امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 10:31:22

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

کاهش 38 درصدی تصادفات فوتی در خمینی شهر

کاهش 38 درصدی تصادفات فوتی در خمینی شهر

دوشنبه, 18 شهریور 1392 ساعت 13:27 کدخبر :5952
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
طی 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل تصادفات منجر به فوت در شهرستان با 38 درصد کاهش روبرو بوده است.
 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از  عوامل مهم  در پیشرفت یک جامعه به خصوص جوامع در حال توسعه برنامه ریزی دقیق به منظور کاهش وقوع تصادفات می باشد چراکه بروز و عواقب ناشی از حوادث و سوانح رانندگی علاوه بر خسارات جانی و مالی بر امنیت خانواده که مهم ترین نهاد یک جامعه است نیز تاثیرگذار خواهد بود. سرهنگ احمدی افزود: اجرای برنامه های مدون و منظم پلیس، همکاری و همسویی رانندگان در اجرای دقیق مقررات رانندگی باعث شده تصادات فوتی طی 5 ماهه نخست امسال در این شهرستان ها مهار و یا کاهش داشته باشد. 
 
وی به کاهش 38 درصدی تصادفات فوتی در خمینی شهر طی این مدت اشاره کرد و گفت: برای استمرار این روند برنامه ریزی بلندمدت وکاربردی شده و توجه به اصل مشارکت مردم با پلیس همچنین به کار گیری تجهیزات الکترونیکی و پیشرفته در راستای کنترل و ایمنی ترافیک در اولویت کار پلیس قرار دارد. 
 
این مقام انتظامی رعایت قوانین و مقررات جاده ای را از اصول اساسی و مهم رانندگی برشمرد و تاکید کرد: پلیس بر اساس وظیفه و رسالتی که بر عهده دارد به منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات به طور پیوسته و قاطعانه با متخلفانی که بخواهند با حرکات مخاطره آمیز جان خود و دیگران را به خطر اندازند برخورد و از ادامه رانندگی آنان در سطح معابر و جاده ها جلوگیری می کند.
 
سرهنگ احمدی همچنین به موتورسیکلت سواران هشدار داد: حین استفاده از وسیله نقلیه موتوری دو چرخ از کلاه ایمنی استفاده کنند چراکه سر انسان در تصادفات بیشترین احتمال آسیب دیدگی را دارد و محافظت از آن در برابر بارهای ضربه ای دارای اهمیت فراوانی بوده و نتایج آمارها خود حاکی از آن است که مهم ترین عامل مرگ و میر در تصادفات جاده ای ضربه وارده به سر بوده است. 
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید