امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 00:07:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

 فراوانی جرایم در شهرستان اصفهان 59 درصد، کاشان و خمینی‌شهر 6 درصد
رییس پلیس آگاهی اصفهان خبر داد:

فراوانی جرایم در شهرستان اصفهان 59 درصد، کاشان و خمینی‌شهر 6 درصد

چهارشنبه, 21 خرداد 1393 ساعت 11:44 کدخبر :7398
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ ستار خسروی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: تحولات سریع اجتماعی، استقرار گروه‌های انسانی در شهرک های اقماری، توسعه شهرها و حاشیه نشینی، مهاجرت و وجود تحرک و جابجایی مجرمان در جغرافیای مختلف، نگهداری لوازم باارزش و عدم استفاده از صندوق امانات، برخورد با حاملان سلاح سرد و وجود سلاح های غیرمجاز در دست مردم، افزایش تولید موتور سیکلت و همجواری استان با استان های کانونی جرم، استان اصفهان را با چالش‌های امنیتی خاص مواجه کرده است.

وی افزود: سیاست جنایی کشور و استان در پاسخ به پدیده های مجرمانه مصمم و قاطع است، هرچند در مقام اجرا نواقصی مشاهده می شود اما مسئولان اجرائی و دستگاه قضائی برای مبارزه با مجرمان از همکاری خوبی برخوردار هستند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه تلاش‌های پلیس نیازمند مشارکت شهروندان است، گفت: در حال حاضر امنیت مثل زدنی در استان وجود دارد که امید داریم که با همکاری بیشتر مردم و سازمان‌های مرتبط، بتوانیم شرایط مناسب و جامعه‌ای امن را برای مردم بسازیم و بدون شک بدون مشارکت مردم تولید امنیت به معنای واقعی انجام نمی‌شود.
رشد 20 درصدی کشفیات جرم در اصفهان
وی با اشاره به اقدامات پلیش آگاهی استان اصفهان در سال 92 تصریح کرد: در سال گذشته 20 درصد کشفیات افزایش داشته و 16.5 درصد در کشف مجموع جرایم رشد داشته که با شاخص 80 درصد رسیدیم و درباره کشف سرقت‌های خشن، 13.2 درصد رشد داشتیم و هم چنین در کشف سلاح غیرمجاز 11.8 درصد رشد داشته و به شاخص 82.6 رسیدیم؛ در این سال علاوه بر قتل‌هائی که صورت گرفته، 2 مورد قتل را که مربوط به 20 سال پیش بوده را کشف کرده و قاتلان را دستگیر کردیم که این نشان از توانمندی های علمی و تحقیقی پلس آگاهی دارد.
خسروی با بیان اینکه استان اصفهان قوی ترین استان در کشف جرایم جنایی است، افزود: در کشف قتل به شاخص 114 درصد رسیدیم و از مجموع جرایم در سال گذشته 94.6 درصد سرقت‌ها، 7 درصد جرایم جنایی و 4.7 درصد جرایم اقتصادی و مالی داشتیم.

کاهش 12.4 درصدی سرقت منازل اصفهان
وی با اشاره به آماری از 2 ماهه نخست سال جاری بیان کرد: در 2 ماهه نخست سال جاری وقوع سرقت منازل 12.4 درصد کاهش داشته و کشف سرقت ها 27.7 درصد افزایش داشته و در بحث سرقت مغازه ها 16 درصد کاهش وقوع سرقت را داشتیم و کشفیات 50.4 درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: سرقت احشام در 2 ماهه نخست امسال 15.8 درصد کاهش پیدا کرده و کشفیات به 20.3 درصد افزایش داشت و کشف سرقت اماکن 22.2 درصد افزایش و سایر سرقت ها 17.9 درصد کاهش پیدا کرده و همچنین در بحث سرقت خودرو، کشفیات 28.3 درصد افزایش یافته و به شاخص 97.5 درصد رسیده است و در بحت کشفیات موتورسیکلت 30 درصد رشد و کشفیات لوازم داخل خودرو 37 درصد افزایش و سرقت به عنف در استان 16 درصد کاهش داشته و در شهرستان اصفهان 27.6 درصد کاهش داضته و هم چنین با کاهش سرقت‌های خشن در استان بودیم که کشفیات سرقت به عنف 31 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه سرقت مسلحانه در استان 16 درصد کاهش وقوع داشته و شاخص آن به 100 درصد رسیده است، اظهار کرد: در پی وقوع سرقت مسلحانه به صورت سریالی و مجروح شدن 2 نفر زا مالباختگان، تحقیقات تخصصی پلیس آگاهی استان آغاز شد و با پیگیری های ویژه از سوی پلیس آگاهی باند بزرگ سرقت مسلحانه به نام گنگسترها که اقدام به سرقت مسلحانه از محموله ها، اماکن، دامداری ها و سرقت از خودروها می کردند، 3 هفته پیش دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.
شهرستان اصفهان 59 درصد از جرایم را به خود اختصاص می‌دهد
خسروی با بیان اینکه استان اصفهان توانسته باندهای سرقتی که عملکرد مجرمانه کشوری داستند را شناسائی و دستگیر کنند، تصریح کرد: در 2  ماهه نخست امسال بیشترین فراوانی جرایم از سرقت لوازم داخل خودرو بوده و فراوانی جرایم در شهرستان اصفهان 59 درصد، کاشان و خمینی‌شهر 6 درصد، فلاورجان 4 درصد، نجف آباد 3.7 درصد و شاهین شهر، لنجان، شهرضا و مبارکه 2.5 درصد بوده است.
وی با اشاره به وقوع قتل در استان بیان کرد: بیشترین قتل‌ها در استان به دلیل قتل‌های خانوادگی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر روان‌گردان بوده است.
افزایش 20 درصدی جرایم اقتصادی در اصفهان
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: کشف جرایم اقتصادی و کلاهبرداری 20 درصد افزایش داشته و پرونده زمین خواری به ارزش 65 میلیارد ریال و 95.800 هکتار از اراضی دولتی از چنگ زمین خواران آزاد شده و هم چنین برخورد با احتکار کالا و جرایم اقتصادی در دستور کار پلیس آگاهی استان اصفهان است.
وی با اشاره به چالش های پیش روی پلیس آگاهی اصفهان بیان کرد: عدم رعایت نگاه ایمنی توسط مالکان اموال، رها سازی اموار با ارزش در داخل خودروها، استفاده از طلاجات برای اطفال  از جمله مواردی است که مردم باید به نکات ایمنی آن توجه کنند تا فرصت را برای مجرمان فراهم نکنند.
خسروی با اشاره به اوقاف فراغت جوانان و نوجوانان خاطرنشان کرد: خانواده ها به اوقات فراغت کودکان و نوجوانان توجه لازم را ندارند زیرا در این سن نوجوانان استعداد آن را دارند که تحت تاثیر رفتارهای ناهنجار قرار گیرند که انتظار داریم که خانواده ها این نقش تربیتی خود را بهتر ایفا کنند.
وی افزود: قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت تشکیل شده که همکاری درون سازمانی و برون سازمانی را ایجاد می کند که در این طرح 18 سازمان مرتبط برای جلوگیری از تولید مجرمین و ایجاد شرایط لازم برای بازگشت مجرمان به زندگی فعالیت می‌کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به چاپ کتاب "نسیم آگاهی بخش" توسط پلیس آگاهی ناجا بیان کرد: در این کتاب تمام هشدارهای لازم را در مورد جرایم مختلف داده شده که قرار است با تعاملاتی که با استانداری صورت گرفته به هر خانواده اصفهانی این کتاب به صورت رایگان ارائه شود.
وی افزود: راه اندازی پلیس  آگاهی در شهرستان بوئین میان دشت، برنامه ریزی برای حضور افسران مجرب در شهرستان های استان و افزایش تعاملات با استان های هم جوار از جمله اقدامات پلیس آگاهس استان اصفهان در دو ماهه نخست سال جاری بوده است.
خسروی با بیان توصیه هائی به مردم استان افزود: استفاده از درب های ضد سرقت و چراغ های تایمردار فرهنگ سازی شود و اماکن به آیفن‌های تصویری مجهز به سیستم هشدا مجهز شوند، نکات ایمنی رعایت شود و استفاده از صندوق امانات بانک ها فرهنگ سازی شود و به پیامک‌های فریبنده که بر روی تلفن های همراه می آید توجه نکنند و در فصل تابستان از آویختن طلا به کودکان خود خودداری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید