حفظ اموال شهرداری و جلوگیری از سرقت می شود. در آخرین سرقت مقدار زیادی از سیم های برق پارک پیروزی به سرقت رفت و خسارات زیادی را به ما وارد نمود. ما ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از نیروی انتظامی سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان در رفع مشکلات و نواقص پارک علیمردان خان تلاش کنیم.

فرماندار شهرستان نيز در جمع مسوولین گفت: با روحیه تعامل و همکاری خوبی که در بین مسوولین شهرستان وجود دارد مطمئن هستیم همه از اقدامات بجا و مورد نیاز نیروی انتظامی در برقراری امنیت در جوی آباد حمايت می کنند.

احمد حقیقی افزود: مردم خوب و شریف جوی آباد برای ما کاملا قابل احترام هستند و بهترین اقدامی که ما می توانستیم برای جلوگیری از آسیب به حیثیت آبروی مردم زحمت كش محله داشته باشیم برقراری امنیت و استقرار نیروی انتظامي در این محل بود. یک عده به دنبال آسیب به مردم محل هستند و قصد دارند جوی آباد را به محلی امن برای خلاف خود تبدیل کنند که ما با آنها برخورد جدی خواهیم کرد.

فرمانده سپاه ناحیه نيز درخصوص مسائل و معضلات جوی آباد گفت: ما باید کاملا قبول کنیم که جوی آباد یک شهرك 50 هزار نفری بدون ریشه بومی و از همه اقوام و شهرهاي استان در آن جمع هستند و ما باید با هدایت جوانان محل، امنیت جوی آباد را به دست خود جوانان بسیجی محل بسپاریم.

سرهنگ میرخانی ادامه داد: به نظر ما استقرار یک ایستگاه پلیس جوابگوی نيازهاي جوی آباد نيست و باید با تقویت بسیجي ها و کانون هاي فرهنگی و مساجد و دعوت از روحانیون و معتمدین به صورت متحد عمل کنیم.

هشدار دادستان به موادفروشان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان هم در گفتگو با خبرنگار  فرصت در خصوص عملیات نیروی انتظامی در محله جوی آباد گفت: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود مبارزه با مواد مخدر را یک جهاد بزرگ عنوان کرده اند و نیروی انتظامی و دستگاه قوه قضا موظف هستند با تهدید کنندگان امنیت جامعه به شدت برخورد کنند،

حجت الاسلام غلامی افزود: طرح اجرا شده توسط نیروی انتظامی از وظایف ذاتی این نیروست و دستگاه قضايي هم از این طرح حمایت همه جانبه می کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان افزود: کلیه مراحل بازرسی و ورود به منازل و خودرو و اماکن و اشخاص باید با رعايت موازین شرعی و قانونی و با مجوز دادستان و مراجع قضایی شهرستان صورت گیرد و در صورتی که نیروی انتظامی بدون حکم قضایی وارد حریم اشخاص شود در صورت اعلام شکایت شاکی خصوصی موضوع پیگیری خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: این عملیات با حکم و مجوز مراجع قضایی شهرستان صورت گرفته و نیروی انتظامی در جهت برخورد با مواد فروشان، با مجوز قضایی با این افراد به شدت برخورد و آنها را دستگیر مي كند. دادستان شهرستان به فروشندگان مواد هشدار داد: قانون مجازات هايي همچون شلاق، زندان، حبس و اعدام براي فروشندگان مواد مخدر پيش بيني كرده و همانطور که در سال گذشته تعدادی از توزیع کنندگان مواد مخدر اعم از بومی و غیر بومی اعدام شدند امسال نیز برای تعدادی دیگر حكم صادر شده و بزودي یکی از توزیع کنندگان مواد مخدر در شهرستان اعدام می شود.

نظرات  

 
#4 +6 بینام 03 اردیبهشت 1392 ساعت 20:23
امروز مامورا تونستن 25 کیلو موادو از یکی از ماد فروشا پس از درگیری و تیراندازی بگیرن اگه باز مثل دفه های قبل ازادش نکنن خوبه اخه چن بار گرفته بودنش ولی به روز نشد ازاد شد
نقل قول
 
 
#3 -1 پروین 29 تیر 1391 ساعت 10:57
ازخشونت بیزارم ولی جو گیر نشیم وقتی چند وقت یکبار خبر دستگیری اراذل و اوباش می شنویم
اینا بچه های خودمون هستن که عمدتا از طبقه فقیر جامعه ان که هم دچار فقر اقتصادی و هم فقر فرهنگی هستند .
نقل قول
 
 
#2 +3 جوی آباد 27 تیر 1391 ساعت 14:12
چرا خبر کشته شدن یه مامور تو این درگیریها را ننوشته اید؟
نقل قول
 
 
#1 +2 بی نام 26 تیر 1391 ساعت 21:43
چرا در درگیری روز 24 تیرماه کسی به کمک ماموران نیومدن که اراذل بتونن مامورین رو بزنن وموتورهاشونو اتیش بزنن اگه میخواین پاکسازی بشه با نیرو وسرعت زیاد اینکارو کنید نه هرچه مامور بیسیم بزنه کسی نیاد تا مجرمی که گرفتن فرار کنه اخه بعد فرار کردن اراذل دیگه چرخ زدن بی فایدس
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید